Pandemia i aplikacja dla turystówfot. pixabay/biblioteka publiczna

Jedna rzecz, która pomoże nam bezpiecznie podróżować w czasie pandemii. Warto mieć ją przy sobie

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wielu zmian w podróżowaniu. Teraz pojawił się pomysł, który znacznie pomoże zaplanować podróż w tych trudnych czasach. Mowa o aplikacji. Ma informować o przepisach i zastępować tak zwaną żółtą książeczkę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • w jaki sposób aplikacja pomoże turystom
  • jak się nazywa i gdzie ją znaleźć
  • jaką inną aplikację warto posiadać

Pandemia to problem, z którym nadal walczy cały świat. W związku z tym na turystów czeka wiele restrykcji. Coraz więcej państw wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Różnią się w zależności od miejsca docelowego. Można się pogubić, ale teraz pojawi się aplikacja, która znacznie ułatwi planowanie wyjazdów.

Pandemia koronawirusa. Nowa aplikacja dla turystów

Organizacja, która przygotowała gadżet, to Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Jak tłumaczono, mobilna aplikacja ma pomóc turystom poruszać się w gąszczu przepisów dotyczących kwarantanny, jak też testowania na obecność wirusa.

Użytkownicy aplikacji dostaną także wskazówki, jak podróżować bezpiecznie. Zostanie udostępniona już w pierwszych miesiącach nadchodzącego roku i będzie można ją pobrać w sklepach internetowych dostępnych na Androidach oraz iPhonach.

Jak podają pomysłodawcy, aplikacja nie tylko pomoże zrozumieć wszelkie przepisy i obostrzenia, ale będzie mogła zastąpić także tak zwaną żółtą książeczkę. Jest to dokument potwierdzający szczepienia na żółtą febrę.

Aplikacja będzie nosiła nazwę IATA Travel Pass. Gazeta "Rzeczpospolita" informuje, że przeprowadzono wszelkie testy i jest to rozwiązanie, któremu będą mogli zaufać zarówno turyści, jak i władze państw.

IATA Travel Pass została zaprojektowana zgodnie ze wszelkimi zasadami ochrony danych osobowych. Mowa między innymi o europejskiej ustawie General Data Protection Regulation. Turyści będą mogli weryfikować swoją tożsamość za pomocą e-paszportów.

Dane zostaną zweryfikowane przez wysłanie informacji przez bezpieczne łącze. Wszelkie informacje osobowe muszą znajdować się w paszporcie biometrycznym. Dołączone będzie także zdjęcie pasażera, może to być nawet selfie. W taki sposób zostanie stworzony dokument nazywany Type 1.

Bezdotykowa odprawa

Aplikacje zapewni także bezdotykowy proces odprawy. To ważne w czasach pandemii, kiedy powinno się unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami. To sprawi, że wirus będzie się rozpowszechniał w znacznie mniejszym stopniu.

Twórcy zapowiadają, że opcja będzie dostępna nawet, kiedy wszelkie restrykcje zostaną zniesione. Z pewnością nowy gadżet ułatwi życie wielu turystom. Sprawna i bezpieczne podróż jest kluczowa w tak trudnych czasach.

To nie jedyna aplikacja, która będzie w stanie pomóc turystom. Jakiś czas temu pisaliśmy o innej - "Ratunek". Jest ona niezbędna dla osób, które wybierają się na szlaki górskie. Do jej posiadania zachęcają ratownicy GOPR. Może być kluczowa, kiedy na przykład ktoś nie będzie stanie sam wrócić ze szlaku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł