Turysci.pl

Pexels.com @Anna Shvets (zdjęcie ilustracyjne)

Popularny wśród turystów kraj zaostrza kontrole na granicy. Plany rozluźnienia obostrzeń mogą zostać przełożone

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • z jakiego powodu wprowadzono utrudnienia

  • jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w kraju

  • jaki zabytek warto zobaczyć w stolicy kraju

Granica Tajlandii będzie trudniejsza do przekroczenia. Zapowiedziano większe restrykcje. To znacznie wpłynie na turystykę, ponieważ Tajlandia jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na świecie. Nic dziwnego, ponieważ kraj jest piękny i pełen atrakcji. O decyzji poinformowały władze państwa.

Granica Tajlandii. Więcej restrykcji dla przyjezdnych

Tajlandia nadal zmaga się z trudną sytuacją epidemiologiczną. Co więcej, od ostatniego tygodnia znacznie wzrosła liczba osób zakażonych. Z tego powodu władze państwa musiały podjąć poważne działania. Zaostrzono kontrole na granicach.

- Ponieważ sytuacja poza Tajlandią jest zła, największym ryzykiem jest obecnie przeniesienie choroby przez osoby przylatujące do kraju. Może to doprowadzić do tragedii naszej służby zdrowia i mieć katastrofalny wpływ na gospodarkę - wyjaśnił premier kraju, generał Prayuth Chan-ocha.

Władze dodały, że należy zachować ostrożność z rozluźnianiem restrykcji szczególnie w przypadku osób przyjezdnych z innych części świata. Nie wykluczono, że w okresie noworocznym zostaną wprowadzone ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu.

Działania wszczęto po tym jak w weekend wykryto nowe ognisko koronawirusa. Zlokalizowano je w leżącej niedaleko Bangkoku prowincji Samut Sakhon. Statystyki pokazują, że aż 576 nowych przypadków jest związanych z tym ogniskiem.

Warto dodać, że jeszcze niedawno Tajlandię uznawano za jedno z państw, które najlepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa. Od końca kwietnia aż do niedawna, dziennie stwierdzano jedynie kilka nowych przypadków zachorowań. W najgorszych dniach było to kilkadziesiąt osób. Więcej o sytuacji epidemiologicznej w tym kraju można przeczytać tutaj.

Ograniczenia na granicy wynikają też z faktu, że nowe ognisko wykryto niedługo po tym, jak władze Tajlandii postanowiły złagodzić restrykcje dla turystów zza granicy. Postanowiono je cofnąć, ale nie wiadomo jeszcze w jakim stopniu. Osoby planujące podróż do tego kraju powinny monitorować sytuację, ponieważ w każdej chwili mogą pojawić się dodatkowe ograniczenia.

To cios nie tylko dla turystów, ale też dla samej Tajlandii. Turystyka jest jednym z najważniejszych sektorów tamtejszej gospodarki. W październiku planowano w prowadzić program specjalnych wiz miał za zadanie pomóc miejscowemu przemysłowi turystycznemu. Miała to być pomoc wynikająca z kryzysu. 

Atrakcja, którą warto zobaczyć

Pomimo wielu ograniczeń, Tajlandia nadal jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów. Warto wybrać się choćby do stolicy kraju, czyli Bangkoku. Warto zajrzeć do Wielkiego Pałacu Królewskiego. Jest kompleksem budynków. Najważniejsze to Wat Phra Kaew, czyli "świątynia szmaragdowego Buddy" oraz Chakri Mahaprasad Hall, która jest budowlą w stylu włoskiego odrodzenia.

Wielki Pałac Królewski jest dostępny dla turystów, ale stęp na teren kompleksu jest płatny i możliwy tylko w wyznaczonych godzinach. Oczywiście, to nie jedyna atrakcja, jaką można znaleźć w Tajlandii. O innej pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Wielki Pałac Królewski, źródło zdjęć: pxhere.com/ CC0 Domena publiczna

Źródło: tanie-loty.com.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie z Mount Everestu. Sherpa nie wytrzymał i pokazał całą prawdę
Czytaj więcej >

Świat

Workation lotem błyskawicy stało się podróżniczym hitem. W tych miejscach jest to wyjątkowo wygodne
Czytaj więcej >
Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >