Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska

Polska

lotnisko wkroczyły służby
17.07.2020 15:35 Ewakuacja lotniska w Polsce. Do akcji wkroczyły służby. Wielki chaos wśród podróżnych

Lotnisko we Wrocławiu niedawno było miejscem, w którym musiały interweniować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Gdy pojawiło się potencjalne zagrożenie, Straż Graniczna zaalarmowała patrol pirotechniczno-interwencyjny. Podczas akcji ewakuowano 70 pasażerów. Po zabezpieczniu terenu funkcjonariusze przystąpili do działania. Po zakończeniu procedur przedstawicielka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zaapelowała do osób korzystających z lotniska.Lotnisko zostało zabezpieczone przez Straż Graniczną z powodu podejrzenia ryzyka zagrożenia. Wszystko z powodu sportowej torby, która została porzucona niedaleko terminala, obok fontanny. Chociaż informacja o porzuconym bagażu była podawana wielokrotnie, nikt się po niego nie zgłosił. Pracownicy Straży Granicznej nie mogli wykluczyć niebezpieczeństwa, dlatego wezwały patrol pirotechniczno-interwencyjny, który wkroczył do akcji po ewakuacji 70 osób i zabezpieczeniu terenu.

500 plus podpis prezydenta
17.07.2020 15:19 Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Chodzi o bon turystyczny

500 plus oraz tysiąc złotych na dziecko z niepełnosprawnością - takie kwoty otrzymają rodzice w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Ustawa została już oficjalnie podpisana przez prezydenta. Jak informują media, szacuje się, że z pieniędzy skorzysta 6,5 miliona polskich dzieci. Senacka poprawka, która proponowala wydawanie świadczeń także emerytom i rencistom, została odrzucona przez Sejm. Bon nie będzie miał formy gotówkowej.Bonem turystycznym, dzięki którego polskie rodziny otrzymają 500 plus na każde dziecko oraz tysiąc złotych na dziecko niepełnosprawne, będzie można posługiwać się wielokrotnie do 31 marca 2022 roku. Dzięki Senatowi beneficjentami bonu turystycznego będą również dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci, wynoszące więcej niż 500 zł. Według mediów szacuje się, że wartość pomocy sięgnie 3,5 miliarda złotych. Jak informuje resort, do rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnościami trafi 437 mln zł.

lody do szpitala
17.07.2020 11:24 Kupili lody nad morzem i trafili do szpitala. Sanepid odkrył porażającą prawdę

Lody w sezonie letnim to przysmak wielu osób. Jednak nieprawidłowości dotyczące higieny w procesie produkcji mogą skończyć się fatalnymi skutkami zdrowotnymi dla każdego konsumenta. Niedawno wszystkie powiatowe placówki sanepidu z terenu województwa zachodniopomorskiego przeprowadzały wyrywkowe kontrole automatów do lodów. Po tym jak, polecenie wydał Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecienie, pobrano próbki do badań laboratoryjnych.Niestety okazało się, że lody mogły zaszkodzić wielu klientom. Kontroli poddano 39 obiektów w miejscach, w których odnotowuje się zwiększoną obecność turystów. Spośród 195 próbek pobranych z 21 partii w 105 potwierdzono zawyżoną ilość bakterii Enterobacteriaceae. Niestety wyniki badań są dowodem na to, że w poszczególnych zakładach doszło do nieprawidłowości dotyczących poziomu utrzymywania higieny lub niedokładnego przeprowadzania procesu mycia i dezynfekcji. Wskazano również problem braku kontroli wewnętrznej.

500+ pobierał jeden z Polaków mieszkających w Chorwacji
16.07.2020 17:28 Wyjechał z Polski i zamieszkał w Chorwacji. Polak poskarżył się na polski rząd. Reakcja internatów była zatrważająca

500+ mogą dostawać jedynie rodziny, które mieszkają w Polsce. Istnieją jednak tacy, którzy pobierają świadczenie, będąc na emigracji. Taki przypadek to youtuber Mikołaj Zych znany jako Namo. Ostatnio program socjalny został mu odebrany, co mieszkający w Chorwacji mężczyzna skrytykował na swoim kanale. Nagranie nie spotkało się z pozytywnymi reakcjami.

Polska traci obywateli
15.07.2020 20:37 Polka spakowała walizki i wyjechała do dalekiego kraju. "Tutaj możesz być, kim chcesz"

Polska gospodarka nie rozwija się tak szybko, jak islandzka, co jest przyczyną wielu emigracji. Na wyspie lodu i ognia łatwiej znaleźć pracę, która pozwoli się rozwijać i przyniesie satysfakcjonujące dochody. Potwierdza to Polka, która wyjechała już 13 lat temu, gdy Islandia nie była jeszcze popularnym krajem. W rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła, jak jej się mieszka za granicą i czy łatwo znaleźć pracę.

Kołobrzeg nie żyje
14.07.2020 15:37 Nie żyje legenda Kołobrzegu. Mieszkańcy pogrążeni w żałobie. Nadmorski kurort nie będzie już taki sam

Kołobrzeg bez Grzegorza Barszczaka z pewnością byłby innym miastem. Jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce wiele zawdzęcza obywatelowi, który stał się lokalną legendą. Dzisiaj media przekazały smutną wiadomość. 11 lipca Barszczak zmarł. Miejscowy bohater przeżył 97 lat. Zostawił po sobie ponad 110 budynków na terenie całego regionu. Po śmierci pioniera nadmorska miejscowość nie będzie już taka sama.Kołobrzeg żegna bohatera, lokalną legendę. Członkowie rodziny Grzegorza Barszczaka przekazali informacje dotyczące ceremonii pożegnalnej. Msza żałobna odbędzie się w kaplicy cmentarnej w środę 15 lipca o godz 12:20. Następnie najbliżsi udadzą się na miejsce spoczynku zmarłego. Nekrolog pojawił się dzisiaj w lokalnych mediach. Grzegorz Barszczak miał duży wpływ zarówno na historię jednego z najpopularniejszych kurortów, jak i jego mieszkańców.

turyści tym razem
13.07.2020 17:27 Oburzające sceny na Mazurach. Turyści tym razem przesadzili

Turyści zapewniają ogromne wpływy w wielu popularnych miejscowościach. Czasem jednak potrafią być również zmorą mieszkańców a nawet lokalnych służb. Zwłaszcza kiedy są pod wpływem alkoholu. Przykrym przykładem tego jest sytuacja, do której doszło na Mazurach. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które pozwoliły sobie na oburzające zachowanie. Wobec nieodpowiedzialnych wczasowiczów zostały wyciągnięte konsekwencje karne.Z relacji policji wynika, że niektórzy turyści podczas wakacji zapominają o odpowiedzialności i rozsądku, pozwalając sobie na zachowanie, wobec którego trudno jest użyć innego określenia niż skandaliczne. Na jeziorze Bełdany funkcjonariusze zatrzymali kobietę. Podczas kontroli okazało się, że turystka jest nietrzeźwa. To jednak nie wszystko. 30-latka nie posiadała także odpowiednich uprawnień do kierowania łodzią. Godzinę później zatrzymano kolejne osoby na tym samym zbiorniku wodnym.

ZOO pilny komunikat
13.07.2020 13:12 Pilny komunikat zoo. Wiadomo, co będzie dalej z pumą

ZOO śląskie w poniedziałek tj. 13 lipca wydało specjalny komunikat w sprawie pumy Nubii. Dziki kot, który jeszcze do niedawna mieszkał wraz z Kamilem, weteranem wojennym, 12 lipca trafił do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i jest badany przez specjalistów na wniosek Fundacji Don Vittorio Foundation For Wild Animals. Na facebookowym koncie zoo pojawiła się informacja na temat obenego stanu zdrowia zwierzęcia i jego przyszłości.ZOO śląskie stało się tymczasowym domem dla Nubii - pumy, o którą Kamil ma zamiar jeszcze walczyć w sądzie. Z powodu braku odpowiednich badań weterynaryjnych i świadectwa weterynaryjnego, które pozwoliłoby na transport dzikiego kota, Nubia znalazła się w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie mogąc znaleźć specjalisty, który mógłby wystawić potrzebne dokumenty, Fundacja Don Vittorio Foundation For Wild Animals zwróciła się z prośbą do pracowników śląskiego ZOO o wykonanie niezbędnych badań.

wybory padł rekord
13.07.2020 12:26 Absolutny rekord. W jednym kraju zagłosowało ponad 98% Polaków

Wybory prezydenckie 2020 wielu z nas prawdopodobnie będzie wspominało jeszcze długo. Dla niektórych obywateli - zwłaszcza tych, którzy dopiero ukończyli 18 lat - jest to jak dotąd jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych. Mnóstwo emocji dostarczyła już sama kampania wyborcza przed I turą. Zarówno frekwencja po I, jak i II turze jest dowodem na to, że głosowanie było istotne dla dużej części obywateli. Wystarczy spojrzeć na nagranie z wiecu wyborczego przedstawione przez TVN 24.Tegoroczne wybory prezydenckie wiążą się z bardzo dużą frekwencją. Przypominamy, że w I turze zagłosowało ponad 64 procent uprawnionych. Badania sondaży wskazują na to, ze wyniki po II turze będą jeszcze wyższe i sięgną niemal 70 procent. Do urn wyborczych ruszyli nie tylko Polacy w kraju, ale również ci, którzy przebywali wczoraj tj. 12 lipca, za granicą. Wczoraj pisaliśmy już o długich kolejkach w Splicie, w których polski dziennikarz spędził co najmniej 6 godzin.

Ryba w restauracji nie musi pochodzić z Bałtyku.
12.07.2020 19:57 Nie zjemy ryby z Bałtyku nad morzem? Wielu bardzo mocno się zawiedzie

Ryba nad polskim morzem to temat budzący równie skrajne emocje, jak nowy zakaz w Zakopanem. W momencie, gdy stolica Tatr boryka się z kwestią transportu, pomorska branża gastronomiczna notuje kolejne deficyty.

obiad jak oszukują
11.07.2020 21:37 Wiemy, jak oszukują w restauracjach. Trzeba bardzo uważać, szczególnie na wakacjach

Obiad w knajpie po pływaniu czy też zejściu ze szlaku górskiego to coś, czym wielu z nas chciałoby zakończyć dzień podczas wakacyjnego wyjazdu. Niestety w trakcie takiej wizyty możemy zostać oszukani i nawet się o tym nie dowiemy. Wyniki kontroli jasno wskazują na to, że w wielu restauracjach normy są przekraczane, a prawo naruszane. Ostrzegamy, że dane przekazane przez UOKiK mogą popsuć humory przed wyjazdem na urlop.Czy obiad, który otrzymaliśmy, rzeczywiście odpowiadał opisowi w menu? Czy restauracja, w której jemy, nie korzysta z produktów przeterminowanych? Między innym to badał UOKiK, czyli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niestety wyniki przeprowadzonych kontroli nie dają powodów do optymizmu. Z danych wynika, że do naruszenia doszło aż w 87 procentach sprawdzanych restauracji. Wiele wskazuje na to, że restauratorzy znaleźli mnóstwo sposobów, aby oszukiwać swoich gości.

basen jest źle
11.07.2020 21:03 Jest źle w Suntago Park Wodny. Powiedzieli wszystko, nie spodziewali się

Basen tropikalny Suntago Wodny Świat budził ogromne emocje jeszcze długo przed otwarciem. Dzięki ogromnej inwestycji w Polsce powstał największy park wodny w Europie. Wszyscy liczyli na duże zainteresowanie, jednak nie wzięto pod uwagę wybuchu pandemii koronawirusa. Wraz z zamknięciem wielu obiektów, ośrodek zaczął świecić pustkami niedługo po tym, jak został udostępniony do użytku.W związku z ograniczeniami rządowymi wywołanymi pandemią koronawiursa, każdy basen pozostawał zamknięty przez dłuższy czas. Pech chciał, że wszystko zaczęło się zaraz po otwarciu Park of Poland, który funkcjonował zaledwie kilka tygodniu. Zarząd nie mógł przewidzieć, że ich plany pokrzyżuje rozprzestrzeniający się niebezpieczny patogen. Przez to wpływy nie są tak wysokie, jak oczekiwano. O sytuacji wypowiedział się członek zarządu Park of Poland, Jarosław Zubrzycki, w rozmowie z portalem Money.pl.

dziecko na wakacjach
11.07.2020 20:49 Koszmar na wakacjach dla dzieci. 10-latek wypadł z okna, powód wprawia w osłupienie

Dziecko wybrało się na kolonie, które były organizowane pod Łodzią. Niestety już pierwszego dnia 10-latek opuścił wyjazd i trafił prosto do szpitala. Chłopiec wypadł z okna i doznał poważnych obrażeń. Jak informuje serwis Super Express, na jaw wyszły bulwersujące fakty dotyczące okoliczności, w jakich doszło do tego dramatycznego wypadku. Gorzkiego komentarza w tej sprawie udzieliła mama chłopaka.Jak twierdzi Super Express, dziecko miało być ofiarą starszego o kilka lat chłopca, który również brał udział w koloniach pod Łodzią. Nastolatek miał dręczyć chłopca przez pewien czas. Zeznania matki wskazują na to, że miał on także przyczynić się do tragicznego wypadku. Bulwersujące okoliczności wzbudziły zainteresowanie mediów, które postanowiły poznać szczególy. 10-letnie dziecko miało spaść, przechodząc po parapecie między oknami.

Sopot władze reagują
11.07.2020 19:45 Przyjeżdżają do Sopotu z całej Polski. Boją się ich nawet miejscowi, władze reagują

Sopot ma duży problem z osobami żebrzącymi. Okazuje się, że część z nich specjalnie przyjeżdża do miasta nad morzem. Szczególnie lubianym przez nich miejscem jest sopocki deptak zwany "Monciakiem". Sytuacja związana z żebrakami staje się coraz bardziej uciążliwa dla mieszkańców. Urząd miasta próbuje reagować, oferując specjalny program "Pomagaj mądrze", który ma zwiększyć świadomość zarówno miejscowych, jak i turystów.W miejscowości Sopot pojawia się wielu przyjezdnych, którzy żebrzą. Takie osoby najczęściej można spotkać na "Monciaku", w okolicy plaż oraz dworca. Według mieszkańców żebracy potrafią być bardzo uciążliwi i momentami czują się wręcz bezkarni, zagradzając innym drogę, czy wchodząc na ogródki lokali gastronomicznych. Istnieją jednaka odpowiednie zachowania, które mogą w takiej sytuacji pomóc. Ważne jest, aby przede wszystkim nie wręczać takim osobom żadnych pieniędzy.

Zakopane koń upadł
11.07.2020 17:47 Skandal w Zakopanem. Koń upadł, turyści nawet nie wstali z bryczki

Zakopane co roku przyciągaja wielu turystów, którzy chętnie korzystają z dorożek. Tatry jednak nie są odpowiednim miejscem dla koni, jak informuje z Anna Plaszczyk z Fundacji Viva!. Udostępniony przez organizację materiał wideo potwierdza słowa kobiety. Na trasie doszło do wypadku, w którym przewrócił się koń. Z relacji działaczy wynika, że zwierzę nie miało siły do kontynuowania kursu, jednak turyści rzekomo nie zeszli z bryczki.Turyści odwiedzający Zakopane często wybierają się do Doliny Chochołowskiej. Właśnie tam 8 lipca br. doszło do skandalicznej sytuacji. Chociaż warunki nie były sprzyjające dla zwierząt - tego dnia panowały wysokie temperatury i duża wilgotność - koń został zmuszony do pracy i ciągnięcia dorożki z turystami. Bryczką jechały 2 dorosłe osoby oraz 2 małych dzieci. W pewnym momencie zwierzak padł i nie podnosił się przez wiele minut.

Europa zielone światło
10.07.2020 17:06 Polacy dostali w końcu zielone światło. Genialna wiadomość z Europy

Europa może już wznowić podróże turystyczne do Norwegii już niedługo. Rząd podjął decyzję o otwarciu granic i zniesieniu konieczności odbywania obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla turystów po powrocie. Rozporządzenie dotyczy krajów Unii Europejskiej. Jednak niektóre państwa zostały uznane przez władze za wciąż niebezpieczne, dlatego odradza się podróżowanie między innymi do Portugalii. Polska natomiast została określona jako bezpieczny region.Zdaniem norweskich władz Europa staje się coraz bezpieczniejsza od momentu wybuchu koronawirusa. W związku z tym rząd postanowił podjąć decyzję, zgodnie z którą 15 lipca br. Norwegowie będą mogli wyjeżdżać do większości krajów europejskich bez konieczności odbycia kwarantanny po powrocie. Przy okazji państwo otwiera się również na bezpieczne kraje, do których zaliczono także Polskę. Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oznajmiło też, że co dwa tygodnie będzie aktualizować listę bezpiecznych regionów.

Podlasie zachwyca
09.07.2020 22:43 Polacy na nowo pokochali Podlasie. 5 powodów, dla których warto odwiedzić wschód Polski

Podlasie bywa nazywane zielonymi płucami Polski za sprawą dużej ilości lasów, w tym parków narodowych. Wszyscy dobrze znają Puszczę Białowieską, która jest domem dla żubrów, lecz to nie jedyny obszar podlegający ścisłej ochronie. Biebrzański Park Narodowy jest największym w Polsce, a powstał na terenach podmokłych, uwielbianych przez ptaki. Kolejnym Parkiem Narodowym jest Wigierski, który obejmuje ochroną aż 42 jeziora. Znajdziemy tam również klasztor kamedułów z XVII wieku, w którym gościł papież Jan Paweł II.

UFO w Kutnie
09.07.2020 13:08 Usłyszał dźwięk, potem miał zobaczyć dziwną rzecz na niebie. Twierdzi, że w Polsce było ufo

UFO niedawno było widziane w dwóch miastach: Legionowie i Kutnie. Świadkowie przekazali swoje spostrzeżenia i udostępnili nagrania. Związany ze stroną wylatowo.org.pl kanał UFO Alarm, od lat prezentuje wyniki analiz wielu zaprzyjaźnionych badaczy i pasjonatów tematu UFO. Zwolennicy teorii istnienia pozaziemskich cywilizacji utworzyli w Polsce już ponad 30 punktów patrolowych na terenie całego kraju.

Mierzeja Wiślana tematem dyskusji
09.07.2020 12:26 Skandal na Mierzei Wiślanej. Widok jest druzgocący. Ręce opadają

Mierzeja Wiślana jest w debacie publicznej o wielu lat. Wszystko za sprawą inwestycji, która ma być przeprowadzona na północy Polski. Tym razem nie inwestycja jest tematem dyskusji. Jak się okazuje, skandaliczna decyzja sprawiła, że widok na Mierzei Wiślanej wprawia w osłupienie. Miejsce nie wygląda już tak jak kiedyś.

gubałówka interweniowała policja
08.07.2020 23:20 Turyści na Gubałówce nie wytrzymali. Interweniowała policja

Gubałówka jest punktem obowiązkowym turystów, którzy przyjeżdżają do Zakopanego. Na wzniesienie można wejść trasą biegnącą wzdłuż trasy kolejki. Kilka dni temu informowaliśmy o niespodziewanych zmianach, które pojawiły się na trasie. Sprawa potoczyła się dalej i konieczna była interwencja policji.

dolina baryczy katastrofa
07.07.2020 19:45 Katastrofa, cudowna dolina w Polsce kompletnie zniszczona. "Sytuacja jest dramatyczna"

Dolina Baryczy jest największym parkim krajobrazowym w Polsce o unikalnym ekosystemie. Spora część obszaru chroniona jest siecią Natura 2000. Przepływa przez nią rzeka Barycz, która została skażona na odcinku 60 kilometrów zanieczyszczeniami nieznanego pochodzenia.

Gdańsk fascynujący projekt
07.07.2020 18:20 Pół godziny z Gdańska do Krakowa? Fascynujący projekt

Gdańsk - Kraków to trasa, którą można pokonać w 5 godzin, wybierając Pendolino. Czy możliwe w takim razie jest, aby pokonać dystans dzielący oba te miasta w zaledwie pół godziny? Właśnie taką opcję zakłada fascynujący projekt. Specjalne kapsuły poruszające się z zawrotną prędkością w odpowiednio przygotowanych kanałach mają stać się alternatywą dla samolotów. Dzięki nim będziemy mogli podróżować dużo szybciej.Taka możliwość byłaby wybawieniem dla każdego, kto po zwiedzeniu Krakowa chciałby szybko odwiedzić Gdańsk. Chociaż plany te mogą wydawać się rodem z science fiction, Elon Musk wspomniał o specjalnym środku transportu już w 2012 roku w projekcie znanym jako Hyperloop. Co jeszcze ciekawsze - obecnie dyskusja na temat wprowadzenia takiej komunikacji rozgrywa się także w Polsce. Tzw. system kolei próżniowej najprawdopodobniej byłby wielką rewolucją.

Mielno zabrała głos
07.07.2020 16:40 Burmistrz Mielna zabrała głos. Ważna informacja o parawanach na plażach

Mielno to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w naszym kraju. Co roku wielu wczasowiczów wybiera się w tym kierunku, aby wypoczywać na plażach. Chociaż w tym sezonie pandemia koronawirusa znacząco zmieniła nasze nawyki, Polacy zaczynają funkcjonować w tzw. nowej normalności i wracają do swoich ulubionych miejscowości wypoczynkowych. Nad morzem pojawia się coraz więcej urlopowiczów, którzy muszą pamiętać o nowych zasadach i zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Chociaż Mielno wciąż czeka na falę turystyów, na plażach zaczęli pojawiać się pierwsi wczasowicze. Niedawno w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska burmistrz miasta opowiedziała, jak obecnie przebiega tam wypoczynek. Olga Roszak-Pezała przyznała, że zainteresowanie podróżnych w dobie epidemii jest odczuwalnie mniejsze, jednak liczy, że z czasem będzie ich coraz więcej oraz podkreśla, iż to dopiero początek wakacji. Urzędnik zaapelowała też do odwiedzających.

Kołobrzeg sprawdzili ceny
07.07.2020 13:23 Sprawdzili ceny za noclegi nad polskim morzem. Można się bardzo zdziwić

Kołobrzeg oraz inne miasta położone nad morzem w tym roku w związku z pandemią koronawirusa mogą cieszyć się mniejszym zainteresowaniem niż zazwyczaj. Jednak część Polaków nie zamierza rezygnować ze swoich ulubionych miejsc wypoczynkowych i na pewno odwiedzi wybrzeże. Przed wyjazdem na urlop jednak turyści powinni zapoznać się z cennikiem, aby uniknąć zaskoczenia. Z tej okazji redaktorzy portalu Fakt sprawdzili, ile kosztują noclegi.Okazuje się, że Kołobrzeg, Sopot czy Mielno mogą zaskoczyć turystów. Ceny noclegów nie wszędzie może są wyraźnie wysokie, jednak nie należą też do najniższych. W dodatku cennik, w niektórych ośrodkach może drastycznie różnić się od tego, który obowiązuje w placówkach położonych w okolicy. Zgodnie z artykułem, który pojawił się na portalu Fakt, to Sopot ma jedną z najdroższych ofert wśród miejsc położonych nad morzem.

Polacy zdradzamy sposób
07.07.2020 08:38 Polska wstrzymała loty do jednego kraju. Jest możliwy, zakaz może wprowadzić w błąd

Polacy podczas wakacji bardzo często wybierają się do Portugalii. Wystarczy spojrzeć na rankingi, aby przekonać się, że kraj na Półwyspie Iberyjskim jest jednym z naszych ulubionych, w których spędzamy urlop. Jednak po wybuchu pandemii koronawirusa sytuacja ta mocno się skomplikowała. Chociaż większość krajów europejskich otwiera już swoje granice, loty z Polski nadal są zakazane.Okazuje się jednak, że Polacy nie muszą rezygnować z wakacji w Portugalii. Co prawda zakaz lotów w tym kierunku wciąż jest utrzymany, jednak może wprowadzić w błąd, bowiem granice kraju są dla Polaków otwarte. Mamy dobrą wiadomość dla zaniepokojonych turystów, którzy również w tym sezonie chcieli wypoczywać w portugalskich miastach i opalać się na plażach. Jest bardzo łatwy sposób na to, by dostać się do państwa na Półwyspie Iberyjskim. Władze Portugalii zapewniają natomiast, że kraj jest gotowy na przyjęcie turystów.

dom w krakowie
07.07.2020 08:19 Najbardziej przerażające miejsce w Krakowie. Dom, na którego widok przechodziły ciarki

Kraków jest chętnie odwiedzany przez turystów, lecz zwykle ograniczają się oni do najpopularniejszych atrakcji. Był tam jednak pewien dom, który skrywał mroczną tajemnicę. Powstało na jego temat wiele teorii, niektórzy twierdzą, że naprawdę w nim straszyło. Budowa nigdy nie została ukończona, a puste mury wywoływały ciarki na plecach.

Polak ratuje góry.
06.07.2020 15:40 Polak dokonał skandalicznego odkrycia na szlaku. Nie czekał ani chwili, zaczął działać

Polak zaraz po tym, jak natrafił na pozostałości po nieodpowiedzialnych turystach, stwierdził, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. Prywatnie miłośnik gór i snowboardu, a niamal zawodowo aktywista ekologiczny ruszył z akcją #trashrun. To kolejna akcja, która może uratować m.in. polskie Tatry.

Jezioro Wigry kusi urokami przyrody.
06.07.2020 10:59 Jedno z najcudowniejszych jezior w Polsce. Trudno się nie zakochać

Jezioro Wigry w województwie podlaskim jest idealną propozycją dla osób stawiających na relaksujący urlop. Bliskość przyrody, kultura biwaków oraz przede wszystkim cisza. Region nie powinien mieć kompleksów, a samo jezioro może stanowić pełnoprawną alternatywę dla rozchwytywanych Mazur.