Turysci.pl
PKP pilny apel

Fot. wikimedia.commons/ kaffeeeinstein/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Pilny apel PKP do wszystkich pasażerów. Ogromne zmiany nie tylko na 1 listopada

23 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

PKP niedawno przekazało komunikat, w którym przewoźnik informuje pasażerów o ważnych zmianach. Polacy muszą przygotować się nie tylko na 1 listopada, ale także na dodatkowe zmiany. Zgodnie z przedstawionymi informacjami dojdzie do zatrzymani

PKP przygotowało pasażerom szczegółowe informacje, które mogą okazać się bardzo istotne w ciągu najbliższych dni. Okazuje się, że zmiany przewoźnika nie będą dotyczyły jedynie 1 listopada. Polacy, którzy planują podróże pociągami, będą musieli zapoznać się z oficjalnym komunikatem. W wyniku nowych warunków kilkanaście pociągów zostanie zatrzymanych. Podróżni powinni poznać szczegóły, aby móc przygotować się na zapowiadaną przerwę.

Chociaż jeszcze wiele Polaków zastanawia się, jak PKP będzie funkcjonowało 1 listopada w wyniku nagłych ograniczeń miejsc, to znaczna część mogła zapomnieć o dość istotnych zmianach, które nas czekają. Mowa o zmianie czasu, która wypada w nocy z 24 na 25 października, czyli w najbliższą sobotę. W związku z tym szczególnym okresem zatrzyma się aż 13 pociągów, które będą czekały na najbliższej stacji przez godzinę, by dojechać do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

PKP poinformowało o nadchodzących zmianach. Kilkanaście pociągów zatrzyma się na godzinę

W związku ze zmianą czasu z 24 na 25 października PKP musi wprowadzić specjalne procedury, by trzymać się obowiązującego rozkładu jazdy. To natomiast doprowadzi do zatrzymania 13 pociągach na najbliższych stacjach. Pojazdy będą czekały przez godzinę. To dość istotna informacja, zwłaszcza że wielu Polaków w ciągu ostatnich dni skupiło się na zamieszaniu związanym z podróżowaniem 1 listopada.

– Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3:00 na 2:00. W związku z tym 13 pociągów PKP Intercity będących wówczas w trasie zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy – czytamy w komunikacie PKP.

Co to oznacza? Godziny przyjazdów pociągów nie ulegną zmianom, ale konduktorzy będą musieli się do nich dopasować, zatrzymując się na stacji i czekając przez godzinę. Podczas kursu pociągu IC Karkonosze, który jedzie z Białegostoku do Jeleniej Góry, zatrzyma się na stacji Kalisz o godzinie 3:13 czasu letniego, natomiast opuści ją o godzinie 3:14 czasu zimowego. Godzinny postój czeka również pociąg TLK Ustronie, który jedzie z Kołobrzegu do Krakowa. Maszyna będzie stała w Warszawie Wschodniej.

Chociaż Unia Europejska podejmuje już pewne kroki, aby zrezygnować ze zmiany czasu, obecnie nadal musimy pamiętać o tym, by regulować zegarki. Z ankiet organizowanych wynika, że około 2/3 Polaków również wolałoby znieść tę zmianę. Choć termin rezygnacji przesunięto na 1 kwietnia 2021 roku, prawdopodobnie zostanie wyznaczony dopiero na jesień następnego roku.

PKP przypomina o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych 1 listopada

Warto przypomnieć, że PKP wydało też odpowiedni komunikat w związku z 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, gdy wielu Polaków odbywa dalekie podróże, by obchodzić ten ważny dzień. Przewoźnik podkreślił, że rozważa takie wyjścia, jak dołączanie dodatkowych wagonów, widząc, jak duże jest zainteresowanie przejazdami w tym okresie. Każdy, kto będzie chciał odbyć kurs, musi dokonać jednak wcześniejszej rezerwacji miejsca.

– Wyjazdy w związku z przypadającym na 1 listopada świętem Wszystkich Świętych warto zaplanować wcześniej oraz rozważyć możliwość odbycia podróży w dniach poprzedzających lub następujących po tym dniu. PKP Intercity stale obserwuje frekwencję we wszystkich swoich pociągach – czytamy w komunikacie.

– Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 procent miejsc – dodaje przewoźnik.

Przypomniano również, że wszyscy będą musieli pamiętać o stosowaniu się do restrykcji sanitarnych. PKP znów może udostępnić jedynie 50 procent miejsc. Natomiast Polacy nie mogą podróżować bez zasłaniania nosa oraz ust. Rząd potwierdził, że wszyscy powinni obchody Wszystkich Świętych rozłożyć na kilka etapów, podróżując zarówno przed, jak i po 1 listopada. To pomoże uniknąć zgromadzeń na cmentarzach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również bardziej szczegółowo o tym, jak PKP zamierza przygotować się na ten okres i większe zainteresowanie.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >