Pociąg zatrzyma się w nocy na godzinęfot. google maps (screen)

Będą problemy w przemieszczaniu się po Polsce. Znamy szczegóły, pilna wiadomość dla Polaków

Pociąg to jeden z ulubionych środków transportu Polaków. Kolej jest wygodna i szybsza niż np. podróże autobusem. Teraz pojawiła się jednak pilna wiadomość, która może zaniepokoić wielu mieszkańców naszego kraju. Pojawią się problemy z przemieszczaniem się. O czym mowa?

Pociąg to świetny środek transportu. Dobrze rozwinięta kolej zdecydowanie ułatwia życie turystom, ponieważ można nią podróżować praktycznie po całej Polsce. Możliwe są także wyjazdy za granicę. Teraz pojawiły się wiadomości, które jednak nie spodobają się osobom, które preferują tę formę podróżowania. Pojawią się pewne utrudnienia. Co się zmieni dla pasażerów PKP?

Media: Od poniedziałku nowe zakazy w Polsce. Ujawnili szczegóły, uderzą w miliony Polaków, odczują je również turyściMedia: Od poniedziałku nowe zakazy w Polsce. Ujawnili szczegóły, uderzą w miliony Polaków, odczują je również turyściCzytaj dalej

Pociąg sprawi problemy. Utrudnienia w PKP

Zmiany pojawią się już w najbliższy weekend. Konkretnie stanie się to w nocy z 24 na 25 października. Jak informuje krajowy przewoźnić, pociąg zatrzyma się na godzinny postój. To znacznie opóźni przyjazd do miejsca docelowego, co z pewnością stanowić będzie utrudnienie dla podróżnych. Jaki jest powód tej decyzji?

Jak tłumaczy PKP, powodem zatrzymania pociągów na godzinny postój będzie zmiana czasu, która zostanie przeprowadzona właśnie w nocy w nadchodzący weekend. Decyzja była koniecznością, aby dotrzymać punktualności odjazdów i przyjazdów na konkretne stacje.

- Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3:00 na 2:00. W związku z tym 13 pociągów PKP Intercity, będących wówczas w trasie, zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - podaje do wiadomości PKP Intercity.

Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości? Na przykład pociąg IC Karkonosze, który jeździ na relacji Białystok - Jelenia Góra będzie miał postój na stacji Kalisz od 03:13 czasu letniego. Odjedzie natomiast o godzinie 03:14 czasu zimowego. Z kolei pociąg TLK Ustronie relacji Kołobrzeg - Kraków Główny zrobi przerwę na stacji Warszawa Wschodnia o 03:41 czasu letniego i odjedzie o 03:43 czasu zimowego.

Pilna wiadomość dla Polaków. Chodzi o 1 listopadaPilna wiadomość dla Polaków. Chodzi o 1 listopadaCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1. Co znowu wyprawia Martyniuk? Padły ostre i dobitne słowa o naszym kraju, podjął decyzję, wyjedzie z kraju?
Popularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnienia
3. Śnieg i mróz uderzą w Polskę. Wiemy kiedy, zostało bardzo mało czasu

Jeżeli ktoś ma wątpliwości na temat podróżowania pociągami PKP w nocy w przyszły weekend, może sprawdzić dokładne godziny kursowania na stronie internetowej przewoźnika. Informacja jest udzielana także na infolinii pod numerem 703 200 200, a także u konduktorów w czasie podróży.

Zmiana czasu na zimowy

Wskazówki trzeba będzie przestawić o godzinie 3:00 na godzinę 2:00. W związku z tym będzie można spać godzinę dłużej. Z kolei osoby pracujące na nocnych zmianach muszą liczyć się z wydłużonym dyżurem lub innymi rozwiązaniami zastosowanymi przez pracodawców. Co ciekawe, wiele osób buntuje się z powodu tej zmiany. Powodem jest zapowiadany koniec tej zasady. Okazuje się, że w najbliższym czasie Unia Europejska nic nie zmieni w tej sprawie.

Parlament Europejski zatwierdził pomysł, ale zabrakło dogadania się pomiędzy państwami członkowskimi. Według przeprowadzonych w Polsce konsultacji, aż 78 procent mieszkańców naszego kraju popierała projekt o zaprzestaniu zmiany czasu z letniego na zimowy.

Zakaz wychodzenia z domów, sztab kryzysowy podjął decyzję. U naszych sąsiadów sytuacja jest coraz gorszaZakaz wychodzenia z domów, sztab kryzysowy podjął decyzję. U naszych sąsiadów sytuacja jest coraz gorszaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  2. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  3. Zakaz wychodzenia z domu, zamykają sklepy, zaczyna się mały lockdown. U naszych sąsiadów radykalne zmiany
  4. Relacja Tomasza z Chin wszystko ujawnia. Mało kto wie, jak jest naprawdę, przecieramy oczy ze zdumienia
  5. Stało się, rząd podjął ostateczną decyzję ws. wyjazdów 1 listopada. Nie wszystkim się spodoba
  6. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie

Źródło: PolskieRadio.pl

Następny artykuł