Turysci.pl
Pociąg zatrzyma się w nocy na godzinę

fot. google maps (screen)

Będą problemy w przemieszczaniu się po Polsce. Znamy szczegóły, pilna wiadomość dla Polaków

21 Października 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Pociąg to jeden z ulubionych środków transportu Polaków. Kolej jest wygodna i szybsza niż np. podróże autobusem. Teraz pojawiła się jednak pilna wiadomość, która może zaniepokoić wielu mieszkańców naszego kraju. Pojawią

Pociąg to świetny środek transportu. Dobrze rozwinięta kolej zdecydowanie ułatwia życie turystom, ponieważ można nią podróżować praktycznie po całej Polsce. Możliwe są także wyjazdy za granicę. Teraz pojawiły się wiadomości, które jednak nie spodobają się osobom, które preferują tę formę podróżowania. Pojawią się pewne utrudnienia. Co się zmieni dla pasażerów PKP?

Pociąg sprawi problemy. Utrudnienia w PKP

Zmiany pojawią się już w najbliższy weekend. Konkretnie stanie się to w nocy z 24 na 25 października. Jak informuje krajowy przewoźnić, pociąg zatrzyma się na godzinny postój. To znacznie opóźni przyjazd do miejsca docelowego, co z pewnością stanowić będzie utrudnienie dla podróżnych. Jaki jest powód tej decyzji?

Jak tłumaczy PKP, powodem zatrzymania pociągów na godzinny postój będzie zmiana czasu, która zostanie przeprowadzona właśnie w nocy w nadchodzący weekend. Decyzja była koniecznością, aby dotrzymać punktualności odjazdów i przyjazdów na konkretne stacje.

- Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3:00 na 2:00. W związku z tym 13 pociągów PKP Intercity, będących wówczas w trasie, zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - podaje do wiadomości PKP Intercity.

Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości? Na przykład pociąg IC Karkonosze, który jeździ na relacji Białystok - Jelenia Góra będzie miał postój na stacji Kalisz od 03:13 czasu letniego. Odjedzie natomiast o godzinie 03:14 czasu zimowego. Z kolei pociąg TLK Ustronie relacji Kołobrzeg - Kraków Główny zrobi przerwę na stacji Warszawa Wschodnia o 03:41 czasu letniego i odjedzie o 03:43 czasu zimowego.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości na temat podróżowania pociągami PKP w nocy w przyszły weekend, może sprawdzić dokładne godziny kursowania na stronie internetowej przewoźnika. Informacja jest udzielana także na infolinii pod numerem 703 200 200, a także u konduktorów w czasie podróży.

Zmiana czasu na zimowy

Wskazówki trzeba będzie przestawić o godzinie 3:00 na godzinę 2:00. W związku z tym będzie można spać godzinę dłużej. Z kolei osoby pracujące na nocnych zmianach muszą liczyć się z wydłużonym dyżurem lub innymi rozwiązaniami zastosowanymi przez pracodawców. Co ciekawe, wiele osób buntuje się z powodu tej zmiany. Powodem jest zapowiadany koniec tej zasady. Okazuje się, że w najbliższym czasie Unia Europejska nic nie zmieni w tej sprawie.

Parlament Europejski zatwierdził pomysł, ale zabrakło dogadania się pomiędzy państwami członkowskimi. Według przeprowadzonych w Polsce konsultacji, aż 78 procent mieszkańców naszego kraju popierała projekt o zaprzestaniu zmiany czasu z letniego na zimowy.

Źródło: PolskieRadio.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >