Turysci.pl
hotele tragiczna sytuacja

Fot. unsplash/Marten Bjork

Polscy hotelarze w zatrważającej sytuacji. Media ujawniły

20 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Hotele znajdują się w coraz bardziej dramatycznej sytuacji. Hotelarze potwierdzają, że kryzys rośnie z miesiąca na miesiąc. W mediach pojawiła się przykra relacja, która nie daje zbyt wielu powodów do optymizmu. Rezerwacje spadają w zastrasz

Hotele otrzymały ogromny cios po tym, jak rząd ogłosił lockdown. Chociaż w sezonie wakacyjnym obostrzenia zostały wyraźnie złagodzone, a turystów do podróży zachęcał Polski Bon Turystyczny, do którego należało wiele placówek, branża i tak poniosła ogromne straty. Teraz sytuacja znów staje się niepokojąca. Polska Agencja Prasowa przekazała dramatyczną relację hotelarzy.

Chociaż w sezonie wakacyjny hotele mogły jeszcze minimalizować straty, wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem stref żółtych oraz czerwonych. Przypominamy, że od pewnego czasu cała Polska znajduje się już w strefie żółtej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PAP, już w pierwszym tygodniu po ogłoszeniu dodatkowych restrykcji liczba rezerwacji spadła o 40 procent w porównaniu do końcówki września, co potwierdza raport platformy Noclegi.pl Nastroje w sektorze spadły drastycznie.

Hotele notują drastyczny spadek rezerwacji. Sektor turystyczny znów otrzymał poważny cios

Hotele ponoszą ogromne straty nie tylko z powodu dodatkowych obostrzeń. Pojawiające się rekordy potwierdzonych przypadków oraz wzrost zgonów skutecznie odstraszają mnóstwo Polaków, którzy anulują rezerwacje i rezygnują z podróży. Jak donosi PAP, każdego tygodnia odnotowywano spadek wynoszący aż 30 procent.

– Po 10 października było jeszcze gorzej. Mieliśmy aż 43% mniej rezerwacji, niż w końcówce września – mówi Natalia Jaworska, ekspert platformy Noclegi.pl. – Mówimy zarówno o rezerwacjach bieżących, jak i tych na późniejsze terminy, świąteczne i sylwestrowe – słowa Natalii Jaworskiej z portalu noclegi.pl cytuje PAP.

Nie wszystkie hotele to przetrwają

Kryzys dotyka nawet najbardziej turystyczne miejsca. Chociaż w Zakopanem i Krakowie mogliśmy spotkać wczasowiczów, to z danych wynika, że w tych miastach liczba rezerwacji zmniejszyła się o 63 i 70 procent w porównaniu do końcówki września. Natalia Jaworska z portalu Noclegi.pl potwierdza, że odnotowuje się dramatyczny spadek.

– Najwyraźniej ogólna niepewność spowodowała, że myślenie o wyjazdach i wypoczynku zeszły na dalszy plan. Liczba wyszukiwań noclegów zmniejszyła się dramatycznie w większości polskich miejscowości. W niektórych nawet o 80%. Jeśli jednak decydujemy się na wyjazd to raczej już teraz rezerwujemy terminy świąteczne i sylwestrowe, albo nawet wakacje 2021 – słowa Natalii Jaworskiej undefinedz portalu noclegi.pl cytuje PAP.

Hotele będą mogły oczywiście skorzystać ze wsparcia w postaci Tarczy 5.0, dzięki czemu będzie można uzyskać czasowe zwolnienie z płacenia składek ZUS, nie wszystkim to pomoże. Chociaż część przedsiębiorców będzie mogło uniknąć natychmiastowego bankructwa, nie oznacza to, że powrócą w najbliższym czasie do stabilności biznesu. Trzeba też pamiętać, że nie wszyscy będą mogli skorzystać z tej pomocy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o naszym sąsiedzie, który wprowadza 30-dniowy stan wyjątkowy.

Źródło: PAP

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >