Kwarantanna jest skutecznym środkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób, jednak niektórzy mogą mieć jej dość. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej zmianie, która ma pomóc w ograniczeniu transmisji patogenu. Niestety wielu się nie spodoba.
Dolina Chochołecka jest największą i najdłuższą doliną (ma ponad 35 kilometrów kwadratowych i ma długość ok. 10 kilometrów) w polskich Tatrach. Znajduje się na krańcu Zachodnich Tatr i jest lewą odnogą doliny Czarnego Dunajca, a dokłanie leży we wsi Witów. Nazwa natomiast wzięła się od odległej o kilka kilometrów wsi Chochołów. Teren jest pełny hal i polan, dzięki czemu stał sie największym obszarem pasterskim w Tatrach.
Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych miejscowości na turystycznej mapie Polski. Co roku w tym kierunku wybiera się mnóstwo wczasowiczów z całego kraju. W okresie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Jedną z prawdziwych atrakcji jest Promenada Gwiazd, która upamiętnia szereg prawdziwych tuzów ze świata sztuki. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ją na własne oczy? Robi imponujące wrażenie.Polacy odwiedzają Międzyzdroje nie tylko po to, by schłodzić się w morzu i wygrzewać się na piaszczystych plażach, choć trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla urlopowiczów. Na terenie miasto można jednak znaleźć również obiekt, który nieco przypomina hollywoodzką Aleję Gwiazd z Los Angeles. Nie tylko w Mieście Aniołów można znaleźć wspaniałą pamiątkę oddającą hołd wielkim postaciom. To samo czeka was podczas spaceru po Promenadzie Gwiazd.
Karpacz wprowadzi nowy zakaz. Wczoraj, tj. 28 października, radni przegłosowali uchwałę, która może w znaczący sposób wpłynąć na scenerię popularnego wśród turystów miasta. Zarówno wielu mieszkańców, jak i turystów, długo czekało na tę decyzję. Doniesienia potwierdził już burmistrz miejscowości, Radosław Jęcek. Już niedługo podróże do Karpacza staną się jeszcze przyjemniejsze. Decyzja zapadła w dość nieoczekiwanym momencie. O szczegółach informuje Tygodnik Nowiny Jeleniogórskie.Bez wątpienia Karpacz jest jednym z najbardziej popularnych miast wśród turystów. W tym kierunku każdego roku wybiera się mnóstwo podróżnych z całej Polski. W środę 28 października odbyło się głosowanie radnych odnośnie specjalnej uchwały, która może w znaczący sposób wpłynąć na poziom atrakcyjności tego regionu. Z informacji przekazanych przez Tygodnik Nowiny Jeleniogórskie oraz słów samego burmistrza Karpacza wynika, że radni przegłosowali projekt i wejdzie on w życie.
Granica z Białorusią zostaje zamknięta. W mediach pojawiła się już oficjalna wiadomość o kolejnych radykalnych krokach krajów sąsiadujących z Polską. Jako oficjalny powód tej decyzji podano niepokojącą dynamikę rozprzestrzeniania się koronawirusa. Informacje potwierdził Państwowy Komitet Graniczny. Wiele wskazuje na to, że sytuacja pandemiczna w Europie staje się coraz bardziej napięta, a kraje uciekają się do coraz ostrzejszych ograniczeń.Zgodnie z oświadczeniem Państwowego Komitetu Granicznego, granica między Polską a Białorusią zostaje zamknięta. Decyzja została oficjalnie przekazana dzisiaj tj. 29 października. Z informacji przekazanych przez media wynika, że pojawią się problemy z przemieszczaniem się także z innych krajów wschodnioeuropejskich. Obywatele Białorusi, którzy przebywają poza ojczyzną, mogą mieć teraz poważne problemy z powrotem do domu, jak sugeruje serwis onet.pl.
Muzem kojarzy się głównie z ważnymi wydarzeniami w historii świata. Zazwyczaj zbiory są wybierane tematycznie i skupiają się wokół istotnych elementów przeszłości. Zwiedzanie ich jest doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz zobaczenia unikalnych okazów, jednak nie wszystkim takie spędzanie czasu odpowiada. Szczególnie dzieci mogą być niechętne, jest jednak jeden wyjątek od tej reguły - Muzeum Dobranocek. To miejsce z pewnością zostanie odwiedzone z radością nawet przez najmłodszych turystów.
„Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego możemy oglądać zarówno w telewizji TVN, jak i na platformie Player. Podczas śledzenia każdego odcinka widzowie mogą się wiele nauczyć z najróżniejszych obszarów nauki oraz przeżyć dreszczyk emocji, śledząc, jak radzą sobie uczestnicy, którzy walczą o upragniony milion złotych.Każdy odcinek teleturnieju „Milionerzy” to zupełnie nowa przygoda, ponieważ poznajemy nowych uczestników, którzy będą starali się odpowiedzieć na kolejny zestaw pytań Huberta Urbańskiego. Zadania stawiane przed gośćmi programu są na różnym poziomie, który niekoniecznie wzrasta wraz z stawką. Dlatego jeszcze trudniej przewidzieć, kiedy pojawi się pytanie łatwe, a kiedy uczestnik może spodziewać się bardzo wymagającego.
Wawel jest jednym z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych zabytków w Polsce. Był siedzibą pokoleń królów, a jego wkład w polską historię i kulturę jest nieoceniony. Specjaliści prowadzą badania w celu ustalenia, co tak naprawdę znajduje się u jego podnóża.
Lockdown mieliśmy okazję przeżyć na wiosnę i nie była to korzystna sytuacja ani dla gospodarki, ani dla psychiki mieszkańców. Stale czuliśmy zagrożenie i kontrolę, zwłaszcza na ulicach, które były patrolowane przez policjantów. Wyjście do sklepu czy na spacer z psem nagle okazało się niezwykle atrakcyjnym zajęciem, ponieważ pozwalało na opuszczenie własnego domu choćby na chwilę.
Półwysep Helski od wielu lat przyciąga turystów nie tylko z północnej części Polski, ale z całego kraju. Na terenie mierzei znajduje się wiele miejsc, które Polacy odwiedzają w wakacje co roku, by korzystać z piaszczystych plaż i niespotykanego w innych regionach klimatu. W przeszłości był to także obszar strategiczny. Na terenie mierzei kwitnie też różnorodne i bujne życie kulturowe.Półwysep Helski to miejsce, w którym panuje wyjątkowy mikroklimat. Wystarczy chociaż raz w życiu odwiedzić Jastarnię, Władysławowo lub Hel, aby poczuć unikalną atmosferę tego obszaru. Ten region zamieszkują też Kaszubi, którzy urozmaicają folklor mierzei. Gospodarka na półwyspie opiera się przede wszystkim na turystyce, chociaż ważną rolę odgrywa tu również rybołóstwo. Rybakom, którzy zginęli na morzu, postawiono upamiętniające krzyże.
Nowe obostrzenia dotkną Polaków już za kilka dni. Obywatele naszego kraju będą musieli zapoznać się z kolejnymi ostrymi ograniczeniami, które zostały na nich nałożone. Wprowadzenie dodatkowych restrykcji potwierdziły już władze w oficjalnym oświadczeniu. Przemieszczanie się stanie się jeszcze bardziej utrudnione. O szczegółach możemy przeczytać na portalu Fly 4 Free. To kolejny efekt rosnącej dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa w całej Europie.Norwegia zdecydowała się nałożyć na podróżnych z Polski nowe obostrzenia. Jak donosi portal Fly 4 Free, oficjalne oświadczenie wydała już premier kraju Erna Solberg. Polityk podkreśliła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie kraju, może mieć związek z przyjezdnymi, do których należą także podróżni z Polski. U obywateli naszego kraju, którzy przekroczyli granicę, wykryto obecność koronawirusa. W związku z tym zdecydowano się nałożyć dodatkowe ograniczenia.
Kasprowy Wierch bez wątpienia jest jednym z najsłynniejszych szczytów w Polsce. O jego ogromnej popularności stanowi fakt, że każdego roku zdobywają go tłumy turystów. Na górę wybierają się nie tylko Polacy, ale również między innymi wczasowicze ze Słowacji i Czech. Zainteresowanie tym punktem sprawia, że na miejscu bardzo często mogą nas zastać dość pokaźnych rozmiarów kolejki. To jednak nie zniechęca wielu osób, które regularnie odwiedzają szczyt. Mieliście kiedyś okazję go zobaczyć?Kasprowy Wierch położony jest w Tatrach Zachodnich, a jego wysokość wynosi 1987 metrów. Ten szczyt już od dawna stanowił atrakcję turystyczną. Wczasowicze wydeptywali ścieżki z Doliny Gąsienicowej i z Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy już około 1850 roku. To jedna z gór, która od zawsze wzbudzała zainteresowanie. Po przejściu całego szlaku, na szczycie podróżnych czekają niesamowite widoki. Sama trasa jednak również oferuje bardzo malowniczą scenerię.
Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich podróżniczek. Prowadzi między innymi program "Kobieta na krańcu świata", gdzie pokazuje niezwykłe historie bohaterek wyłamujących się z patriarchalnych wzorców kulturowych. Została zaproszona do programu na żywo, gdzie postanowiła jednak nie przebierać w słowach.
Podhale zostało wyciszone. W turystycznym regionie miejsce miały niecodzienne sceny, które niestety potwierdzają trudną sytuację, w jakiej obecnie znalazła się Polska. W centrum jednej z miejscowości pojawiło się wiele osób, które nie odezwały się ani słowem. Władze nieprzygotowane na taki bieg wydarzeń mogły być zaskoczone. W mediach znalazł się komentarz jednej z kobiet, które brały udział w zgromadzeniu. O szczegółach informuje Tygodnik Podhalański.Najprawdopodobniej Podhale zapamięta na długo ten dzień. Turystyczny region dołączył do takich miast jak Warszawa, Zakopane czy Gdańsk, w których rozpoczęły się głośne i dynamiczne protesty. Szczególnie napięta sytuacja panuje obecnie w stolicy naszego kraju, gdzie od kilku dni regularnie na ulice wychodzi zarówno mnóstwo demonstrantów, jak i policjantów. Nastroje społeczne są coraz bardziej wzburzone.
Kara, jaką będzie można ponieść za niestosowanie się do nowo wprowadzonych przepisów, będzie bardzo dotkliwa. Ma to związek z ograniczeniami, które zostały niedawno wprowadzone. Nowe zalecenia dotyczą zarówno Polski, jak i Niemiec. Każdy podróżujący powinien się z nimi zapoznać, inaczej czekać go mogą bardzo surowe konsekwencje. Zwłaszcza że restrykcje weszły w życie w sobotę 24 października. O szczegółach informuje portal money.pl.Kara, o której mowa, ma związek z decyzją niemieckiego rządu, który postanowił uznać Polskę za obszar zagrożenia epidemicznego. Postanowienia podjęte przez naszych sąsiadów spowodowane są wyraźnym wzrostem zarażeń koronawirusem na terenie Polski. Dlatego na przejściu granicznymi pojawiły się wyraźne utrudnienia. Podróże stały się dużo bardziej skomplikowane, niż był to dotychczas. Kary natomiast mają odstraszyć osoby, które będą starały się omijać wymagania.
Pogrzeb lokalnej gwiazdy i wielkiego artysty odbędzie się we wtorek 27 października. Tę smutną wiadomość przekazał portal Tygodnik Podhalański. Doniesienia o śmierci twórcy rozdarły serca nie tylko mieszkańcom Podhala, ale wszystkim fanom jego działalności. W mediach pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące uroczystości, podczas której wszyscy Polacy będą mieli okazję po raz ostatni pożegnać muzyka. Wiele wskazuje na to, że będzie to bardzo trudny dzień.We wtorek 27 października odbędzie się pogrzeb Ryszarda Wadowskiego. Twórca odszedł zaledwie kilka dni temu. Wiadomość o jego śmierci niezmiernie poruszyła całe Podhale. Te przykre informacje zostały już potwierdzone przez serwis Tygodnik Podhalański. Mnóstwo zakopiańczyków na myśl o Ryszardzie Wadowskim wraca i będzie wracało wielokrotnie do niezapomnianych koncertów, jakie muzyk dawał w jednym z najbardziej turystycznych miejsc w Polsce.
Kaszanka na biało to danie, to jak twierdzą właściciele restauracji "Zielone Wzgórza" danie, które uwielbiał hetman Stefan Czarnecki Szef kuchni podzielił się przepisem na jej przygotowanie, chociaż przyznaje, że najchętniej zobaczyłby turystów u siebie. Specjał z Pomorza nigdzie nie będzie smakował tak dobrze, jak u niego.
„Milionerzy” to program, który możemy oglądać na TVN lub też za pośrednictwem internetowej platformy Player TVN. Popularny teleturniej przyciąga mnóstwo widzów z całego kraju. Wiele osób regularnie zasiada przed odbiornikami, by dowiedzieć się, jakie pytania przygotował dla swoich gości Hubert Urbański i jak poradzą sobie z nimi uczestnicy programu. Gra toczy się za wielkie pieniądze, bo do wygrania jest – jak sama nazwa teleturnieju nawiązuje – milion złotych.Teleturniej „Milionerzy” budzi wielkie emocje wśród widzów, natomiast gdy dochodzi do pytania o największą stawkę, sięgają one zenitu. Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia i dochodzą aż do ostatniego etapu. I właśnie dlatego program prowadzony przez Huberta Urbańskiego jest tak elektryzujący. Jedni uczestnicy nie potrafią odpowiedzieć już na pierwsze pytanie i zadziwiająco szybko kończą swoją przygodę z tym show, inni natomiast z imponującą sprawnością dochodzą aż do samego finału. Tam natomiast mogą otrzymać zarówno pytanie karkołomne, jak i zadziwiająco banalne.
Poznań to miasto, które każdego roku przyciąga mnóstwo turystów z całej Polski. Miejscowość położona w zachodniej części kraju ma do zaoferowania wiele atrakcji. Jednak jedna z nich jest szczególnie charakterystyczna. Chodzi oczywiście o koziołki poznańskie, które można zobaczyć każdego dnia. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć je na własne oczy? Wiecie, o której godzinie codziennie koziołki się bodą?Turyści z każdego kraju odwiedzają Poznań z najróżniejszych powodów. Jedni chcą zjeść tradycyjne rogale Świętomarcińskie, inni pragną zobaczyć pastelowe kamienice położone na rynku. Bez względu na to, czy kiedyś byliście w Poznaniu, czy nie, to z pewnością jednak słyszeliście o słynnych koziołkach poznańskich. Wiąże się z nimi nie tylko wielka historia, ale również bardzo interesująca legenda. Warto ją poznać.
Test na koronawirusa będzie musiał zostać wykonany przez Polaków, którzy będą chcieli przekroczyć granicę z naszymi sąsiadami. Jeśli obywatele naszego kraju otrzymają wynik negatywny, otrzymają możliwość wjazdu. W innym przypadku czeka ich obowiązek długiej kwarantanny. Podano jednak kilka wyjątków. Europejskie kraje w coraz bardziej radykalny sposób reagują na duży skok zachorowań na COVID-19.Polacy, którzy będą chcieli przekroczyć granicę z Niemcami, będą musieli zrobić test na koronawirusa. Nasi sąsiedzi uznali Polskę za obszar ryzyka epidemicznego i postanowili wprowadzić dodatkowe restrykcje dla przyjezdnych. Niewykonanie badań na obecność SARS-CoV-2 będzie skutkowało nałożeniem obowiązku 14-dniowej kwarantanny. W regulacjach umieszczono jednak kilka wyjątków. Nowe zasady przekraczania granicy niemiecko-polskiej wchodzą w życie już dzisiaj tj. 24 października.
Miasto jest ważną jednostką administracyjną nie tylko dla jego mieszkańców, ale także okolicznych wsi. Od 1 stycznia 2020 roku na terenie Polski mamy 944 miasta, wśród których 57 ma nazwę zaczynającą się od litery "M". Turyści nie powinni mieć problemu z podaniem chociaż kilku, ponieważ część z nich jest miejscowościami wypoczynkowymi nad morzem, jeziorami czy w górach.
Gdańsk to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Nie tylko wśród naszych rodaków. Pojawiają się także podróżujący zza granicy. Miasto ma do zaoferowania piękne widoki oraz ciekawe i ważne zabytki. Można się tam dostać drogą lotniczą, ponieważ znajduje się tam duże lotnisko. To właśnie tam doszło do skandalicznej sytuacji. Wszystko przez jednego pasażera samolotu.
Doliny Oliwskie należą do jednych z ciekawszych obiektów w rejonie Trójmiasta. Wody roztopowe pochodzące z lodowca skandynawskiego przyczyniły się do powstania niezwykle urozmaiconej rzeźby terenu. Podczas podróży po tej krainie Polacy mogą podziwiać bogactwo flory i fauny. Turyści często wypoczywają w tym miejscu. Prawdziwa gratka dla fanów przyrody. Szlak posiada 12 interesujących przystanków, które robią niesamowite wrażenie.Podróż przez Doliny Oliwskie rozpoczyna się od ulicy Kwietnej. Tam znajdziemy punkt widokowy zwany Pachołkiem. Wieża widokowa, którą znajduje się do dzisiaj, powstała w latach 70. XX wieku. Ze szczytu możemy obserwować nie tylko zabudowania starej Oliwy – jednej z gdańskich dzielnic – ale również strefę krawędziową Wysoczyzny Gdańskiej. Dawniej budowano tu liczne zakłady przemysłowe.
Pogoda w Polsce może jeszcze zaskoczyć – synoptycy nie mają wątpliwości. Po upalnym lecie i dość łagodnym, choć miejscami ulewnym, początku jesieni Polacy zastanawiają się, jaka czeka nas zima. Okazuje się, że chociaż ten rok był ciepły, to należy przygotować się na wyraźny spadek temperatury, który w dodatku może pojawić się zaskakująco wcześnie. Osoby planujące podróże w niedalekiej przyszłości powinny zapoznać się z prognozami.Jaka pogoda czeka nas w ostatnich miesiącach roku 2020? Czy w ogóle możemy liczyć na opady śniegu? A może czeka nas wyjątkowo łagodna zima i rozpocznie się równie pięknie jak tegoroczna jesień? Niektórzy Polacy liczą na dodatnie temperatury i przejście przez najbliższe miesiące suchą nogą. Jednak są w naszym kraju także miłośnicy sportów zimowych, który już zacierają ręce na myśl o sportowych wyczynach na stokach narciarskich i snowboardowych, czekając na pierwszy śnieg. Co na to synoptycy?
Lasy Państwowe opublikowały w mediach społecznościowych niesamowitą fotografię, która zdążyła już wywołać niemałą sensację. Na zdjęciu można zobaczyć „białą zjawę”, która grasowała na terenie polskiego lasu. Trzeba przyznać, że widok robi imponujące wrażenie. Czym tak naprawdę jest niecodzienne zwierzę, które zarejestrował sprzęt fotograficzny? To wyjątkowo rzadki okaz. Mało który podróżny miał okazję zobaczyć podobne zwierzę w swoim życiu.Po raz kolejny i to w bardzo krótkim czasie Lasy Państwowe podbiły internet, publikując niesamowicie interesującą fotografię. Jeszcze niedawno, bo kilka dni temu, organizacja opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie bardzo rzadkiego okazu daniela. Teraz natomiast w sieci pojawiła się fotografia tajemniczej „białej zjawy”, która również została zarejestrowana przez Nadleśnictwo Piotrków. Wiele wskazuje na to, że ten teren to prawdziwe królestwo niecodziennych zwierząt.
PKP przygotowało pasażerom szczegółowe informacje, które mogą okazać się bardzo istotne w ciągu najbliższych dni. Okazuje się, że zmiany przewoźnika nie będą dotyczyły jedynie 1 listopada. Polacy, którzy planują podróże pociągami, będą musieli zapoznać się z oficjalnym komunikatem. W wyniku nowych warunków kilkanaście pociągów zostanie zatrzymanych. Podróżni powinni poznać szczegóły, aby móc przygotować się na zapowiadaną przerwę.Chociaż jeszcze wiele Polaków zastanawia się, jak PKP będzie funkcjonowało 1 listopada w wyniku nagłych ograniczeń miejsc, to znaczna część mogła zapomnieć o dość istotnych zmianach, które nas czekają. Mowa o zmianie czasu, która wypada w nocy z 24 na 25 października, czyli w najbliższą sobotę. W związku z tym szczególnym okresem zatrzyma się aż 13 pociągów, które będą czekały na najbliższej stacji przez godzinę, by dojechać do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
Turyści muszą przygotować się na coraz bardziej dotkliwe obostrzenia. W związku z dynamicznym skokiem zachorowań w wielu krajach europejskich, pojawiają się dodatkowe restrykcje. To oznacza ograniczenie lub nawet zawieszenie działalności mnóstwa obiektów. Coraz bardziej można odczuć to w rejonach szczególnie dotkniętych epidemią – obecnie w Polsce jest to Mazowsze oraz Małopolska. Niedawno gospodarze schroniska postanowili zamknąć jedną z placówek, o czym poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.Turyści, którzy w najbliższym czasie chcieli zatrzymać się w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki, będą musieli niestety zrezygnować ze swoich planów. Władze obiektu potwierdziły już, że działalność obiektu zostaje zawieszona z powodu dużego wzrostu potwierdzonych przypadków koronawirusa. Chociaż to trudna decyzja, przedstawiciele przyznali, że została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wczasowiczów. Teraz czeka ich masowy zwrot kosztów, o którym także wspomnieli w komunikacie.
Koronawirus wciąż jest dużym problemem dla całego świata. Aktualnie trwa druga fala zachorowań, która dotknęła szczególnie Europę. Można to zobaczyć także w Polsce, gdzie dziennie pojawia się kilkanaście tysięcy nowych przypadków. Pandemia miała wpływ także na ruch międzynarodowy. Teraz zapowiedziano nowe ograniczenia, które wejdą w życie już w środę. Turyści nie będą zadowoleni.