Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska

Polska

Łódź i Zgierz remont drogi
25.07.2020 14:07 Zrobił furorę swoim zdjęciem. Zorganizował wakacje w sercu miasta

Łódź nierzadko żartuje ze Zgierza, a teraz ma ku temu kolejny powód. Na jednej z ulic pojawiła się plaża, jednak nie jest to zamierzone działanie władz. Wszyscy, którzy chcieli już pakować ręcznik i krem do opalania, muszą obejść się smakiem. Piasek widoczny na zdjęciach zamieszczonych przez radnego to w rzeczywistości nieudany remont drogi.

Liw drewniane zabytki
25.07.2020 11:39 W polskiej wsi czas się zatrzymał. Malowane chaty i średniowieczny zamek przyciągają swoim urokiem

Liw był kiedyś miastem granicznym Królestwa Polskiego. Aż do 1569 r. na wschód od rzeki Liwiec, nad którą jest położony, rozciągało się Księstwo Litewskie. W XII i XIII w. znajdował się tam drewniano-ziemny gród kasztelański, kontrolujący trakt handlowy i przeprawę na granicznej rzece Liwiec. Ze względu na lokalizację konieczne było wybudowanie warowni, która obroniłaby gród przed najazdem.

atrakcje
24.07.2020 16:54 10 nietypowych atrakcji na mapie Polski. Wokół niektórych wyrosły prawdziwe legendy

Atrakcje z tej listy mogą was zaskoczyć. Jeśli znudziły wam się już polskie góry i Bałtyk, powinniście odwiedzić, któreś z tych 10 nietypowych miejsc. Wiele osób zdziwiło się, że można je znaleźć w Polsce. Stanowią gratkę dla prawdziwych podróżników. W końcu kto by nie chciał zobaczyć miejsca, w którym samochody wtaczają się pod górkę albo obiektu określanego mianem śląskiej wieży Eiffela? Wystarczy wsiąść w samochód i wybrać się do tych miejscowości.Na Mazurach atrakcje mogą stanowić nie tylko popularne kurorty. W małej wsi Stańczyki położonej w województwie warmińsko-mazurskim możecie znaleźć imponujący most kolejowy. Obiekt oddalony 25 kilometrów od miejscowości Gołdap od lat jest już nieczynny, jednak nadal stanowi wspaniały widok. Most kolejowy w Stańczykach o wysokości 36 metrów i 180 metrach długości mógłby znaleźć się w kadrze filmowym. Dziś jest popularną atrakcją wśród miłośników skoków na bungee.

historia nad morzem
24.07.2020 15:19 Jak Polacy spędzali wakacje nad Bałtykiem 100 lat temu? Morze było wyjątkowym miejscem. Łza się w oku kręci

Historia polskich kurortów nadmorskich jest bardzo interesująca. Wspaniały okres pada na Dwudziestolecie międzywojenne, gdy w 1918 roku Polska odzyskała dostęp do morza. Bałtyk znów zaczął tętnić życiem, przyciągając tłumy wczasowiczów, którzy chętnie korzystali z uroków takich miejscowości jak Hel, Jurata czy Karwia. Kurorty znacznie rozwinęły się już w pierwszych latach istnienia II Rzeczpospolitej. Dobrym przykładem jest Gdynia, która zaczęła być główną atrakcją.Historia turystyki w Gdyni nieodłącznie kojarzy się z Kamienną Górą - obecnie jedną z najbardziej luksusowych dzielnic. Przyczynił się do tego Ryszard Gałczyński, który w 1920 roku założył spółkę Pierwsze Polskie Towarzystwo Kąpieli Morskich. Gałczyński wykupił działki, na terenie których zorganizowano letnisko. Zaraz po tym w tych okolicach znani lekarze, adwokaci czy przedstawiciele inteligencji zaczęli stawiać luksusowe wille. Turystyka jednak już wtedy sięgała poza teren dzisiejszego Trójmiasta.

Statek na trawie - pochylnia Buczyniec na Kanale Elbląskim
23.07.2020 17:09 Niesamowity szlak turystyczny w Polsce. Świat może nam pozazdrościć

Szlak turystyczny wraz z odgałęzieniami ciągnie się przez 151,7 km. Mowa o Kanale Elbląskim, który został zbudowany, aby skrócić drogę transportu towarów z Warmii i Mazur do Bałtyku. Według nieoficjalnych informacji jego budowa była droższa o ok. 10 proc. od kosztu budowy wieży Eiffla w Paryżu. Fragment trasy uznano za zabytek techniki w 1978 roku. W 2011 natomiast zarejestrowano go jako pomnik historii. Zbudowano go w latach 1844-1881.Wyjątkowy szlak turystyczny to atrakcja, która może uczynić nasze wakacje niezapomnianymi. Co sprawia, że Kanał Elbląski gwarantuje niezapomniane wrażenia? Na jego unikatowość ma wpływ czynny system pięciu zabytkowych pochylni z tzw. suchym grzbietem. Statki oraz jachty są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin poruszanych przez koło wodne. Dzięki temu pokonują różnicę poziomów. Wtedy turyści, choć nadal pozostają w statkach, to przemieszczają się lądem na odpowiednich wózkach.

ceny zawrót głowy
22.07.2020 20:38 Ceny w Zakopanem przyprawiają o zawrót głowy. Za niektóre atrakcje możesz zapłacić prawdziwą fortunę

Ceny w popularnych miejscowościach turystycznych w Polsce wywołują niezadowolenie u znacznej części podróżnych. Ci wyjątkowo poirytowani cennikami dzielą się rachunkami z redakcjami portali. Niejednokrotnie mogliśmy już usłyszeć narzekanie na wysoki koszt ryb w smażalniach nadmorskich kurortów czy duże opłaty za parking niedaleko Zamku w Malborku. Część turystów nie jest też zadowolona z tego, ile trzeba zapłacić, za niektóre atrakcje w Zakopanem.Planując wczasy w Zakopanem, warto wcześniej sprawdzić ceny noclegów. Zanim zjemy w knajpie na Krupówkach również lepiej dokładnie zapoznać się z cennikiem, aby uniknąć rozczarowania. W końcu nic tak nie psuje wakacji jak przepłacanie. Zdaniem, niektórych turystów, kosztowne może okazać się także zwiedzanie gór. Kasprowy Wierch to szczyt, który cieszy się ogromną popularnością. Jest to góra, którą mogą zdobyć nawet amatorzy i dzieci, jednak oferuje piękne widoki. Okazuje się, że za oglądanie górskich krajobrazów też można niemało zapłacić.

mandat media sprawdziły
22.07.2020 17:48 Mandat za zbyt małą odległość na polskiej plaży? Media sprawdziły szczegóły

Mandat to jedno z ostatecznych narzędzi, jakich może użyć policja, aby ukarać nas za nieprzestrzeganie zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. Chociaż rząd stopniowo znosi restrykcje związane z pandemią koronawirusa, to nadal obowiązują nas konkretne zasady. Wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego nasuwa się jednak pytanie - czy w każdej sytuacji jest możliwość kontrolowania społeczeństwa? Zwłaszcza nad morzem, gdy na plażach gromadzą się coraz większe tłumy wczasowiczów.Za nieprzestrzeganie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa mandat może wystawić nam zarówno policja, jak i straż miejska. Co prawda 21 lipca rząd poinformował o łagodzeniu obostrzeń - obecnie obowiązuje nas już tylko obowiązek zachowania 1,5 m dystansu - to jednak nadal powinniśmy stosować się do rozporządzeń władz i służby zdrowia. Dziennikarze jednego z najpopularniejszych portali wybrali się nad polskie morze, aby sprawdzić, jak wygląda sytuacja na plażach.

Morskie Oko bez koni? TPN zabiera głos w sprawie dorożek.
22.07.2020 10:42 TPN nie wytrzymał. Gorzkie słowa ws. koni wożących turystów nad Morskie Oko

Morskie Oko cieszy się zarówno niesłabnącą popularnością wśród turystów, ale jak i ciemną stroną w postaci (zdaniem niektórych) przemęczonych koni pociągowych, które obsługują kursy nad znane jezioro. Sprawę skomentowali przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Suntago może mieć poważne problemy
22.07.2020 09:39 Ogromna burza wokół Suntago Wodny Świat. Będzie skandal?

Suntago to wielki park wodny ze szklanym dachem. Otwarty został w lutym bieżącego roku. Była to niezwykle kosztowna inwestycja. Budowa kosztowała około 150 milionów euro czyli około 660 milionów złotych. Media sugerują, że faktury mają być rzekomo nadal nieopłacone.

"Milionerzy" w TVN - pytanie o miejscowość
21.07.2020 12:42 Dostał pytanie za 500 tys. zł w Milionerach. Nawet zapaleni turyści by mieli problem

TVN to jedna z trzech najpopularniejszych telewizji w Polsce. Stacja słynie z programów rozrywkowych. Jednym z nich jest teleturniej "Milionerzy", który uważany jest za njeden z najlepszych w kraju. Ostatnio pojawiło się tam pytanie, które związane jest z turystyką. Usłyszał je Dawid Tusiński, który grał o 500 tysięcy złotych. Jak ono brzmiało?

mielno i okuminka
20.07.2020 17:53 Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści

Mielno jest kultowym miejscem, do którego każdego roku przyjeżdżają tłumy turystów. Okazuje się, że jest równie atrakcyjne miejsce w Polsce, gdzie zapłacimy dużo mniej. Tuż przy granicy z Białorusią znajduje się miejscowość Okuninka, która chociaż nie leży nad morzem, do złudzenia przypomina nadmorski kurort.

paragon porównali ceny
20.07.2020 16:25 Porównali ceny nad Bałtykiem i w Grecji. Wnioski są jasne

Paragon może być bardzo nieprzyjemną pamiątką z wakacji nad morzem. Jak informuje portal Wirtualna Polska, niektórzy Polacy w tym roku zapłacili za dorsza z frytkami i surówką nawet 60 złotych. Dziennikarka popularnego portalu postanowiła wybrać się do Grecji, aby sprawdzić, czy cennik w popularnych polskich kurortach rzeczywiście dorównuje już cenom na południu Europy. Niezadowolonych wczasowiczów jest coraz więcej.Niektórzy nie dowierzając cenom, fotografują paragon, aby później przesłać go do redakcji. Media wskazują, że w tym roku Polacy za rybę nad Bałtykiem płacą wyjątkowo dużo. Zdaniem specjalistów są dwa główne powody tej sytuacji. Część restauratorów chce jak najszybciej odrobić straty poniesione podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa. Przyczyniać się do podwyżki cen może również fakt, że ryb w morzu jest z roku na rok coraz mniej. Po decyzji Komisji Europejskiej do 2024 zakaz połowu dorsza będzie obejmował wschodnią część Morza Bałtyckiego.

turyści tragiczna niedziela
20.07.2020 15:54 Tragiczna niedziela w Polsce. 7 wczasowiczów nie żyje

Turyści, którzy nie zachowują szczególnej ostrożności nad kąpieliskami, często ponoszą tragiczne konsekwencje. Sezon wakacyjny to okres, w którym służby wielokrotnie podkreślają, jak niebezpieczne jest bagatelizowanie żywiołu, jakim jest woda. Za ich słowami idą też statystyki. Od początku kwietnia br. w Polsce utonęło już prawie 200 osób. Doniesienia o topiących się wczasowiczach docierają do mediów niemal codziennie. Tylko część osób udaje się uratować.W swoich raportach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, że turyści powinni pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach, wypoczywając nad wodą. Za nami tragiczna niedziela. Służby potwierdziły utonięcie 7 osób. Od kwietnia br. utopiły się już 174 osoby, a do końca wakacji jeszcze wiele tygodni. Ze statystyk wynika, że nie ma reguły - toną zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeszcze wczoraj pisaliśmy o dwóch chłopcach w województwie zachodniopomorskim, którzy w piątek 17 lipca zaczęli tonąć. Na szczęście zostali uratowani przez funkcjonariuszy.

Tatry z ważną akcją.
20.07.2020 15:29 Już w sierpniu wielka akcja w Tatrach. Można się przygotować

Tatry zmagają się z dużym problemem, który nagłaśniali już zarówno krajowi, jak i zagraniczni celebryci. Co ważne jednak sprawa polskich gór nie ograniczyła się wyłącznie do rozgłosu w sieci. Już w sierpniu startuje kolejna edycja akcji “Czyste Tatry”.

sinice czerwone flagi
20.07.2020 14:30 Ściągają czerwone flagi nad polskim morzem. Najnowsza wiadomość

Sinice są bakteriami, które możemy dostrzec dopiero w momencie zakwitania. Kontakt z nimi może skończyć się dla człowieka różnorodnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Niektóre z nich są niegroźne - pokrzywka czy wysypka pęcherzykowa. Jednak zatrucie się toksynami może skutkować zapaleniem spojówek, bólem mięśni i stawów, a nawet uszkodzeniem wątroby. Chcąc zapewnić wczasowiczom bezpieczeństwo, Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o zamknięciu części kąpielisk i wywieszeniu czerwonych flag.Z komunikatu GIS wynika, że w wielu miejscach sinice nie stanowią już zagrożenia. Dzisiaj tj. 20 lipca otwarto prawie wszystkie kąpieliska trójmiejskie i oraz jedną plażę w Rewie. Służby przypominają jednak, że sytuacja związana ze stanem wody może nagle ulec zmianie, dlatego wszyscy, którzy planują wypoczynek nad wodą, powinni uważnie obserwować ostrzeżenia i stosować się do nich. Decyzje o otwieraniu kąpielisk są wspólnie podejmowane przez pracowników sanepidu oraz ratowników.

zabytki z listy UNESCO
19.07.2020 18:39 Niezwykłe budowle z Polski zostały wpisane na listę UNESCO. Ostały się tylko dwie

Zabytki z drugiej połowy XVII w. powstały na zakończenie wojny trzydziestoletniej, by uczcić pokój westfalski. Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy stoją do dziś, lecz ten w Głogowie nie przetrwał próby czasu. Po dwóch latach zawalił się, a po odbudowie służył wiernym przez 100 lat, do czasu wielkiego pożaru. Nie został ponownie wybudowany, lecz wiemy, że był podobny do pozostałych dwóch.

hotele bolesna prawda
19.07.2020 18:37 Polscy hotelarze zdruzgotani. Prawda jest bardzo bolesna

Hotele mają powody do zmartwień. Chociaż zgodnie z informacjami podanymi przez sekretarza generalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego obiekty większość otwartych obiektów oferuje ceny niższe niż w poprzednim roku, gości nadal nie przybywa. Ze względu na małą frekwencję ponad połowa hoteli nie spodziewa się zysku wcześniej niż w 2022 roku. Czas lockdownu związany z pandemią koronawirusa poczynił ogromne straty w sektorze turystycznym.Z ankiety Izby wynika, że hotele wracają do funkcjonowania. Według danych zebranych w dniach 8-12 lipca działalność wznowiło już 93 procent ośrodków. W porównaniu do sytuacji w maju frekwencja ulega poprawie, jednak jest daleka od zadowalającej. Jak dotąd zaobserwowano odczuwalnie niski ruch gości zagranicznych. IGHP wskazuje na dużą niepewność rynku usług hotelowych. Stan ten potwierdza restrukturyzację zatrudnienia w początkowych miesiącach epidemii.

lotnisko wkroczyły służby
17.07.2020 15:35 Ewakuacja lotniska w Polsce. Do akcji wkroczyły służby. Wielki chaos wśród podróżnych

Lotnisko we Wrocławiu niedawno było miejscem, w którym musiały interweniować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Gdy pojawiło się potencjalne zagrożenie, Straż Graniczna zaalarmowała patrol pirotechniczno-interwencyjny. Podczas akcji ewakuowano 70 pasażerów. Po zabezpieczniu terenu funkcjonariusze przystąpili do działania. Po zakończeniu procedur przedstawicielka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zaapelowała do osób korzystających z lotniska.Lotnisko zostało zabezpieczone przez Straż Graniczną z powodu podejrzenia ryzyka zagrożenia. Wszystko z powodu sportowej torby, która została porzucona niedaleko terminala, obok fontanny. Chociaż informacja o porzuconym bagażu była podawana wielokrotnie, nikt się po niego nie zgłosił. Pracownicy Straży Granicznej nie mogli wykluczyć niebezpieczeństwa, dlatego wezwały patrol pirotechniczno-interwencyjny, który wkroczył do akcji po ewakuacji 70 osób i zabezpieczeniu terenu.

500 plus podpis prezydenta
17.07.2020 15:19 Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Chodzi o bon turystyczny

500 plus oraz tysiąc złotych na dziecko z niepełnosprawnością - takie kwoty otrzymają rodzice w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Ustawa została już oficjalnie podpisana przez prezydenta. Jak informują media, szacuje się, że z pieniędzy skorzysta 6,5 miliona polskich dzieci. Senacka poprawka, która proponowala wydawanie świadczeń także emerytom i rencistom, została odrzucona przez Sejm. Bon nie będzie miał formy gotówkowej.Bonem turystycznym, dzięki którego polskie rodziny otrzymają 500 plus na każde dziecko oraz tysiąc złotych na dziecko niepełnosprawne, będzie można posługiwać się wielokrotnie do 31 marca 2022 roku. Dzięki Senatowi beneficjentami bonu turystycznego będą również dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci, wynoszące więcej niż 500 zł. Według mediów szacuje się, że wartość pomocy sięgnie 3,5 miliarda złotych. Jak informuje resort, do rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnościami trafi 437 mln zł.

lody do szpitala
17.07.2020 11:24 Kupili lody nad morzem i trafili do szpitala. Sanepid odkrył porażającą prawdę

Lody w sezonie letnim to przysmak wielu osób. Jednak nieprawidłowości dotyczące higieny w procesie produkcji mogą skończyć się fatalnymi skutkami zdrowotnymi dla każdego konsumenta. Niedawno wszystkie powiatowe placówki sanepidu z terenu województwa zachodniopomorskiego przeprowadzały wyrywkowe kontrole automatów do lodów. Po tym jak, polecenie wydał Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecienie, pobrano próbki do badań laboratoryjnych.Niestety okazało się, że lody mogły zaszkodzić wielu klientom. Kontroli poddano 39 obiektów w miejscach, w których odnotowuje się zwiększoną obecność turystów. Spośród 195 próbek pobranych z 21 partii w 105 potwierdzono zawyżoną ilość bakterii Enterobacteriaceae. Niestety wyniki badań są dowodem na to, że w poszczególnych zakładach doszło do nieprawidłowości dotyczących poziomu utrzymywania higieny lub niedokładnego przeprowadzania procesu mycia i dezynfekcji. Wskazano również problem braku kontroli wewnętrznej.

500+ pobierał jeden z Polaków mieszkających w Chorwacji
16.07.2020 17:28 Wyjechał z Polski i zamieszkał w Chorwacji. Polak poskarżył się na polski rząd. Reakcja internatów była zatrważająca

500+ mogą dostawać jedynie rodziny, które mieszkają w Polsce. Istnieją jednak tacy, którzy pobierają świadczenie, będąc na emigracji. Taki przypadek to youtuber Mikołaj Zych znany jako Namo. Ostatnio program socjalny został mu odebrany, co mieszkający w Chorwacji mężczyzna skrytykował na swoim kanale. Nagranie nie spotkało się z pozytywnymi reakcjami.

Polska traci obywateli
15.07.2020 20:37 Polka spakowała walizki i wyjechała do dalekiego kraju. "Tutaj możesz być, kim chcesz"

Polska gospodarka nie rozwija się tak szybko, jak islandzka, co jest przyczyną wielu emigracji. Na wyspie lodu i ognia łatwiej znaleźć pracę, która pozwoli się rozwijać i przyniesie satysfakcjonujące dochody. Potwierdza to Polka, która wyjechała już 13 lat temu, gdy Islandia nie była jeszcze popularnym krajem. W rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła, jak jej się mieszka za granicą i czy łatwo znaleźć pracę.

Kołobrzeg nie żyje
14.07.2020 15:37 Nie żyje legenda Kołobrzegu. Mieszkańcy pogrążeni w żałobie. Nadmorski kurort nie będzie już taki sam

Kołobrzeg bez Grzegorza Barszczaka z pewnością byłby innym miastem. Jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce wiele zawdzęcza obywatelowi, który stał się lokalną legendą. Dzisiaj media przekazały smutną wiadomość. 11 lipca Barszczak zmarł. Miejscowy bohater przeżył 97 lat. Zostawił po sobie ponad 110 budynków na terenie całego regionu. Po śmierci pioniera nadmorska miejscowość nie będzie już taka sama.Kołobrzeg żegna bohatera, lokalną legendę. Członkowie rodziny Grzegorza Barszczaka przekazali informacje dotyczące ceremonii pożegnalnej. Msza żałobna odbędzie się w kaplicy cmentarnej w środę 15 lipca o godz 12:20. Następnie najbliżsi udadzą się na miejsce spoczynku zmarłego. Nekrolog pojawił się dzisiaj w lokalnych mediach. Grzegorz Barszczak miał duży wpływ zarówno na historię jednego z najpopularniejszych kurortów, jak i jego mieszkańców.

turyści tym razem
13.07.2020 17:27 Oburzające sceny na Mazurach. Turyści tym razem przesadzili

Turyści zapewniają ogromne wpływy w wielu popularnych miejscowościach. Czasem jednak potrafią być również zmorą mieszkańców a nawet lokalnych służb. Zwłaszcza kiedy są pod wpływem alkoholu. Przykrym przykładem tego jest sytuacja, do której doszło na Mazurach. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które pozwoliły sobie na oburzające zachowanie. Wobec nieodpowiedzialnych wczasowiczów zostały wyciągnięte konsekwencje karne.Z relacji policji wynika, że niektórzy turyści podczas wakacji zapominają o odpowiedzialności i rozsądku, pozwalając sobie na zachowanie, wobec którego trudno jest użyć innego określenia niż skandaliczne. Na jeziorze Bełdany funkcjonariusze zatrzymali kobietę. Podczas kontroli okazało się, że turystka jest nietrzeźwa. To jednak nie wszystko. 30-latka nie posiadała także odpowiednich uprawnień do kierowania łodzią. Godzinę później zatrzymano kolejne osoby na tym samym zbiorniku wodnym.

ZOO pilny komunikat
13.07.2020 13:12 Pilny komunikat zoo. Wiadomo, co będzie dalej z pumą

ZOO śląskie w poniedziałek tj. 13 lipca wydało specjalny komunikat w sprawie pumy Nubii. Dziki kot, który jeszcze do niedawna mieszkał wraz z Kamilem, weteranem wojennym, 12 lipca trafił do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i jest badany przez specjalistów na wniosek Fundacji Don Vittorio Foundation For Wild Animals. Na facebookowym koncie zoo pojawiła się informacja na temat obenego stanu zdrowia zwierzęcia i jego przyszłości.ZOO śląskie stało się tymczasowym domem dla Nubii - pumy, o którą Kamil ma zamiar jeszcze walczyć w sądzie. Z powodu braku odpowiednich badań weterynaryjnych i świadectwa weterynaryjnego, które pozwoliłoby na transport dzikiego kota, Nubia znalazła się w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie mogąc znaleźć specjalisty, który mógłby wystawić potrzebne dokumenty, Fundacja Don Vittorio Foundation For Wild Animals zwróciła się z prośbą do pracowników śląskiego ZOO o wykonanie niezbędnych badań.

wybory padł rekord
13.07.2020 12:26 Absolutny rekord. W jednym kraju zagłosowało ponad 98% Polaków

Wybory prezydenckie 2020 wielu z nas prawdopodobnie będzie wspominało jeszcze długo. Dla niektórych obywateli - zwłaszcza tych, którzy dopiero ukończyli 18 lat - jest to jak dotąd jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych. Mnóstwo emocji dostarczyła już sama kampania wyborcza przed I turą. Zarówno frekwencja po I, jak i II turze jest dowodem na to, że głosowanie było istotne dla dużej części obywateli. Wystarczy spojrzeć na nagranie z wiecu wyborczego przedstawione przez TVN 24.Tegoroczne wybory prezydenckie wiążą się z bardzo dużą frekwencją. Przypominamy, że w I turze zagłosowało ponad 64 procent uprawnionych. Badania sondaży wskazują na to, ze wyniki po II turze będą jeszcze wyższe i sięgną niemal 70 procent. Do urn wyborczych ruszyli nie tylko Polacy w kraju, ale również ci, którzy przebywali wczoraj tj. 12 lipca, za granicą. Wczoraj pisaliśmy już o długich kolejkach w Splicie, w których polski dziennikarz spędził co najmniej 6 godzin.

Ryba w restauracji nie musi pochodzić z Bałtyku.
12.07.2020 19:57 Nie zjemy ryby z Bałtyku nad morzem? Wielu bardzo mocno się zawiedzie

Ryba nad polskim morzem to temat budzący równie skrajne emocje, jak nowy zakaz w Zakopanem. W momencie, gdy stolica Tatr boryka się z kwestią transportu, pomorska branża gastronomiczna notuje kolejne deficyty.

obiad jak oszukują
11.07.2020 21:37 Wiemy, jak oszukują w restauracjach. Trzeba bardzo uważać, szczególnie na wakacjach

Obiad w knajpie po pływaniu czy też zejściu ze szlaku górskiego to coś, czym wielu z nas chciałoby zakończyć dzień podczas wakacyjnego wyjazdu. Niestety w trakcie takiej wizyty możemy zostać oszukani i nawet się o tym nie dowiemy. Wyniki kontroli jasno wskazują na to, że w wielu restauracjach normy są przekraczane, a prawo naruszane. Ostrzegamy, że dane przekazane przez UOKiK mogą popsuć humory przed wyjazdem na urlop.Czy obiad, który otrzymaliśmy, rzeczywiście odpowiadał opisowi w menu? Czy restauracja, w której jemy, nie korzysta z produktów przeterminowanych? Między innym to badał UOKiK, czyli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niestety wyniki przeprowadzonych kontroli nie dają powodów do optymizmu. Z danych wynika, że do naruszenia doszło aż w 87 procentach sprawdzanych restauracji. Wiele wskazuje na to, że restauratorzy znaleźli mnóstwo sposobów, aby oszukiwać swoich gości.