Turysci.pl
granica radykalna decyzja

flickr.com/Portal NowinyPL

Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił

29 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Granica zostanie zamknięta. Pojawiła się kolejna, radykalna decyzja naszych sąsiadów. W związku z dynamicznie rozprzestrzeniającą się drugą falą zarażeń koronawirusem, kraje europejskie podejmują coraz bardziej drastyczne kroki. Lista kierunk&oacut

Granica z Białorusią zostaje zamknięta. W mediach pojawiła się już oficjalna wiadomość o kolejnych radykalnych krokach krajów sąsiadujących z Polską. Jako oficjalny powód tej decyzji podano niepokojącą dynamikę rozprzestrzeniania się koronawirusa. Informacje potwierdził Państwowy Komitet Graniczny. Wiele wskazuje na to, że sytuacja pandemiczna w Europie staje się coraz bardziej napięta, a kraje uciekają się do coraz ostrzejszych ograniczeń.

Zgodnie z oświadczeniem Państwowego Komitetu Granicznego, granica między Polską a Białorusią zostaje zamknięta. Decyzja została oficjalnie przekazana dzisiaj tj. 29 października. Z informacji przekazanych przez media wynika, że pojawią się problemy z przemieszczaniem się także z innych krajów wschodnioeuropejskich. Obywatele Białorusi, którzy przebywają poza ojczyzną, mogą mieć teraz poważne problemy z powrotem do domu, jak sugeruje serwis onet.pl.

Granica z Białorusią zamknięta. Podjęto radykalną decyzję

Informację mówiącą o tym, że granica z Białorusią zostaje zamknięta, potwierdziło już także polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wiadomość o radykalnym ograniczeniu w przemieszczaniu się między sąsiednimi krajami krążyła w mediach, ale przez pewien czas nie wiadomo było, czy jest potwierdzona. Ostatecznie białoruski Państwowy Komitet Graniczny przyznał, że przejście zostało zamknięte.

Chociaż z relacji Państwowego Komitetu Granicznego wynika, że decyzja została podjęta ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, to media sugerują, że nawet pracownicy graniczni nie byli przygotowani na podjęcie przez naszych sąsiadów tak radykalnych kroków. Przyznał to dyżurny pracujący na przejściu obwodu grodzieńskiego.

– Dla wielu to było zaskoczenie, w tym dla nas. Nikt się nie spodziewał – słowa pracownika strefy granicznej cytuje portal onet.pl.

Doniesieniami tymi zainteresowali się polscy dyplomaci. Polska Agencja Prasowa otrzymała potwierdzenie wiadomości o zamknięciu granic, kontaktując się z resortem dyplomacji. Natomiast Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało, że oficjalnym powodem decyzji jest sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Obecnie granice mogą przekraczać jedynie dyplomaci oraz kierowcy samochodów ciężarowych.

Granica z Białorusią niespodziewanie zamknięcia. Co z obywatelami naszych sąsiadów?

Z doniesień medialnych wynika, że po tym, jak granica z Białorusią została zamknięta, obywatele tego kraju, którzy przebywają poza ojczyzną, nie będą mieli możliwości powrotu do domu w najbliższym czasie. W białoruskich mediach już wcześniej pojawiały się informacje o tym, że to internauci zawiadamiają o tej nagłej zmianie dotyczącej przemieszczania się.

Według kolejnych relacji, o czym informuje portal onet.pl, nie tylko granica z Polską mogła zostać zamknięta. Zgodnie z doniesieniami utrudnienia pojawiają się także na przejściu z Ukrainą Nowa Huta. Do mediów docierają też wiadomości o niewpuszczaniu na teren Białorusi podróżnych z takich krajów jak Łotwa oraz Litwa.

Wiele wskazuje na to, że niezwykle radykalna decyzja o zamknięciu granicy z Białorusią została podjęta niespodziewanie i bardzo zaskoczyła społeczeństwo, a nawet pracowników obwodów granicznych. Jak dotąd nie podano informacji o tym, kto mógł być inicjatorem tego pomysłu. Świadczy to jednak o tym, że sytuacja w Europie staje się coraz bardziej napięta.

Wiadomo, że Polacy nie przekroczą w najbliższym czasie granicy z Białorusią. Niestety to niejedyne utrudnienia dla obywateli naszego kraju. Ogromne trudności pojawiły się także na przejściach granicznych w Niemczech po tym, jak Polska została uznana za obszar zagrożenia epidemicznego. Obecnie podróżni z naszego kraju muszą spełnić szereg specjalnych wymogów. Niestosowanie się do nich może skończyć się wysoką karą, o czym pisaliśmy niedawno.

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >