Turysci.pl
nowe obostrzenia dla Polaków

Fot. pixabay/biblioteka publiczna

Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki

27 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Nowe obostrzenia już niedługo dotknął Polaków. Władze potwierdziły w oficjalnym oświadczeniu nałożenie na obywateli naszego kraju dodatkowych restrykcji. Wyraźne ograniczenia to kolejny efekt rozwoju dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Po

Nowe obostrzenia dotkną Polaków już za kilka dni. Obywatele naszego kraju będą musieli zapoznać się z kolejnymi ostrymi ograniczeniami, które zostały na nich nałożone. Wprowadzenie dodatkowych restrykcji potwierdziły już władze w oficjalnym oświadczeniu. Przemieszczanie się stanie się jeszcze bardziej utrudnione. O szczegółach możemy przeczytać na portalu Fly 4 Free. To kolejny efekt rosnącej dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa w całej Europie.

Norwegia zdecydowała się nałożyć na podróżnych z Polski nowe obostrzenia. Jak donosi portal Fly 4 Free, oficjalne oświadczenie wydała już premier kraju Erna Solberg. Polityk podkreśliła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie kraju, może mieć związek z przyjezdnymi, do których należą także podróżni z Polski. U obywateli naszego kraju, którzy przekroczyli granicę, wykryto obecność koronawirusa. W związku z tym zdecydowano się nałożyć dodatkowe ograniczenia.

Norwegia nakłada nowe obostrzenia na Polskę. Znaczne utrudnienie w podróżowaniu

Podczas poniedziałkowego wystąpienia premier Erna Solberg wymieniła nowe obostrzenia, jakie wprowadza Norwegia. Część z nich wyraźnie dotknie Polaków. Na terenie kraju w ostatnim czasie odnotowano wyraźny wzrost zachorowań na COVID-19. Polityk zasugerowała, że źródłem zwiększonego rozprzestrzeniania się koronawirusa mogą być imigranci zarobkowi – w tym Polacy. W związku z tym zdecydowano nałożyć na obywateli naszego kraju dodatkowe ograniczenia w przemieszczaniu się.

Jak informuje portal Fly 4 Free, z oświadczenia premier Norwegii Erny Solberg wynika, że Polacy muszą przygotować się na obowiązkową kwarantannę. Dodatkowe restrykcje wejdą w życie już w sobotę 31 października, dlatego nie pozostało zbyt wiele czasu na przygotowania do nowych procedur. Lokalne władze coraz bardziej restrykcyjnie reagują na wzrost zachorowań na COVID-19. Argumentując swoją decyzję, Erna Solberg potwierdziła, że wiele zarażonych to właśnie Polacy przybywający do Norwegii.

– Za wzrost zakażeń odpowiadają zagraniczni pracownicy. W ostatnim tygodniu wykryto 100 przypadków koronawirusa u osób z Polski – słowa Erny Solberg cytuje portal Fly 4 Free.

Na czym polegają nowe obostrzenia nałożone na Polaków, którzy będą podróżowali do Norwegii?

Nowe obostrzenia oznaczają obowiązkową kwarantannę dla wszystkich przybywających z krajów uznanych przez Unię Europejską za obszary zagrożenia epidemicznego. W tej grupie od pewnego czasu znajduje się między innymi Polska. To ogromna zmiana dla osób, które wkraczały na teren Norwegii w celach zarobkowych. Od soboty 31 października obowiązek kwarantanny będzie dotyczył nawet osoby pracujące.

Od soboty 31 października Polacy będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę w Norwegii, która będzie trwała 10 dni. Dotyczyć to będzie zarówno imigrantów zarobkowych, jak i turystów. Odpowiednie procedury wprowadzono również dla przyjezdnych z innych krajów. Pracodawcy zatrudniający takie osoby będą musieli dostosować się do poważnych wymogów, wprowadzając konkretne procedury.

Firmy, które zatrudniają imigrantów zarobkowych, będą musiały dopilnować, aby w trakcie pierwszych dni pobytu w Norwegii pracownicy mieli przeprowadzane testy na obecność koronawirusa co trzy dni. Na początku pracownicy będą musieli także otrzymać pojedyncze pokoje. Procedur będzie trzeba przestrzegać do momentu, w którym będzie można stwierdzić, że imigranci z pewnością nie przenoszą SARS-CoV-2.

Nowe obostrzenia także wewnątrz kraju

To niejedyne nowe obostrzenia, jakie zostały wprowadzone przez norweski rząd. W odpowiedzi na wyraźny skok zachorowań podjęto decyzję o zmniejszeniu limitu uczestników imprez publicznych z 200 do 50 osób. Zgodnie z nowymi ograniczeniami w domach i mieszkaniach poza domownikami nie powinno przebywać więcej niż 5 gości. Umożliwiono również wprowadzanie kolejnych restrykcji przez lokalne władze, z czego skorzystało już Oslo.

Norwegia jest kolejnym krajem, który zaostrza restrykcje w odpowiedzi na dynamiczny skok zarażeń koronawirusem w całej Europie. Coraz więcej państw wprowadza dodatkowe ograniczenia na przejściach granicznych. Znaczne utrudnienia czekają także Polaków, którzy będą chcieli podróżować do Niemiec. Rząd niemiecki postanowił zwiększyć kontrolę oraz środki zapobiegawcze wobec rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Jeśli interesuje was, co czeka Polaków, którzy bedą chcieli wybrać się do Niemiec, możecie przeczytać o tym w jednym z naszych artykułów, klikając tutaj. Warto zapoznać się z nowymi wymogami, ponieważ za niestosowanie się do procedur grożą duże kary.

Źródło: Fly 4 Free

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >

Polska

Polacy planują wyjazdy turystyczne w Wielkanoc. Podano najczęstsze kierunki

Czytaj więcej >