Doliny oliwskieFot. Wikimedia Leszek Kledzik CC BY 3.0

Podróżowaliście przez Doliny Oliwskie? Cudowne widoki

Doliny Oliwskie są jedną z większych atrakcji Pomorza. Ta niesamowita kraina oferuje cudowne wyniki, co doceniają turyści, którzy chętnie je odwiedzają. Na formę dolin miała wpływ działalność wód roztopowych, które pochodziły z lodowca skandynawskiego. Mieliście kiedyś okazję podróżować tym przepięknym szlakiem? Robi niesamowite wrażenie.

Doliny Oliwskie należą do jednych z ciekawszych obiektów w rejonie Trójmiasta. Wody roztopowe pochodzące z lodowca skandynawskiego przyczyniły się do powstania niezwykle urozmaiconej rzeźby terenu. Podczas podróży po tej krainie Polacy mogą podziwiać bogactwo flory i fauny. Turyści często wypoczywają w tym miejscu. Prawdziwa gratka dla fanów przyrody. Szlak posiada 12 interesujących przystanków, które robią niesamowite wrażenie.

Jolanta Kwaśniewska jest załamana, Jolanta Kwaśniewska jest załamana, "Do samego końca miałam nadzieję". A jeszcze niedawno bawiła się na wakacjachCzytaj dalej

Podróż przez Doliny Oliwskie rozpoczyna się od ulicy Kwietnej. Tam znajdziemy punkt widokowy zwany Pachołkiem. Wieża widokowa, którą znajduje się do dzisiaj, powstała w latach 70. XX wieku. Ze szczytu możemy obserwować nie tylko zabudowania starej Oliwy – jednej z gdańskich dzielnic – ale również strefę krawędziową Wysoczyzny Gdańskiej. Dawniej budowano tu liczne zakłady przemysłowe.

Doliny Oliwskie to raj dla miłośników natury i jedna z ciekawszych atrakcji na Pomorzu

Zwiedzając Doliny Oliwskie następnie przechodzimy do skrzyżowania ulic Kwietnej oraz Świerkowej. W znajdujących się tu budynkach mieszkają dawni pracownicy Lasów Państwowych, którzy także na emeryturze chcą otaczać się przyrodą. To jednak dom wielu ptaków, które wiją sobie w tej okolicy gniazda. W tym rejonie możemy zaobserwować jerzyki, wróble, mazurki oraz sierpówki. Ten teren zainteresował również kopciuszki.

Polsat ujawnił plany rządu. Fatalne informacje, spełnia się czarny scenariusz tysięcy turystówPolsat ujawnił plany rządu. Fatalne informacje, spełnia się czarny scenariusz tysięcy turystówCzytaj dalej

Trzecim przystankiem jest natomiast Kuźnia Wodna, która funkcjonowała nieprzerwanie od XVI wieku aż do 1948 roku. Idąc dalej koniecznie warto obejrzeć słynny Dwór Oliwski z końca XVIII wieku. Obiekt zmieniono w ekskluzywny hotel 5-ciogwiazdkowy. Kolejnym punktem naszej wyprawy jest Dolina czystej wody, czyli użytek ekologiczny utworzony w 2006 roku. Na każdym etapie tej trasy znajdziemy wiele pasjonujących stworzeń oraz miejsce na chwilę odpoczynku.

Podczas dalszej podróży przez Doliny Oliwskie znajdziemy takie miejsca jak łąka, Dębowa szkółka, Grupa daglezji, Wzniesienie Marii, Rezerwat „Źródliska w Dolinie Ewy”, Młyn Prochowy oraz ulicę Kościerską. Warto też przypomnieć, że Oliwa gdańska oferuje znacznie więcej atrakcji. Na jej terenie możemy znaleźć również Park Oliwski oraz słynne gdańskie ZOO.

Dzisiaj grzeje: 1. Pełnomocnik rządu się wygadał. Wielu łapie się za głowy, chodzi o podróże Polaków
2. Szpital na Stadionie Narodowym szuka chętnych do pracy. Znamy stawkę za godzinę
3. Od środy kolejne zmiany w Polsce. Znamy szczegóły obostrzeń, wielu Polaków nie wie, chodzi o podróże

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niesamowitej „białej zjawie”. Zwierzę grasujące na terenie polskich lasów zostało sfotografowane, a zdjęcie wylądowało w mediach społecznościowych i wywołało ogromne zainteresowanie. Chodzi o rzadki okaz zwierzęcia, którym zachwycają się internauci. Fotografię opublikowały Lasy Państwowe na swoim oficjalny koncie twitterowym. Jeśli chcecie dowiedzieć się, o jakim stworzeniu mowa, możecie przeczytać o tym w naszym artykule, klikając tutaj.

Pilny apel PKP do wszystkich pasażerów. Ogromne zmiany nie tylko na 1 listopadaPilny apel PKP do wszystkich pasażerów. Ogromne zmiany nie tylko na 1 listopadaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia
  2. Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?
  3. Synoptycy nie mają wątpliwości. Zima zaskoczy wcześniej niż się wydaje, lepiej być gotowym przed wyjazdem
  4. Zdjęcie od Lasów Państwowych ekspresowo obiega internet. Uchwycili "białą zjawę", grasuje po polskim lesie
  5. Miliony Polaków ma chorobę, która zwiększa ryzyko śmierci przy koronawrusie. Dla własnego dobra nie powinni podróżować
  6. Wielkie serce Stiflera. Tak kocha swoje psy, że wytatuował je na ciele
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć

Następny artykuł