Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Tragiczny wypadek przy kręceniu reklamy ośrodka narciarskiego w Solden
Ania Radke
Ania Radke 26.11.2021 09:51

Tragiczny wypadek przy kręceniu reklamy ośrodka narciarskiego w Solden

FE9uumqXMAIk-v5 (1)
fot. Twitter/ Burton Snowboards

Nie żyje jeden z najwybitniejszych słoweńskich snowbordzistów, Marko "Grilo" Grilc. Podczas kręcenia specjalnego materiału wideo na jednym z zamkniętych stoków w Austrii, doszło do tragicznego wypadku.

Nie żyje Marko "Grilo" Grilc, wybitny słoweński snowboardzista. Informację o śmierci sportowca potwierdziła austriacka policja, która przekazała także szczegóły zdarzenia.

Nie żyje legendarny snowboardzista

- Z bólem serca dzielimy się informacją. Wczoraj nasz drogi przyjaciel i Team Rider Burton, Marko "Grilo" Grilc zmarł w wypadku podczas jazdy na snowboardzie. Nasze serca łączą się z jego narzeczoną Niną i ich dziećmi, rodziną i przyjaciółmi, którzy dzielili jego miłość i pasję do snowboardu - czytamy na oficjalnym profilu Burton Snowboards.

Portal "Sportske novosti" przekazał, że sportowiec wraz z zespołem udał się na nartach biegowych poszukać plenerów do kręcenia filmu promocyjnego ośrodka narciarskiego w Sölden, w Tyrolu.

Podczas jednego zejścia 38-latek wpadł w głęboki śnieg i uderzył w pokrytą śniegiem skałę. Media poinformowały, że zginął na miejscu mimo prób przywrócenia czynności życiowych. Podczas wypadku mężczyzna nie miał na sobie kasku ochronnego.

Wielka kariera

Marko Grlic był znanym słoweńskim snowboardzistą uprawiającym freestyle. Był on również jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w tej dyscyplinie.

Sportowiec czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata, a także Puchar Świata Big Air, Billabong Air & Style w Innsbrucku w 2009 roku i O’Neil Evolution Slopestyle w 2010 roku. Był również drugi w Pucharze Świata 2008 i zdobył medale na X Games.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Sport.pl