Turysci.pl
FE9uumqXMAIk-v5 (1)

fot. Twitter/ Burton Snowboards

Tragiczny wypadek przy kręceniu reklamy ośrodka narciarskiego w Solden

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nie żyje jeden z najwybitniejszych słoweńskich snowbordzistów, Marko "Grilo" Grilc. Podczas kręcenia specjalnego materiału wideo na jednym z zamkniętych stoków w Austrii, doszło do tragicznego wypadku.

Nie żyje Marko "Grilo" Grilc, wybitny słoweński snowboardzista. Informację o śmierci sportowca potwierdziła austriacka policja, która przekazała także szczegóły zdarzenia.

airport-g3c81403bb 1280

Potwierdzono wariant koronawirusa B.1. 1529. Zamknięta granica Wielkiej Brytanii dla kilku państw

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje legendarny snowboardzista

- Z bólem serca dzielimy się informacją. Wczoraj nasz drogi przyjaciel i Team Rider Burton, Marko "Grilo" Grilc zmarł w wypadku podczas jazdy na snowboardzie. Nasze serca łączą się z jego narzeczoną Niną i ich dziećmi, rodziną i przyjaciółmi, którzy dzielili jego miłość i pasję do snowboardu - czytamy na oficjalnym profilu Burton Snowboards.

Portal "Sportske novosti" przekazał, że sportowiec wraz z zespołem udał się na nartach biegowych poszukać plenerów do kręcenia filmu promocyjnego ośrodka narciarskiego w Sölden, w Tyrolu.

Podczas jednego zejścia 38-latek wpadł w głęboki śnieg i uderzył w pokrytą śniegiem skałę. Media poinformowały, że zginął na miejscu mimo prób przywrócenia czynności życiowych. Podczas wypadku mężczyzna nie miał na sobie kasku ochronnego.

Wielka kariera

Marko Grlic był znanym słoweńskim snowboardzistą uprawiającym freestyle. Był on również jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w tej dyscyplinie.

Sportowiec czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata, a także Puchar Świata Big Air, Billabong Air & Style w Innsbrucku w 2009 roku i O’Neil Evolution Slopestyle w 2010 roku. Był również drugi w Pucharze Świata 2008 i zdobył medale na X Games.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Sport.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

świeczka

Europa

Tragedia w Alpach Francuskich. Pięcioletnia dziewczynka zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Europa

Samoloty Ryanair omal nie zderzyły się na pasie startowym. Po dwóch latach lotnisko w Maladze przedstawiło raport

Czytaj więcej >

Europa

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy. Polak zamknął się w toalecie i na gapę podróżował pociągiem. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Europa

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

Czytaj więcej >

Europa

Tragedia w słowackich Tatrach. Ratownicy znaleźli ciała trzech Polaków

Czytaj więcej >