miasto na literę MFot. wikimedia.commons/ Kvikk/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Wymienicie 2 miasta na literę "M"? W Polsce jest ich naprawdę wiele

Miasto to jedna z kategorii popularnej kiedyś gry "państwa-miasta". Znajomość wielu nazw własnych bywa szczególnie ceniona, jeśli chce się zdobywać więcej punktów niż inni. Ile miast na literę "M" potraficie wymienić?

Miasto jest ważną jednostką administracyjną nie tylko dla jego mieszkańców, ale także okolicznych wsi. Od 1 stycznia 2020 roku na terenie Polski mamy 944 miasta, wśród których 57 ma nazwę zaczynającą się od litery "M". Turyści nie powinni mieć problemu z podaniem chociaż kilku, ponieważ część z nich jest miejscowościami wypoczynkowymi nad morzem, jeziorami czy w górach.

Miasto na literę "M", to łatwe hasło

Nad naszym morzem znajduje się mnóstwo miast i miasteczek, które latem są oblegane przez turystów. Pośród nich znajdują się także te, które możemy wpisać w kategorii miasto na literę "M" w czasie gry. Są to Mielno i Międzyzdroje, a jednym z większych miast na Pomorzu jest także Malbork.

W pasie pojezierzy tych miejscowości jest znacznie więcej, a do najbardziej znanych należą Mikołajki, Miłomłyn, Morąg i Mrągowo. Niedaleko Warszawy położony jest Mszczonów, gdzie można skorzystać z dobrodziejstw źródeł termalnych. Są tam też duże miasta, takie jak Mińsk Mazowiecki czy Mława.

Jadąc na południe trafimy do Mszany Dolnej, Muszyny czy Myślenic. Chociaż żadne z miast wojewódzkich nie zaczyna się na literę "M", to nikt nie powinien mieć problemu z wymienieniem chociaż dwóch. A jeśli zabraknie polskich nazw, można sięgnąć po zagraniczne stolice, np. Mińsk, Madryt, Moskwa czy Meksyk. Ile polskich miast na literę "M" znacie, lub odwiedziliście? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł