Turysci.pl
Międzyzdroje wielka atrakcja

Fot. Flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Widzieliście Promenadę Gwiazd w Międzyzdrojach? Przyciąga prawdziwe tłumy

30 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Międzyzdroje mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Promenada Gwiazd, która co roku przyciąga tłumy wczasowiczów z całej Polski. Przypomina hollywoodzką Aleję Gwiazd w Los Angeles. Mieliście kiedyś okaz

Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych miejscowości na turystycznej mapie Polski. Co roku w tym kierunku wybiera się mnóstwo wczasowiczów z całego kraju. W okresie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Jedną z prawdziwych atrakcji jest Promenada Gwiazd, która upamiętnia szereg prawdziwych tuzów ze świata sztuki. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ją na własne oczy? Robi imponujące wrażenie.

Polacy odwiedzają Międzyzdroje nie tylko po to, by schłodzić się w morzu i wygrzewać się na piaszczystych plażach, choć trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla urlopowiczów. Na terenie miasto można jednak znaleźć również obiekt, który nieco przypomina hollywoodzką Aleję Gwiazd z Los Angeles. Nie tylko w Mieście Aniołów można znaleźć wspaniałą pamiątkę oddającą hołd wielkim postaciom. To samo czeka was podczas spaceru po Promenadzie Gwiazd.

Międzyzdroje mają swoją Promenadę Gwiazd. Obiekt przypomina hollywoodzki szlak

Międzyzdroje cieszą się Promenadą Gwiazd od 1996 roku. To wtedy powstał ten niebywały obiekt, który każdego roku odwiedza mnóstwo Polaków. To wtedy podczas trwania Festiwalu Gwiazd największe tuzy polskiej sceny odcisnęły swoje dłonie na specjalnych płytach. Od tego czasu wielkich nazwisk związanych ze sceną kulturalną przybywa.

Władze postanowiły zorganizować w 2016 roku specjalny plebiscyt „Idol publiczności”. Internauci mają prawo wybrać zwycięzcę podczas ankiety. Zwycięzca, który zgromadzi największą liczbę głosów, zostaje odznaczony własną tablicą. Plebiscyt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i od 2016 roku jest organizowany regularnie.

Promenada Gwiazd oddaje hołd największym artystom. Znajdziemy tam rzeźby przedstawiające wizerunki Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Jeremiego Przybory, Gustawowi Holoubkowi czy Janowi Machulskiemu. Na pamiątkowej trasie znajdziemy też mnóstwo odciśniętych dłoni. Wiecie kto pozostawił po sobie ślad w Promenadzie Gwiazd?

Komu Międzyzdroje poświęciły specjalne tablice pamiątkowe?

Odwiedzając Międzyzdroje i wchodząc na Promenadę Gwiazd, możemy znaleźć pamiątkowe odciski takich osobistości jak Beata Tyszkiewicz, Krzysztof Zanussi, Anna Seniuk, Michał Bajor, Agnieszka Holland, Ewa Błaszczyk, Paweł Wilczak, Krystyna Janda, Marian Opała czy Anna Dymna. Oczywiście na tej liście znajduje się dużo więcej osobistości.

Pomysł stworzenia obiektu, który przypomina słynną na cały świat Aleję Gwiazd w Los Angeles, okazał się strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej powinna zobaczyć go każda osoba – zwłaszcza jeśli interesuje się polskim życiem kulturalnym. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani kina, muzyki, jak i literatury. Na pamiątkowych tablicach można znaleźć odciski artystów z najróżniejszych czasów.

Co roku Międzyzdroje organizują też Festiwal Gwiazd, na którym kolejni artyści zostawiają ślady na specjalnych tablicach. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które przyciąga mnóstwo turystów z całej Polski. W 2019 roku hołd złożono takim gościom jak Anna Gornostaj, Sławomira Łozińska, Mikołaj Roznerski, Zdzisław Kuźniar, Anna Wyszkoni, Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Tyniec, Krystyna Tkacz, Stanisław Bareja.

Mieliście kiedyś okazję zobaczyć Promenadę Gwiazd na własne oczy? Dajcie znać w komentarzy na Facebooku pod tym artykułem i opiszcie swoje wrażenia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niesamowitych atrakcjach związanych z czasami PRL-u.

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >