Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Polacy wykupują bilety do USA po otwarciu granic. Linie lotnicze ostrzegają przed kolejkami na lotniskach
Ania Radke
Ania Radke 09.11.2021 22:20

Polacy wykupują bilety do USA po otwarciu granic. Linie lotnicze ostrzegają przed kolejkami na lotniskach

airport-g1c8ab7a10 1280
fot. Pixabay/ RainerPrang (zdjęcie ilustracyjne)

Od poniedziałku granice USA są ponownie otwarte dla podróżnych ze wszystkich krajów. Okazję bardzo szybko wykorzystali Polacy, którzy natychmiast wykupili bilety lotnicze. Na lotniskach utworzyły się duże kolejki w związku ze wzmożonym ruchem.

USA od poniedziałku otworzyły się na turystów z całego świata, czyli również z Polski. Warunkiem przekroczenia granicy jest pełne zaszczepienie oraz negatywny wynik testu na koronawirusa.

Polacy planują podróże do USA

Polacy najwidoczniej tęsknili za podróżami do Stanów, bo po ogłoszeniu we wrześniu b.r. informacji o ponownym otwarciu się na turystów wyszukiwania lotów z Polski do USA odnotowały wzrost na poziomie ponad 63% - wynika z danych Kiwi.com.

- Najczęściej wyszukiwane przez Polaków destynacje to Nowy Jork, Miami, Los Angeles, a także San Francisco czy Honolulu. Trzy pierwsze najczęściej wyszukiwane miasta pokrywają się z tymi, do których Polacy podróżują najczęściej. Z naszych danych wynika, że najszybciej i najdogodniej, z maksymalnie jedną przesiadką, będziemy podróżować z portów lotniczych w Warszawie i w Krakowie. - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, Dyrektor ds. Zarządzania Doświadczeniem Klienta w Kiwi.com.

Według danych Kiwi.com średnia cena za bilet do Nowego Jorku to około 2700 złotych, do Miami - 2200 złotych, a do Los Angeles - 3500 złotych. Niższych cen możemy spodziewać się w przypadku lotów do Austin - ok. 1000 zł, Seattle, czy Nowego Orleanu - ok. 1100 zł.

Kiwi.com wskazuje również, że ponad 41% turystów planujących urlop w USA spędzi tam więcej niż 7 dni. Natomiast 53% podróżnych pozostanie tam około 3 dni bądź mniej, co wskazywałoby na potencjalną podróż w interesach.

Zainteresowanie podróżami do USA widać zresztą gołym okiem - jak podaje Onet, linie lotnicze zaczęły nawet przestrzegać swoich klientów przed dużymi kolejkami na lotniskach związanymi ze wzmożonym ruchem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kiwi.com