Turysci.pl
airport-g1c8ab7a10 1280

fot. Pixabay/ RainerPrang (zdjęcie ilustracyjne)

Polacy wykupują bilety do USA po otwarciu granic. Linie lotnicze ostrzegają przed kolejkami na lotniskach

23 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Od poniedziałku granice USA są ponownie otwarte dla podróżnych ze wszystkich krajów. Okazję bardzo szybko wykorzystali Polacy, którzy natychmiast wykupili bilety lotnicze. Na lotniskach utworzyły się duże kolejki w związku ze wzmożonym ruchem.

USA od poniedziałku otworzyły się na turystów z całego świata, czyli również z Polski. Warunkiem przekroczenia granicy jest pełne zaszczepienie oraz negatywny wynik testu na koronawirusa.

a-candle-g080f0c893 1280

Nie żyje Ryszard Badowski. Pierwszy Polak, który dotarł na sześć kontynentów

CZYTAJ DALEJ

Polacy planują podróże do USA

Polacy najwidoczniej tęsknili za podróżami do Stanów, bo po ogłoszeniu we wrześniu b.r. informacji o ponownym otwarciu się na turystów wyszukiwania lotów z Polski do USA odnotowały wzrost na poziomie ponad 63% - wynika z danych Kiwi.com.

- Najczęściej wyszukiwane przez Polaków destynacje to Nowy Jork, Miami, Los Angeles, a także San Francisco czy Honolulu. Trzy pierwsze najczęściej wyszukiwane miasta pokrywają się z tymi, do których Polacy podróżują najczęściej. Z naszych danych wynika, że najszybciej i najdogodniej, z maksymalnie jedną przesiadką, będziemy podróżować z portów lotniczych w Warszawie i w Krakowie. - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, Dyrektor ds. Zarządzania Doświadczeniem Klienta w Kiwi.com.

Według danych Kiwi.com średnia cena za bilet do Nowego Jorku to około 2700 złotych, do Miami - 2200 złotych, a do Los Angeles - 3500 złotych. Niższych cen możemy spodziewać się w przypadku lotów do Austin - ok. 1000 zł, Seattle, czy Nowego Orleanu - ok. 1100 zł.

Kiwi.com wskazuje również, że ponad 41% turystów planujących urlop w USA spędzi tam więcej niż 7 dni. Natomiast 53% podróżnych pozostanie tam około 3 dni bądź mniej, co wskazywałoby na potencjalną podróż w interesach.

Zainteresowanie podróżami do USA widać zresztą gołym okiem - jak podaje Onet, linie lotnicze zaczęły nawet przestrzegać swoich klientów przed dużymi kolejkami na lotniskach związanymi ze wzmożonym ruchem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kiwi.com

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Chiny wprowadzają zakaz lotów dla polskiego przewoźnika. LOT nie poleci do Tiancin przez dwa tygodnie

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardesa opowiedziała o irytującym zachowaniu pasażerów. Bardzo wiele osób popełnia jeden błąd

Czytaj więcej >

Na topie

Polacy wykupują loty do Hiszpanii na potęgę. Liczba miejsc wzrosła o 2644 procent

Czytaj więcej >

Na topie

W "Milionerach" padło pytanie o południk zerowy. Każdy turysta z łatwością zgarnąłby 5 tysięcy

Czytaj więcej >

Na topie

Turyści z Polski coraz częściej podróżują do Kenii

Czytaj więcej >

Na topie

Była stewardesa opowiedziała o swojej pracy. Większość nie lubi jednej pozycji

Czytaj więcej >