Turysci.pl
254507927 4999064093455706 428039118523288269 n

fot. Gemeinde Ostseebad Heringsdorf

Zbudowali ogrodzenie na plaży między Świnoujściem a Ahlbeckiem

16 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na granicy Polsko-Niemieckiej, między Świnoujściem a Ahlbeckiem postawiono płot. Ma on chronić terytorium Niemiec przed dzikami zakażonymi ASF - afrykańskim pomorem świń. W ogrodzeniu jest furtka, aby ludzie mogli przejść plażą z jednego kraju do drugiego.

Płot stanął na plaży w Świnoujściu w poniedziałek, 8 listopada w celu zabezpieczenia przed wirusowym, afrykańskim pomorem świń (ASF). Choroba nie stanowi zagrożenia dla ludzi, jednak jest za to śmiertelna dla dzików i świń hodowanych przez człowieka.

a-candle-g080f0c893 1280

Nie żyje Ryszard Badowski. Pierwszy Polak, który dotarł na sześć kontynentów

CZYTAJ DALEJ

Na plaży w Świnoujściu stanął płot

Ogrodzenie postawili Niemcy na ich terenie, w niedalekiej odległości od niewidocznej na plaży granicy państwowej. Jego słupki ze stalowej siatki wychodzą z morza i ciągną się dalej przez plażę i wydmy.

Warto podkreślić jednak, że płot nie jest żadną przeszkodą dla ludzi, którzy mogą bez problemu skorzystać z furtki. Ogrodzenie nie zamyka także popularnej drogi pieszo-rowerowej, z której chętnie korzystają turyści.

- Ogrodzenie o wysokości prawie 1 metra ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń na wyspie Uznam oraz zarażaniu zwierząt dzikich i gospodarskich - tłumaczy gmina Ostseebad Heringsdorf we wpisie na Facebooku.

Pierwsze przypadki afrykańskiego pomoru świń wśród dzików zanotowano w Polsce w 2014 r. Dotychczas jednak nie potwierdzono żadnego przypadku ASF ani w niemieckiej, ani polskiej części wyspy. Ogrodzenie jest wyłącznie środkiem zapobiegawczym.

Afrykański pomór świń jest zagrożeniem dla zwierząt hodowlanych

Chociaż ASF nie stanowi zagrożenia dla ludzi, choroba jest śmiertelna dla dzików i świń hodowlanych. Nie ma na nią lekarstwa, a stada, w których wystąpi zakażenie, są w całości likwidowane.

Presję na walkę z chorobą wywierają przede wszystkim właściciele przemysłowych hodowli, którzy tracą na niej ogromne pieniądze – produkcja wieprzowiny to bowiem 8,5 proc. łącznej produkcji sektora rolnego Unii Europejskiej, a największa spośród wszystkich sektorów produkcji mięsa. Niemcy są największym producentem wieprzowiny w UE.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza, eŚwinoujście, Gemeinde Ostseebad Heringsdorf

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >