Turysci.pl
Krupówki miejscem protestów

Screen/youtube/Tygodnik Podhalański

Wyciekło nagranie z Krupówek, co się działo? Aż ciarki przechodzą po plecach, tyle ludzi, niesamowite

31 Października 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Krupówki to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wycieczki do Zakopanego. To prawdziwa ikona tego miejsca. Wczoraj doszło tam do niesamowitej sytuacji. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie. Robi wrażenie.

Krupówki są najbardziej rozpoznawalnym miejscem Zakopanego. Co roku można tam znaleźć tłumy turystów, którzy korzystają z atrakcji, jakie oferuje to miejsce. Teraz wydarzyło się tam coś niesamowitego. Nagranie z tego wydarzenia pojawiło się w mediach społecznościowych. Co stało się w Zakopanem?

Krupówki. Niesamowite sceny w Zakopanem

W piątek Podhalanie, którzy popierają Strajk Kobiet, zjawili się na Krupówkach w okolicach godziny 18:00, aby wspólnie protestować przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Protet został zorganizowany pod hasłem "Nie składamy parasolek". Udział w manifestacji wzięło około 400 osób.

Kobieta, która prowadziła manifestację, powiedziała, że ona nie będzie jednak używała wulgaryzmów. Dodała jednak, że tłum wie, co krzyczeć, kiedy kieruje do nich mikrofon. W takich momentach manifestanci krzyczeli "wyp..." czy "j... PiS". Osoby protestujące domagały się też obalenia rządu.

Prowadząca dodała, że niektórzy radni Zakopanego są do postawienia pod tablicę. Mowa o nieuchwaleniu uchwały o pomocy w rodzinie. Jak skandowali zebrani, Zakopane jet jedyną gminą w Polsce, która aż dziesięciokrotnie nie przyjęła tej ustawy.

"Radny Józef Figiel odebrał gratulacje od premier Beaty Szydło, za to że Zakopane nie przyjęło tej uchwały. My krzyczymy, gratulacje, wyp... [...] Mówimy nie wszelkim formom upokarzania, psychicznego znęcania, agresji seksualnej. Nie jesteście przedmiotami do zaspakajania męskich potrzeb. Mówimy nie agresji słownej w naszym kierunku" - krzyczeli protestujący, cytowani przez portal 24tp.pl.

Na proteście został także poruszony temat patologii w rodzinach, bicia kobiet. Jak mówiono, ten koszmar przechodzi z pokolenia na pokolenie. Udział w proteście wziął także były radny, architekt, muzyk Jan Karpiel Bułecka. Tańczono w rytm muzyki, między innymi do piosenki "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni.

Prowadząca manifestacji dodała, że stowarzyszenie jest w trakcie przygotowywania pomocy prawnej i psychologicznej dla kobiet, które są lub były krzywdzone. Zakopane to niejedyne miasto, w którym wczoraj odbył się protest. Organizowano je we wszystkich miastach Polski. Największy odbył się w Warszawie. Szacuje się, że wzięło w nim udział około 150 tysięcy osób.

Protest kobiet z całej Polski

Przypominamy, że duża część Polaków protestuje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który w miniony czwartek uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.

Nie tylko ulice są pełne protestujących. W mediach społecznościowych można zauważyć wiele postów, w których ludzie wyrażają swoje rozczarowanie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Dziennikarka stacji TVN24 zapytała polityka partii rządzącej, czy rząd planuje jakieś zmiany w tej sprawie.

W mediach społecznościowych można zauważyć wiele postów, w których ludzie wyrażają swoje rozczarowanie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Nagranie z protestu obejrzeć można również na kanale Tygodnik Podhalański na YouTube. Dziennikarka stacji TVN24 zapytała polityka partii rządzącej, czy rząd planuje jakieś zmiany w tej sprawie.

- Nie wiem, zobaczymy. Przewidywane jest spotkanie Rady Koalicji, ale myślę, że tu już niewiele można dyskutować. Rozstrzygnięcie Trybunału jest jednoznaczne. - odpowiedział Ryszard Terlecki. Polityk został także zapytany o opinię na temat protestów. - Przekraczano z pewnością granice tej dopuszczalności, atakując policjantów i zakłócając msze niedzielne, co jest już przestępstwem - ocenił.

Źródło: 24tp.pl, TVN24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >