Turysci.pl
Gdańsk. Skandal na lotnisku

Pixabay.com/StockSnap (zdjęcie ilustracyjne)

Zatrważające sceny na polskim lotnisku. Do akcji wkroczyły służby. Turyści bali się o swoje zdrowie i życie

24 Października 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Gdańsk to jedno z największych miast w Polsce. Położone jest nad Morzem Bałtyckim. Znajduje się tam także lotnisko, z którego korzystają tłumy pasażerów. Teraz doszło tam do zatrważających scen. Konieczna była interwencja służb. Mogło dojść

Gdańsk to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Nie tylko wśród naszych rodaków. Pojawiają się także podróżujący zza granicy. Miasto ma do zaoferowania piękne widoki oraz ciekawe i ważne zabytki. Można się tam dostać drogą lotniczą, ponieważ znajduje się tam duże lotnisko. To właśnie tam doszło do skandalicznej sytuacji. Wszystko przez jednego pasażera samolotu.

Gdańsk. Nieprzyjemne sceny na lotnisku

Do tej skandalicznej sytuacji doszło z winy pasażera jednego z samolotów. Był to mężczyzna z Polski, który wracał do kraju z Norwegii. Jego zachowanie spowodowało, że potrzebna była interwencja funkcjonariuszy Straży Granicznej. Co się wydarzyło?

Mowa o 38-letnim mężczyźnie. Doprowadził do zamieszania i problemów na pokładzie samolotu. Stało się to w samolocie, który leciał do Gdańska z miasta Bergen. Patrol Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku otrzymał zgłoszenie, że jeden z pasażerów nie stosuje się do zaleceń kapitana. 

Na miejscu udało się ustalić, że mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec innych pasażerów. Byli przerażeni i bali się o swoje bezpieczeństwo. Jak podano, agresywny podróżnik to mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Personal pokładowy wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformowano o jeszcze innych problemach z winy awanturnika.

Przekazano informacje dotyczące stanu, w jakim znajdował się 38-latek. Jak się okazuje był nietrzeźwy i na pokładzie samolotu spożywał własny alkohol. Jednak to nie wszystko. Mężczyzna sprawiał dodatkowe problemy, ponieważ nie chciał zastosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Odmawiał założenia maseczki.

Ostatecznie Polak postanowił opuścić pokład samolotu dobrowolnie, ale asystowali mu strażnicy graniczni. Po wyjściu z maszyny został przewieziony do pomieszczeń służbowych. Tam zbadano jego trzeźwość. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu. Zostawiono go tam do momentu wytrzeźwienia. Później ukarano go mandatem. Mężczyzna będzie musiał zapłacić 1000 złotych.

Podróżowanie w czasach pandemii

Przypominamy, że wybierając się w podróż samolotem należy pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa wynikających z pandemii. Każda linia ma własne zasady, z którymi trzeba się zapoznać przed lotem. Raczej w każdym przypadku jest to na pewno zakrywanie nosa i ust. Niestosowanie się do restrykcji grozi konsekwencjami.

Wczoraj pojawiły się nowe informacje dotyczące podróżowania za granicę w czasie pandemii. Opublikowano rozporządzenie, w którym zaktualizowano listę pańtw, do których można polecieć pomimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Będzie obowiązywało od 28 października do 10 listopada br.

Obecnie zakaz latania obejmuje 27 państwa. Na liście nie ma żadnego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. W tym przypadku liczba zachorowań nie ma znaczenia.

Źródło: tanie-loty.com.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >