pogoda alert rcbFot. pixabay.com/ Pexels

Tysiące Polaków dostaje identyczne SMSy. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich, którzy chcą wyjść z domu lub jadą w podróż

Pogoda w środę ponownie będzie niebezpieczna dla części mieszkańców naszego kraju. Wielu Polaków otrzymało dzisiaj identyczne smsy od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Alerty dotyczą północy oraz południa kraju.

Pogoda w środę będzie stwarzać zagrożenie dla mieszkańców północnych oraz południowych regionów kraju - wynika z ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrożność zachować muszą również turyści, którzy planują wybrać się na wycieczkę. Osoby przebywające w zagrożonych regionach otrzymały identyczne smsy.

Pogoda w środę ponownie zaskoczy

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu mieszkańców województwa dolnośląskiego i opolskiego. Jak czytamy w opublikowanym tweecie, na tych obszarach mogą wystąpić nagłe wezbrania rzek i potoków, a także podtopienia. Należy stosować się do poleceń służb.

- Uwaga! Dziś (13.10) i jutro intensywne opady deszczu. Możliwe nagłe wezbrania rzek i potoków. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb - czytamy we wiadomości wysłanej do mieszkańców województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Sms z ostrzeżeniem otrzymają również mieszkańcy województwa pomorskiego i części województwa zachodniopomorskiego, gdzie zapowiadany jest na dzisiaj silny wiatr. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr oraz poszukać bezpiecznego schronienia na czas wichury.

- Wstępnie ustalono, że czynności służb będą prowadzone pod kątem złamania art. 160 Kodeksu karnego - powiedziała asp. szt. Marta Kaczńska.

- Uwaga! Dziś w nocy (13.10) i jutro bardzo silny wiatr. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. W trakcie wichury poszukaj bezpiecznego schronienia - czytamy we wiadomości wysłanej do mieszkańców województwa pomorskiego i części zachodniopomorskiego.

Źródło: TVN24

Następny artykuł