Turysci.pl
woda prawdziwe skarby

Fot. wikimedia.commons/ rysnal/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Odpompowali całą wodę z popularnego w Polsce kanału. Na dnie zobaczyli prawdziwe skarby

18 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Woda przykrywała skarby na dnie jednego z najpopularniejszych kanałów w Polsce. Niedawno postanowiono wypompować wszystko. Teraz turyści mogą podziwiać z bliska skarby, które odkryto. Taka okazja nie zdarza się zbyt często. Warto wybrać się

Woda, która na co dzień wypełnia Kanał Elbląski, została całkowicie wypompowana. Teraz turyści mają wyjątkową okazję, aby zobaczyć, co kryje się na dnie jednego z najpopularniejszych kanałów w Polsce. Warto wybrać się w te turystyczne okolice, ponieważ taka okazja nie zdarza się zbyt często. Takie widoki to prawdziwa rzadkość. Trudno znaleźć jest okazy, jakie można zaobserwować na dnie kanału.

Na co dzień woda wypełnia Kanał Elbląski, a turyści podróżują łodzią w tym wyjątkowo interesującym miejscu. Obecnie w związku z zakończeniem sezonu wakacyjnego postanowiono – jak co roku – wypompować wszystko, by móc przeprowadzić konserwację oraz naprawę elementów, które zazwyczaj pracują pod wodą. Teraz wczasowicze mają niesamowitą okazję zobaczenia mechanicznej konstrukcji.

Wypompowana woda z Kanału Elbląskiego na co dzień skrywa niesamowite skarby

Woda między pochylniami została już wypompowana. Teraz turyści mogą zobaczyć tak zwany suchy Kanał Elbląski z zupełnie innej perspektywy. Dużą satysfakcję mogą odczuć wczasowicze, którzy już niejednokrotnie podróżowali kanałem, ale zawsze zastanawiali się, jak wygląda mechanizm podwodny. Obecnie wszystkie skarby są odsłonięte. Chociaż wypompowywanie wody ma charakter praktyczny, ponieważ wtedy specjaliści mogą zadbać o konserwację oraz naprawę elementów, to także doskonała okazja dla podróżnych.

W tym roku po raz pierwszy pozwolono turystom wejść na teren dna kanału. W sobotę podróżnym udostępniono odcinek górnego stanowiska pochylni Buczyniec, który został już odwodniony. Teraz można z bliska obejrzeć skarby znajdujące się na dnie Kanału Elbląskiego, do czego zachęca Bogusław Pinkiewicz z Wód Polskich w Gdańsku. Na wydarzenie, które nazwano Dniem Suchego Kanału, należało jednak wziąć ze sobą kalosze. Podczas spaceru po dnie turyści mogli posłuchać prelekcji i obejrzeć film o tej wyjątkowej atrakcji turystycznej.

Za organizację Dnia Suchego Kanału odpowiada Izba Historii Kanału Elbląskiego. O ciekawostkach związanych z tym niecodziennym miejscem turystycznym opowiadali prawdziwi eksperci, którzy znają Kanał Elbląski na wylot. Brzmi jak świetny pomysł dla wczasowiczów, którzy szukają niebanalnych atrakcji. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach Hamburga.

Źródło: Onet.pl

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >