Turysci.pl
granica jasny komunikat

Fot. Flickr.com Sejm RP

Wiceszef MSZ o zamknięciu granic. Jasny komunikat do wszystkich planujących wyjazdy zagraniczne

19 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Granice mogą zostać zamknięte? Wiceszef MSZ opowiedział o rozważaniach rządu i wydał oficjalne oświadczenie. Jasny komunikat w tej sprawie, który pojawił się w mediach, zainteresuje turystów zastanawiających się nad wyjazdami poza granice Po

Granice pozostaną otwarte? Wiceszef MSZ wydał w mediach jasny komunikat w tej sprawie. Warto, aby zapoznali się z nim Polacy, którzy rozważali w ostatnim czasie podróże poza granice Polski. W obliczu dynamicznego skoku zachorować w Europie, władze wydały szczególne zalecenia dotyczące turystyki zagranicznej. Należy pamiętać, że nie tylko Polska zmaga się obecnie z drugą falą epidemii. W Polskim Radiu 24 o szczegółach powiedział Piotr Wawrzyk.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka granice Polski pozostaną otwarte. Nie znaczy to jednak bynajmniej, że powinniśmy korzystać obecnie z podróży zagranicznych, zwłaszcza że dynamiczny wzrost zarażeń odnotowuje się nie tylko w Polsce, ale także w innych europejskich krajach jak Niemcy czy Francja. Wyraźny problem z drugą falą infekcji mają także nasi sąsiedzi – Czechy oraz Ukraina.

Granice pozostaną otwarte, ale MSZ nie zaleca podróży

Chociaż granice pozostaną otwarte, to MSZ nie zaleca podróży, ponieważ sytuacja obecnie jest niepewna, a w dodatku nie możemy przewidzieć, jak będzie się zmieniała w najbliższym czasie. W związku z tym wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk w rozmowie z Polskim Radiem 24 wydał jasny komunikat dotyczący podróżowania za granicę. Nie wyklucza się także zmian w przepisach odnośnie osób wracających do Polski z innych krajów.

– To kiepski czas na wyjazdy zagraniczne. Nie wiadomo, jak sytuacja będzie się dalej rozwijała. W tej chwili być może jest skłaniająca do wyjazdu, a za kilka tygodni okaże się, że na przykład będzie problem z powrotem, bo będzie trzeba poddać się kwarantannie bądź samoizolacji – słowa wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka cytuje Polskie Radio.

Sezon jesienny to czas, w którym zazwyczaj można znaleźć dużo tanich biletów za granicę. Spadają także ceny noclegów, jednak MSZ podkreśla, że obecny czas nie jest odpowiedni na takie podróże, ponieważ obecna sytuacja jest coraz mniej pewna. Piotr Wawrzyk podkreślił, że ministerstwo nie chce utrudniać Polakom pobytu za granicą, ale procedury mogą dynamicznie się zmieniać i niewykluczone, że wrócą obowiązek kwarantanny lub samoizolacji. Wiceszef przyznał też, że nie wiemy, czy nie będzie konieczności w przyszłości przeprowadzenia drugiej akcji „Lot do domu”.

Na obecną chwilę jednak dodatkowe ograniczenia dotyczące podróżowania się nie pojawiły. Jednak coraz więcej krajów turystycznych zaczyna wprowadzać dodatkowe restrykcje. Przykładem jest Portugalia, gdzie ogłoszono stan klęski żywiołowej, o czym pisaliśmy już w innym artykule.

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >