Turysci.pl
wiadomości stan wyjątkowy

Fot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Od dzisiaj obowiązuje stan klęski żywiołowej. Klamka zapadła, wiadomości zza granicy porażają

15 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wiadomości o podjęciu drastycznych krokach na drodze przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa wstrząsnęły całą Europą. Wiele osób nie spodziewało się tak ostrej reakcji. O dzisiaj na terenie całego kraju, który co roku odwiedza m

Wiadomości, które ogłosiła Portugalia, okazały się bardzo niepokojące. W drodze przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa rząd podjął drastyczne kroki, ogłaszając stan klęski żywiołowej na terenie całego kraju. Decyzja władz weszła w życie w czwartek 15 października. O tym, co to znaczy zarówno dla mieszkańców, jak i turystów popularnego kurortu, opowiedziała w szczegółach na łamach portalu Wirtualna Polska, Ewa Waligórska z Tourismo de Portugal.

Ambasada RP w Lizbonie przekazała już wiadomości o stanie klęski żywiołowej, który od dzisiaj obowiązuje na terenie całej Portugalii. Życie lokalnej społeczności zostanie w dość znaczącym stopniu ograniczone ze względu na podjęte środki bezpieczeństwa przez portugalski rząd. Do tej pory w popularnym kraju turystycznym na Półwyspie Iberyjskim panował stan ostrzegawczy. Przebywający w Portugalii wczasowicze nie muszą opuszczać kraju, ale mają obowiązek zastosować się do nowych zasad.

Ambasada RP w Lizbonie potwierdziła szokujące wiadomości. Portugalia objęta stanem klęski żywiołowej. Turyści muszą się podporządkować

Po tym, jak w mediach pojawiły się zaskakujące wiadomości dotyczące sytuacji, w jakiej znalazła się Portugalia, wczasowicze zaczęli zastanawiać się, co ich czeka. O szczegółach tego, jak wygląda teraz życie w tym kraju, opowiedziała na łamach portalu Wirtualna Polska Ewa Waligórska z Tourismo de Portugal.

– Zmiany, które weszły w życie w nocy, dotyczą głównie ograniczania spotkań towarzyskich. W tej chwili w miejscach publicznych nie powinno się gromadzić więcej niż 5 osób (do wczoraj było to 10 osób) słowa Ewy Waligórskiej cytuje WP.

– Dotyczy to również stolików w restauracjach czy kawiarniach. Zawieszone są wszelkie uroczystości i imprezy studenckie (początek roku akademickiego tradycyjnie obfitował w takie wydarzenia). Wesela i inne uroczystości rodzinne mogą się odbywać z udziałem do 50 osób – dodaje Ewa Waligórska.

Media podkreślają, że nie należy jednak z tego powodu panikować, a turyści mogą kontynuować wypoczynek w Portugalii. Nie są zobowiązani do opuszczenia kraju, ale muszą podporządkować się nowym zaleceniom rządu i resortu zdrowia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jakie obostrzenia mogą czekać Polskę w tym tygodniu.

<pŹródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >