zasiłek ile zarobiłFot. pixabay/Antranias

Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Zasiłek turystyczny okazał się dużym wsparciem dla przedsiębiorców? Na łamach portalu Fakt24 właściciel hotelów zdradził, ile zarobił podczas pandemii. Wiele wskazuje na to, że Polski Bon Turystyczny wspomógł funkcjonowanie całego sektora. Kwota może przyprawić o zawrót głowy. Właściciele obiektów wyraźnie skorzystali.

Zasiłek w postaci Polskiego Bonu Turystycznego miał uratować jeden z sektorów, które zostały szczególnie dotknięte skutkami pandemii koronawirusa. Przez wiele dni hotele, pensjonaty oraz pozostałe noclegownie były zamknięte. Przychody spadły nawet o 100 procent. Rząd postanowił wesprzeć gospodarkę i branżę turystyczną, wprowadzając specjalny bon. Czy rzeczywiście przyniósł oczekiwane efekty? O tym, jak i czy w ogóle skorzystał na tych świadczenia, opowiedział na łamach portalu Fakt24 właściciel hotelów.

Już pewne. Znów potrzebne będą paszporty, aby przekroczyć granicę. Polaków czekają wielkie zmianyJuż pewne. Znów potrzebne będą paszporty, aby przekroczyć granicę. Polaków czekają wielkie zmianyCzytaj dalej

Okazuje się, że chociaż zasiłek w formie Polskiego Bonu Turystycznego wywoływał skrajne emocje, wielu Polaków skorzystało ze świadczeń. Pomoc odczuli zarówno wczasowicze, jak i właściciele obiektów turystycznych. Forma wsparcia rządu spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Leszek Mięczkowski jest prezesem sieci hotelów Dobry Hotel. Przedsiębiorca przyznał, że po zniesieniu części restrykcji wakacyjny sezon okazał się zbawienny i duży wpływ na to miał projekt wspierający turystykę.

Zasiłek turystyczny pomógł przedsiębiorcom? Właściciel sieci hotelów zdradził ile zarobił

W obliczu ogromnych strat, jakie odnotował sektor turystyczny, rządowy zasiłek okazał się odczuwalną pomocą. Właściciel sieci hotelów Dobry Hotel, Leszek Mięczkowski opowiedział o tym, jak duże straty przyniosła pandemia koronawirua. Przedsiębiorca skorzystał też z programu Polskiego Bonu Turystycznego, który pozwolił mu odzyskać płynność finansową. Wiele wskazuje na to, że świadczenia przyznawane przez ZUS uratowały wiele firm.

Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećPolsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećCzytaj dalej

– Koronawirus wyjątkowo mocno uderzył w branżę hotelarską i turystyczną. W tym roku były miesiące gdy przychody spadły nawet o 100 proc., bo wszystkie hotele musiały być zamknięte – mówi Leszek Mięczkowski na łamach portalu Fakt24.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Fakt24 Leszek Mięczkowski skorzystał z Polskiego Bonu Turystycznego i dobrze na tym wyszedł. Jak donosi portal, w 11 hotelach należących do sieci polskiego przedsiębiorcy klienci zrealizowali bony turystyczne o łącznej wartości miliona złotych. Właściciel obiektów przyznał, że dzięki temu oraz zniesieniu restrykcji w sezonie wakacyjnym mógł odzyskać płynność finansową.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Wiele wskazuje na to, że nie Polski Bon Turystyczny okazał się dużym wsparciem dla sektora turystycznego. To jedna z najbardziej dotkniętych przez pandemię branż. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ogromnych stratach polskich portów regionalnych.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Źródło: Fakt24

Następny artykuł