W czerwcu ubiegłego roku Austria zaskoczyła całą Europę informacją o wprowadzeniu ceny minimalnej za bilety lotnicze. Fakt ten zaniepokoił Komisję Europejską, która przygląda się sprawie i oczekuje od austriackiego rządu szczegółów dotyczących projektu. Jak zaznaczają przedstawiciele UE, pomysł Wiednia uderza w wolność ustalenia cen.
Zakopane cieszy się dużą popularnością wśród turystów również w czasie pandemii. Chociaż oficjalnie hotele będą mogły być otwarte dopiero za tydzień, Krupówkami już teraz przechadzają się przyjezdni, co można zaobserwować na nagraniach z WebCamery. Niestety, nie każdy pamięta o obowiązku zasłaniania nosa i ust.
Turyści z utęsknieniem wyczekiwali otwarcia hoteli. Jak się okazuje, jeszcze w trakcie trwania konferencji premiera Polacy zaczęli wysyłać do obiektów zapytania o noclegi. Portal Nocowanie.pl przekazał, że obserwuje rekordowe zainteresowanie wyjazdami.
Międzyzdroje są obecnie na językach całej Polski z powodu inwestycji planowanej tuż przy plaży. Mają powstać tam dwa 112-metrowe apartamentowce, których budowa ma ruszyć już za rok. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Himalaiście zrobili sobie zdjęcie w górach. Niestety wystarczył zaledwie jeden szczegół i kiepska znajomość Photoshopa, aby odkryć ich oszustwo. Dwóch hindusów otrzymało zakaz wpinana się na Mount Everest lub inną górę w Nepalu przez kolejnych 10 lat.
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady odbywania kwarantanny dla przyjezdnych z krajów wysokiego ryzyka. Z zapowiedzi brytyjskiego rządu wiemy, że nowe restrykcje będą obowiązywały od 15 lutego. Turyści przyjeżdżający na Wyspy Brytyjskie będą musieli poddać się izolacji zaraz po przylocie w pokoju hotelowym obok lotniska.
W Polsce stoki narciarskie wciąż zostają zamknięte. Polscy miłośnicy sportów zimowych znaleźli jednak sposób, aby wykorzystać sezon narciarski. Z informacji, jakie podała Gazeta Wyborcza, wynika, że rodacy chętnie podróżują do Szwajcarii i stanowią najliczniejszą grupę w górskim regionie Europy.
Szwecja od samego początku trwania epidemii koronawirusa szła własną drogą. Początkowo przedstawiciele innych państw krytykowali rządzących w skandynawskim kraju za zbyt łagodne restrykcje. Z czasem podejście Szwedów się zmieniało. Od jutra, aby wjechać do Szwecji, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający negatywny wynik badania na koronawirusa. Rządzący obawiają się nowych mutacji wirusa.Szwecja, fot. pixabay/Giraffew, pixabay license
Polski rząd właśnie ogłosił decyzję ws. luzowanie kolejnych restrykcji. Na konferencji premier Mateusz Morawiecki przekazał do opinii publicznej decyzję, jaką podjął wraz z innymi ministrami na posiedzeniu. Z najnowszych informacji wynika, że hotele i obiekty turystyczne zostają otwarte w warunkach reżimu sanitarnego. Możliwe jest 50% obłożenia hoteli i innych obiektów.
Australia słynie z przepięknych dzieł natury, które mogą zachwycić podróżników z całego świata. Wbrew pozorom kraj ten warto odwiedzić nie tylko ze względu na Wielką Rafę Koralową, która leży wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża. Wiedzą o tym miłośnicy fotografii, którzy mogą cieszyć się tu unikalnymi widokami. Można tego doświadczyć również, odwiedzając Kata Tjuta.Jeśli zastanawiacie się jeszcze, czy Australia warta jest kupienia biletu i spędzenia długiej podróży w samolocie, być może przekona was Kata Tjuta. Jest to grupa 30 monolitów, która znajduje się w Terytorium Północnym – w okolicach Uluru. To nie tylko raj dla fotografów, ale również święte miejsce dla lokalnych plemion.
Na pokładzie linii lotniczych Ryanair doszło do porażającego incydentu. Pijany pasażer zaatakował stewarda. Powodem aktu agresji był sprzeciw mężczyzny wobec obowiązujących restrykcji. W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje moment ataku pasażera i aresztowania napastnika przez policję. Pasażer jest obywatelem Wielkiej Brytanii.
W ramach obowiązujących w Polsce restrykcji hotele wciąż pozostają zamknięte. Właściciele obiektów noclegowych wywierają coraz większą presję na rządzących i domagają się ponownego otwarcia. Jak podaje nieoficjalnie Onet, na dzisiejszym posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostanie przedstawiony plan na kolejne dwa tygodnie lutego. Możliwe jest otwarcie hoteli.
Rządowe tarcze pomocowe nie będą wspierały gospodarstw agroturystycznych. Działania te miały uratować najbardziej poszkodowane w wyniku pandemii branże, jednak najwyraźniej, zdaniem polityków, nie zaliczają się do nich rolnicy żyjący z wynajmu pokoi turystom na wsi.
Nagranie przedstawia moment, kiedy z klifu oderwał się ogromny kawał skał i runął do kanału La Manche. Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu i było wynikiem erozji, której uległo urwisko. Świadkowie byli pod ogromnym wrażeniem i nie mogli wyjść z podziwu.
Po przekroczeniu granicy wielu państw europejskich konieczna jest obecnie kwarantanna. Coraz więcej krajów decyduje się jednak znieść ten obowiązek dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Właśnie dołączyła do nich Estonia, gdzie nowe zasady obowiązują od 1 lutego.
Decyzja o przedłużeniu zamrożenia gospodarki dotknęła w największym stopniu hotelarzy, właścicieli stoków oraz innych reprezentantów branży turystycznej. Sezon zimowy 2020/2021 w większości upłynął pod znakiem zakazów, a większość urlopowiczów zrezygnowała z podróży.
Koloseum, Pałac Buckingham, norweskie fiordy czy Wieża Eiffla, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji na całym świecie, które od lat dumnie reprezentują Europę. Większość z nich od lat pozostaje niezmienna, dzięki czemu ich wygląd już na dobre utrwalił się w wyobraźni zagranicznych turystów. Czasem jednak przychodzi czas na zmiany i tak dzieje się właśnie teraz z ikoną Francji.
Jak podaje portal Money.pl, rząd planuje częściowe zniesienie zakazu funkcjonowania hoteli. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, funkcjonowanie tych obiektów rzekomo ma być możliwe jedynie z zastosowaniem limitu osób, choć nie wiadomo, jakie kryteria mogłyby zostać przyjęte do ustalania odpowiedniego zapełnienia miejsc noclegowych w konkretnym ośrodku.
Na całym świecie są setki tradycji ślubnych, a Beata Pawlikowska już wkrótce zamierza doświadczyć przynajmniej części z nich. W Polsce wciąż dominują uroczystości składające się z trzech etapów - podpisania oficjalnych dokumentów w urzędzie, śluby kościelnego oraz wesela. Związane jest to z tradycją oraz wiarą znacznej części Polaków (msza święta w Kościele Katolickim), jednak nie wszędzie tak to wygląda.
Międzyzdroje są jednym z najczęściej odwiedzanych, nadbałtyckich kurortów w naszym kraju. Nawet w czasie kryzysu pandemicznego, latem przyjechały tam prawdziwe tłumy. Już wkrótce rozpocznie się tam budowa, która na stałe zmieni krajobraz tego miejsca.
Marbella Aguilar wystąpiła w 11. sezonie programu Martyny Wojciechowskiej. Zobaczyć ją można było w odcinku drugim, gdy polska podróżniczka zabrała swoich fanów do Meksyku. Mieliśmy szansę poznać jej trudną przeszłość oraz niezwykłą siłę charakteru, dzięki której problemy do końca jej nie pokonały.
Żółta strefa wprowadzana miała zostać w powiatach, gdzie liczba zakażeń mieściła się w przedziale między 10 a 25 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Od 24 października cała Polska jest w strefie czerwonej co oznacza, że rygorystyczne środki bezpieczeństwa obowiązują we wszystkich powiatach. Działacz Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiedział jednak powrót do żółtych stref, co miałoby dotyczyć również miejscowości turystycznych.
Na razie jednak wydaje się to jedynie zarys scenariusza, w którym próżno szukać szczegółów. Andrzej Duda miał podkreślić jednak, że rząd „ma pełną świadomość, że dla naszej gospodarki i kraju jest to być albo nie być".Te słowa mogą dać nadzieję szczególnie sektorowi turystycznemu, który stracił już niemalże cały sezon zimowy, wraz z feriami. Co więcej, padł nowy pomysł na znoszenie zakazów i przywracanie gospodarki do życia. Właściciele hoteli czy pensjonatów z pewnością ucieszyliby się z możliwości jak najszybszego otwarcia swoich biznesów. Hotele, pensjonaty i schroniska górskie wciąż pozostają zamknięte, lecz czy rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą może coś zmienić? Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, spotkał się z politykiem, by omówić dramatyczną sytuację polskiej gospodarki. Jak stwierdził, „o odmrażaniu gospodarki powinny decydować same poszczególne regiony". Całe posiedzenie oglądać można na profilu prezydenta na Facebooku. – Niektóre branże, np. hotelowa powinny już zostać odmrożone. Odmrażanie gospodarki takie prawdziwe zacznie się, kiedy spadnie liczba zachorowań i zgonów. Najważniejsze jest życie człowieka i zdrowie człowieka. Natomiast zdaje się, że hotele są przygotowane do tego żeby już pracować – ostro stwierdził Goliszewski, cytowany przez TVP Info.__ – Zgłosiliśmy postulat, żeby to odmrażanie [...] dokonywało się oddolnie, nie z pozycji Warszawy, rządu, tylko to muszą być decyzje regionalnego sztabu zarządzania kryzysem, lekarzy z podstawowej opieki zdrowotnej i przedsiębiorców. Żeby firmy dostawały certyfikat bezpieczeństwa (...). Prezydent powiedział, że będzie to popierał – relacjonuje prezes BCC. – Mówiliśmy o tym, jak odmrażać gospodarkę, ale mówiliśmy też o tym, żeby tarcze antykryzysowe miały swoje uzupełnienie dla tych firm, dla tych branż, które są dzisiaj deficytowe: turystyka, cała sfera usług, gastronomia – mówił prezes BCC. Marek Goliszewski w rozmowie z TVN24 oświadczył również, że Andrzej Duda oraz Jarosław Gowin także chcą jak najszybszego odmrażania gospodarki. Przypomnijmy, że niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje o znoszeniu kolejnego zakazu - od 14 lutego rzekomo mają zacząć działać hotele, choć rząd wciąż nie potwierdził oficjalnie tej informacji.Jak sam przyznał w rozmowie z portalem, podczas spotkania poruszonych zostało wiele tematów. Wśród nich omówiono przede wszystkim kwestię rozmrażania gospodarki oraz tarcz antykryzysowych, które w ostatnim czasie wywołują ogromne kontrowersje. – Prezydent i premier Gowin zgodzili się, że gospodarkę należy odmrażać szybciej – twierdzi. – Albo zastosujemy dobre, mądre, optymalne rozwiązania i przejdziemy przez pandemię, żebyśmy dalej mogli się rozwijać, albo pandemia i kryzys cofną nas rozwojowo – stwierdził prezydent, cytowany przez TVN24.
Włochy są bez wątpienia jednym z najpopularniejszych krajów w Europie, które turyści chętnie odwiedzają. Magiczne uliczki, niebanalna architektura, pozostałości po kulturze starożytnej, wyśmienite jedzenie i trunki. Wszystkie te czynniki składają się na atrakcyjność tego państwa i jego popularność wśród podróżnych. Jednym z chętniej odwiedzanych zakątków Italii jest wybrzeże Amalfi, w południowo-zachodniej części kraju. Niestety w magicznym kurorcie doszło do osunięcia się ziemi. Niezbędna była ewakuacja.
Kopalnia Soli Bochnia jest najstarszym obiektem tego typu w całej Polsce. Choć już od 1990 roku nie są tam prowadzone prace eksploatacyjne, miejsce wciąż przyciąga tłumy turystów. Wraz z Kopalnią Soli w Wieliczce zalicza się do czołówki podziemnych atrakcji w naszym kraju.
Google Maps jest wyjątkowo przydatnym narzędziem podczas planowania urlopu. Można dzięki niemu zobaczyć, jak wyglądają plaże i atrakcje niedaleko miejsca naszego pobytu. Czasem jednak da się tam znaleźć również wyjątkowo interesujące i niecodzienne zjawiska.– Nie jest niczym niezwykłym znalezienie takiego [konara - przyp. red.], który jest tak wysoki jak ja, ale ten jest naprawdę duży – mówił o konarze Barb Manse z Olimpijskiego Parku Narodowego, który otacza La Push, cytowany przez portal Libe Science.Jak można zauważyć na Mapach Google, plaża pokryta jest wieloma mniejszymi, powalonymi drzewami. Wpływ na to mają m.in. zimowe burze. Doprowadzają do wezbrania rzek płynących przez okoliczne lasy, zalewania terenów oraz wywracania konarów. Te przy samym oceanie przewracają się i pokrywają plaże. Niektóre zaś zabiera nurt, a z czasem woda oddaje je z powrotem za sprawą przypływów. Wyświetl ten post na Instagramie.Post udostępniony przez Lifestyle (@ashleyriot_lifestyle)Na plażę La Push w hrabstwie Clallam w stanie Waszyngton w USA, woda w 2009 roku wyrzuciła gigantycznych rozmiarów konar. Miejsce to bez wątpienia kojarzą fani popularnego kilka lat temu filmu Zmierzch. Część akcji produkcji rozgrywa się nie tylko w pobliskiej miejscowości o tej samej nazwie, ale również na tej właśnie plaży. Gigantyczny obiekt widziany w Google Maps jest korzeniem cedru. Eksperci sugerują, że roślina mogła rosnąć w Parku Narodowym Olympic, znajdującym się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od plaży. Imponujących rozmiarów drzewa nie są w nim niczym niezwykłym - podobnych można tam znaleźć naprawdę wiele. Cały teren wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 1976 roku również na listę rezerwatów biosfery UNESCO.Silne wiatry oraz przypływy w tym miejscu są na tyle silne, że od czasu do czasu na brzegu znaleźć można naprawdę znacznych rozmiarów obiekty. Ten, który pojawił się tam 12 lat temu, jest jednak naprawdę niezwykły. Do dziś przyciąga tłumy turystów, a zdjęcia z nim zalewają media społecznościowe. Zobaczyć je można m.in. na profilu Cheryl Engstrom na Facebooku czy ashleyriot_lifestyle na Instagramie.
Polka chciała za wszelką cenę zdobyć K2 jeszcze w tym sezonie. Cały kraj trzymał kciuki za Magdalenę Gorzkowską, niestety właśnie media obiegła niepokojąca wiadomość. Nasza podróżniczka skarżyła się na silne bóle brzucha i konieczne było wysłanie po nią śmigłowca ewakuacyjnego. Swoją wyprawę na bieżąco relacjonowała na swoim profilu na Facebooku - Magdalena Gorzkowska - Szczyt Twoich Możliwości.
Zgodnie z decyzją rządu, każda osoba, która przekracza granicę Polski transportem masowym, zobowiązana jest do przejścia obowiązkowej kwarantanny. Dotyczy to zarówno autobusów, jak i promów czy samolotów. Władze lotniska we Wrocławiu postanowiły ułatwić życie podróżnym wracającym spoza strefy Schengen.