stoki narciarskie cenyFot. pixabay.com/ Couleur

Stacje narciarskie otwierają się 12 lutego. Podali cennik

Stacje narciarskie będą mogły zostać ponownie otwarte 12 lutego. Już teraz podali jednak cenniki dla turystów wybierających się w góry. Na beskidzkich stokach leży nawet metr śniegu, a gospodarze przygotowują się do przyjęcia gości.

Stacje narciarskie zgodnie z decyzją Rady Ministrów będą mogły ponownie otworzyć się 12 lutego. W reżimie sanitarnym będą mogły działać również hotele, kina, teatry, czy baseny. W ośrodkach narciarskich przygotowania ruszyły pełną parą.

Stacje narciarskie ponownie otworzą się 12 lutego

Powrotu turystów wyczekuje już między innymi Szczyrk Mountain Resort, czyli jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce. Wyciągi wystartują tam 12 lutego, a szczegóły dotyczące otwartych tras i warunków na nich zostaną podane w przyszłym tygodniu.

W ośrodku Szczyrk Mountain Resort w godzinach od 8:30 do 16 odbywać się będzie jazda dzienna, a w godzinach od 18 do 21 jazda wieczorna. Ceny biletów zaczynają się od 18 złotych dla dzieci i 25 złotych dla osoby dorosłej za przejazd gondolą w jedną stronę. 6-dniowy skipass dla osoby dorosłej kosztuje tam 607 złotych, a dwudniowy - 232 złote. Pełny cennik można sprawdzić na tej stronie.

Do sezonu przygotowuje się również Wisła. Wszystkie tamtejsze ośrodki obniżają ceny. W związku z tym karnet tygodniowy, który można wykorzystać w ciągu siedmiu dowolnych dni, kosztuje teraz 554 zł. Z kolei karnet dwudniowy - 180 zł.

Zarezerwowali nocleg w Karpaczu. Nie było łatwoZarezerwowali nocleg w Karpaczu. Nie było łatwoCzytaj dalej

- Przygotowujemy się na 12 lutego - mówi w rozmowie z Wyborczą Witold Pruski, właściciel ośrodka narciarskiego Stożek. Czynne będą również wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie, itd.

Stoki narciarskie

fot. KPRM

Sezon 12 lutego otworzy również największy ośrodek narciarski w Polsce - Białka Tatrzańska. Zgodnie z informacją na stronie, 1-dniowy karnet dla osoby dorosłej kosztuje tam 115 złotych, a 7-dniowy - 610 złotych. Pełny cennik można sprawdzić tutaj.

Ogromnym zainteresowaniem tej zimy cieszy się również Zakopane, o czym wspominaliśmy już w innym artykule. Aby pozjeżdżać po Kasprowym Wierchu przez 1 dzień, osoba dorosła musi zapłacić 130 złotych, a dwa dni - 240 złotych. Szczegółowy cennik mona sprawdzić tutaj.

W Szczawnicy natomiast dorośli mogą zakupić skipass jednodniowy w cenie 99 złotych, dwudniowy - 175 złotych, a 6-dniowy - 449 zł. Wszystkie szczegóły oraz pozostałe wyciągi PKL dostępne są na oficjalnej stronie właściciela.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł