turyści biją rekordyfot. pixabay.com/ JerzyGorecki

Rekordowe zainteresowanie turystów po otwarciu hoteli. Starczyło pół godziny po ogłoszeniu premiera

Turyści z utęsknieniem wyczekiwali momentu, kiedy znów będą mogli wyjechać w podróż. Okazja nadejdzie już za tydzień. Wystarczyło pół godziny od ogłoszenia otwarcia hoteli, aby wzbudzić rekordowe zainteresowanie Polaków rezerwacją noclegów.

Turyści z utęsknieniem wyczekiwali otwarcia hoteli. Jak się okazuje, jeszcze w trakcie trwania konferencji premiera Polacy zaczęli wysyłać do obiektów zapytania o noclegi. Portal Nocowanie.pl przekazał, że obserwuje rekordowe zainteresowanie wyjazdami.

Rekordowe zainteresowanie turystów rezerwacją noclegów

Dzisiaj podczas konferencji prasowej premier przekazał informację o otwarciu obiektów noclegowych, a także stoków narciarskich. Jak przekazał portal Nocowanie.pl, ruch na ich stronie z każdą sekundą wzrastał. W ciągu pół godziny od otwarcia konferencji prasowej premiera i ministrów (rozpoczęła się o 11:00) zanotowali wzrost o 50%, później ponad 60%.

Chyba już w ten weekend najbliższy możliwy weekend czeka nas oblężenie kurortów turystycznych – przewiduje kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła. – Będzie można zabrać swoją połówkę na walentynki, zamiast na romantyczną kolację na miasto, to na romantyczny weekend w Polskę.

Otwarcie hoteli będzie miało miejsce w walentynkowy weekend, czyli w piątek 12 lutego. Cieszą się jednak również fani sportów zimowych, którzy obserwują sprzyjające prognozy pogody towarzyszące otwarciu stoków. Jak podaje portal, jest to niemal gwarancja tego, ze Polacy ruszą w góry.

Na K2 zaginęli wspinacze. Znała ich Monika WitkowskaNa K2 zaginęli wspinacze. Znała ich Monika WitkowskaCzytaj dalej

Polacy już zaczęli planować wyjazdy

Portal Nocowanie.pl zdradził również, jakie miejsca cieszą się największą popularnością wśród turystów planujących urlop. Niezmiennie króluje Zakopane, zaraz za nim Szczyrk i Karpacz. Wśród topowych lokalizacji znalazły się również Ustroń, Szklarska Poręba oraz Wisła.

Każde z tych miast to popularny ośrodek sportów zimowych, gdzie na turystów czekają dodatkowe atrakcje. Dodatkowym plusem jest na pewno otwarcie m.in. muzeów, galerii sztuki czy kin, gdzie wczasowicze mogą szukać rozrywek poza stokiem.

Jak przewiduje Kamila Miciuła, pierwszy weekend ze zniesionymi obostrzeniami może być bardzo gorący. Potwierdzają to obserwacje zachowania użytkowników portalu, którzy wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż o tej samej porze poprzedniego dnia.

Przed rezerwacją noclegu w połowie lutego, należy pamiętać o tym, że obiekty będą działać na połowę swoich możliwości. Obłożenie w takich miejscach nie może przekraczać 50%, więc aby mieć pewność, że urlop dojdzie do skutku, trzeba szybko decydować się na nocleg.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch, fot. Pixabay/ barbaarian (zdjęcie ilustracyjne)

Branża turystyczna budzi się do życia

Większą aktywność widoczna jest również wśród właścicieli obiektów noclegowych. Biuro Obsługi Klienta portalu Nocowanie.pl odbiera obecnie 70% więcej telefonów od klientów. Ponadto widać również zwiększone zainteresowanie promowaniem ofert oraz wznowieniem ofert zawieszonych na czas trwania obostrzeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Nocowanie.pl

Następny artykuł