Turysci.pl
Ceny w hotelach

Turysci.pl

Hotele znów otwarte. Sprawdziliśmy aktualne ceny w obiektach noclegowych

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Polski rząd podjął decyzję o próbnym luzowaniu restrykcji. Hotele zostały otwarte, a Polacy tłumnie zaczęli rezerwować noclegi w popularnych zimowych kurortach. Sprawdziliśmy, ile należy zapłacić w Zakopanem, Karpaczu i Szklarskiej Porębie za weeke

W piątek tj. 5 lutego, na specjalnej konferencji premier przekazał informacje ws. luzowania obostrzeń. Polski rząd podjął decyzję o otwarciu hoteli, stoków narciarskich oraz kin i teatrów. Jak podkreślono, luzowania wprowadzane są na razie na dwa tygodnie. Po 14 dniach i obserwacji sytuacji epidemiologicznej eksperci będą badać, czy otwarcie tych wszystkich obiektów było słuszne.

Polacy z pewnością wykorzystają 2 ostatnie tygodnie lutego, aby spędzić trochę czasu poza domem. Sprawdziliśmy, jakie ceny obowiązują obecnie w obiektach noclegowych w popularnych regionach. Pod lupę wzięliśmy hotele w Zakopanem, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. W niektórych przypadkach można się zdziwić, ile trzeba zapłacić za nocleg.

Ceny w hotelach

Zakopane od dekad jest jedną z najpopularniejszych miejscowości w sezonie zimowym w Polsce. Dlatego przewiduje się, że od 12 lutego stolica Podhala znów odżyje i będzie przeżywać prawdziwe oblężenie.

Jeśli chcemy wybrać się do Zakopanego na walentynkowy weekend, tj. 12-14.02, to powinniśmy się pospieszyć z rezerwacją. Według popularnego serwisu do wyszukiwania i rezerwacji noclegów, 90% obiektów jest już niedostępna w sprawdzanym przez nas terminie. Nie inaczej jest w kolejne dni.

Jedna doba w Zakopanem to koszt minimum ok. 50 zł za osobę. Warto jednak pamiętać, że najniższa cena będzie wiązała się z niższym standardem. W pensjonacie zapłacimy minimum 85 zł za osobę/dobę. A w hotelu 4-gwiazdkowym ok. 270 zł za dobę.

Na wyjazd do Karpacza również nie brakuje chętnych. Mimo że oblężenie jest trochę mniejsze, niż w Zakopanem, to poziom niedostępnych punktów noclegowych w Karpaczu na pierwszy weekend po luzowaniu obostrzeń wynosi 88%.

Najniższa cena, jaką udało nam się znaleźć w Karpaczu na wskazany przez nas termin to 65 zł za osobę/dobę. W obiektach 3-gwiazdkowych doba hotelowa to koszt ok. 73 zł za osobę. A jeden dzień w wilii 4-gwiazdkowej oscyluje w granicach 120 zł za osobę.

Szklarska Poręba podobnie jak Zakopane cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Podczas wyszukiwania noclegów ukazała się informacja o 94% niedostępnych obiektów hotelowych.

Ceny w Szklarskiej Porębie nie należą do najtańszych. Najlepsza oferta pod względem finansowym, jaką udało nam się znaleźć to koszt ok. 93 zł za osobę/dobę. W pensjonacie będziemy musieli zapłacić ponad 100 zł. A w hotelu 4-gwiazdkowym już 180 zł za osobę/dobę.

Polacy rezerwuje noclegi w hotelach

Po decyzji Rady Ministrów o luzowaniu obostrzeń Polacy nie czekali długo i tłumnie zaczęli rezerwować noclegi na pierwszy weekend po zniesieniu restrykcji. W rozmowie z WP przedstawicielka jednego z portali noclegowych zdradziła, czy wielotygodniowe zamknięcie hoteli wpływa obecnie na ceny.

— Ceny się nie zmieniły. Są bardzo podobne, co w poprzednich sezonach, więc wzrostów czy spadków nie widać. Natomiast prognozujemy, że z każdym miesiącem, w przypadku terminów wakacyjnych, ceny będą delikatnie się podnosić, ponieważ będzie ich po prostu coraz mniej. Najtaniej będzie w kwaterach i pokojach prywatnych. W tych miejscach nocleg możemy już zarezerwować w okolicach 40-50 zł od osoby. W tym roku bardzo chętnie wybieraną przez turystów kategorią są apartamenty czy domki, które pozwalają na samodzielność podczas wyjazdu — zdradziła w rozmowie z WP Kamila Miciuła.

Wczoraj pisaliśmy o oblężeniu w hotelarz po ogłoszeniu decyzji Rady Ministrów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP/ Booking

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >