Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Francuskie wyspy zamykają się na turystów
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 07.02.2021 18:47

Francuskie wyspy zamykają się na turystów

Francja zamyka tereny zamorskie
fot. pixabay/MJO

Rząd we Francji podjął decyzję o zamknięciu popularnych wśród turystów rajskich wysp. Martynika, St. Martin i Bora Bora nie będą przyjmować podróżych. Francja jest kolejnym krajem, który musiał podjąć tak trudną decyzję. Powodem jest obawa przed ewentualnym wzrostem liczby infekcji koronawirusa na egzotycznych wyspach.

Bora Bora, fot. pixabay/ Julius_Silver, pixabay license 

Francja zamyka popularne wyspy

Pandemia koronawirusa nie ustaje. Kolejne kraje podejmują decyzję o zamknięciu kraju i narodowej izolacji. Niedawno pisaliśmy o Portugalii, która ogłosiła kwarantannę dla wszystkich obywateli i zamknęła granicę. Teraz już wiadomo, że dołącza do nich Francja, która nie będzie puszczała turystów na rajskie wyspy. Mowa tutaj o St. Marin, Martynice i Bora Bora.

Obecnie, aby turyści mogli dostać się do wielu krajów, wymagany jest negatywny test na obecność koronawirusa. Jest to jeden z pomysłów, wprowadzony przez władze państw, który ma chronić obywateli przed falą zachorowań. Niektóre, tak jak teraz Francja, odcinają się reszty świata.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu Francja zdecydowała się na to, że na jej teren mogą wjechać tylko osoby z Unii Europejskiej. Przed wyjazdem należy wykonać badanie na obecność koronawirusa. Restrykcje z Francji kontynentalnej przeniosły się na terytorium zamorskie. 

Na początku lutego ogłoszono zakaz podróżowania na Martynikę, St. Barts, St. Martin oraz Gwadelupę. Ale to nie koniec, ponieważ restrykcje objęły również wyspy Bora Bora i Tahiti.

Bora Bora, fot. pixabay/ Mariamichelle, pixabay license 

Nowe zasady w Polinezji Francuskiej mają obowiązywać aż do odwołania. Taką decyzję podjął rząd w Paryżu. Obostrzenia są działaniem, które ma ochronić egzotyczne wyspy przed ewentualnym wzrostem infekcji koronawirusa. Jak do tej pory Polinezja Francuska bardzo dobrze radzą sobie z pandemią. Rząd w Paryżu nie chce dopuścić do ponownego wzrostu zakażeń.

Polinezja Francuskie nie wpuszcza turystów

Polinezja Francuska, w skład której wchodzi 5 archipelagów i ponad 150 wysp na Oceanie Spokojnym, nie wpuszcza podróżnych. Najpopularniejszymi rajskimi wyspami są Bora Bora oraz Tahiti.

Polinezja Francuska jest kolejnym regionem, obok Indonezji, który izoluje się od przybyszy z innych części świata. Szczegóły podjętych decyzji przez francuski rząd opisane są na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagraniczych.

—  Wjazd na Gujanę, Majottę i Nową Kaledonię jest możliwy wyłącznie w przypadku podróży z ważnych i uzasadnionych powodów, które nie mogą zostać odłożone w czasie. Od 2.02.2021 obowiązuje zakaz podróży bez ważnego i uzasadnionego powodu pomiędzy Francją kontynentalną a Gwadelupą, Martyniką, Saint-Barthelemy i Saint-Martin, a od 3.02.2021 pomiędzy Francją kontynentalną a Polinezją Francuską — czytamy na gov.pl

Bora Bora, fot. pixabay/ palinska, pixabay license 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet