Turysci.pl
Granice Portugalii zamknięte

fot. pixabay/Nudio

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Prezydent Portugalii zdecydował, że granice lądowe, powietrzne i morskie zostają zamknięte dla przyjezdnych. Kwarantanna narodowa weszła w życie 29 stycznia o północy. Obywatele kraju nie mogą również przemieszczać się między regionami.

Kolejny kraj zdecydował się zamknąć granice. Wszystko przez nieustającą pandemię koronawirusa i duży wzrost zgonów. Od piątku tj. 29 stycznia, Portugalia zamyka się na przyjezdnych z innych krajów. Jak wyjaśnił Minister Spraw Zagranicznych, decyzja została podjęta, aby chronić życie i zdrowie obywateli.

Portugalia zamyka granice

Portugalia stała się kolejny krajem, który zdecydował się zamknąć granice. Niedawno pisaliśmy o Norwegii, która zdecydowała się na ten drastyczny krok, aby chronić obywateli przed przyjezdnymi i rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W Portugalii ogłoszono stan wyjątkowy, który ma potrwać do 14 lutego do godziny 23:59. Stan wyjątkowy w kraju wiążę się z pełnym lockdownem. Kwarantanna narodowa sprawia, że wszyscy podróżni, którzy mieli w planach odwiedzić kraj na Półwyspie Iberyjskim, są zmuszeni odwołać swoje plany. Stan nadzwyczajny obowiązuje w Portugalii kontynentalnej. Do innych regionów państwa wciąż możliwe są wyjazdy w reżimie sanitarnym.

Kwarantanna narodowa została ogłoszona w orędziu, które wygłosił Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa. Nikt z portugalskich polityków nie wyklucza przedłużenia obostrzeń do marca. Sytuacja w Portugalii jest niepokojącą i nic nie wskazuje na to, aby turyści mogli prędko powrócić do zwiedzania kraju nad Atlantykiem.

undefined

Kwarantanna narodowa w Portugalii

Kwarantanna narodowa w Portugalii to nie tylko cios dla biznesów w kraju, ale przede wszytskim wielka strata dla branży turystycznej, która na Półwyspie Iberyjskim jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki. Tysiące zwiedzających marzyło o zobaczeniu żółtego tramwaju w Lizbonie, czy wybrzeża w Faro.

Lizbona, Portugalia, fot. pixabay/ dennistrevisanph, pixabay license 

Z informacji, które pojawiły się na rządowej stronie MSZ w Polsce, wiemy, że mieszkańcy Portugalii są zobowiązani do pozostania w domach. Bary, restauracje i kawiarnie, które notabene żyły głównie z turystyki, mogą wydawać posiłki i napoje jedynie na wynos.

Lockdown sprawia, że zamykają się wszelkie atrakcje, które były domeną turystyczną Portugalii. Mowa tutaj o obiektach kulturalnych, muzeach, galeriach sztuki.

Turyści, którzy przebywają obecnie w Portugalii i nie zdążyli opuścić kraju przed zaostrzeniem restrykcji, powinni pamiętać, że zostały zakazane wszelkie spacery po parkach i skwerach. A w weekendy nie wolno opuszczać własnej prowincji i podróżować między regionami.

Faro, Portugalia, fot. pixabay/ nickyhardinguk, pixabay license 

Łagodniejsze restrykcje objęły Region Autonomiczny Madery. Na wyspie obostrzenia obowiązują do 31 stycznia. Mimo obostrzeń wciąż jest możliwość podróży i spędzenia urlopu w tym regionie. Trzeba jednak wiedzieć, że aby wjechać na Maderę, niezbędny jest negatywny test na koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: tanie-loty/gov

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Powodzie w Wenecji. Woda wdarła się na plac św. Marka

Czytaj więcej >

Europa

Tatry. Dwa młode niedźwiedzie straciły życie w ciągu niecałej doby

Czytaj więcej >

Europa

Wulkan na włoskiej wyspie budzi się po 130 latach. Wprowadzono żółty alert

Czytaj więcej >

Europa

Najwyższy szczyt Europy „skurczył się" o 92 cm w ciągu 4 lat

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy: na Bałtyku utworzyło się tornado. Co najmniej 7 osób rannych

Czytaj więcej >

Europa

Hiszpania umieściła Polskę na czerwonej liście. Obowiązują nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >