Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Turysta wypadł z okna pokoju hotelowego w Australii
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 08.02.2021 10:02

Turysta wypadł z okna pokoju hotelowego w Australii

Turysta wypadł z okna
fot. wikimedia.org/Moatazayman/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Wstrząsające wiadomości obiegły media. Turysta stracił tragicznie życie po tym, jak wypadł z okna luksusowego hotelu w Surfers Paradise w Australii. Mężczyzna spędzał uroczy weekend w hotelu Hilton wraz z przyjaciółmi i rodziną. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności turysta wypadł z prawie 40. piętra. Zginął na miejscu, a wydarzenie obserwowało ponad stu innych podróżnych, którzy przebywali obecnie w mieście.

Śmierć turysty w Australii

W weekend w jednym z luksusowych hoteli w Australii doszło do nieszczęśliwego wypadku. Z wysokiego piętra wypadł mężczyzna. Początkowo służby ratunkowe nie doszukiwały się w zdarzeniu czegoś podejrzanego. Ale z każdą kolejną minutą sprawa nabierała zupełnie innego wymiaru.

Mężczyzna, który zginął w Surfers Paradise, pochodził ze stanu Wiktoria w Australii. Miał 36 lat i przyjechał do nadmorskiego miasteczka na weekend z rodziną i przyjaciółmi. Z informacji, jakie zostały przekazane przez australijskie media, wiemy, że przed śmiertelnym wypadkiem turysta stał na krześle, aby zmazać ślady po butelce szampana. W pewnym momencie stracił równowagę i wypadł z krawędzi.

Ponad sto osób widziało te straszne wydarzenie na żywo. Dzięki temu policja mogła szybko zlokalizować miejsce tragedii oraz połączyć historię w jedną całość po zeznaniach świadków. 

Niestety, australijskie służby nadal badają sprawę, dlatego do mediów trafiają szczątkowe informacje. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas wszystko wyjaśni się do końca, a udział osób trzecich będzie wykluczony.

Surfers Paradise - magiczne miejsce dla turystów

Surfers Paradise to nadmorskie miasto i przedmieścia w mieście Gold Coast, Queensland, Australia. Na przedmieściach, zwanych potocznie „surferami”, znajduje się wiele wieżowców i szeroka plaża surfingowa. Charakterystyczną cechą centrum przedmieścia jest Cavill Mall, które przebiega przez dzielnicę handlowo-rozrywkową.

Surfers Paradise, fot. pixabay/ aguycalledmatty, pixabay license 

Surfers Paradise to centrum rozrywki i turystyki w Gold Coast, a wieżowce na przedmieściach są najbardziej znanym elementem panoramy miasta.

Australijskie miasteczko jest gospodarzem wielu wydarzeń publicznych, skierowanych głównie do mieszkańców Gold Coast, gości z południowo-wschodniego Queensland oraz turystów międzystanowych i międzynarodowych.

Najpopularniejszym wydarzeniem w mieście jest Surfers Paradise Festival, który na przełomie marca i kwietnia przyciąga tłumy. Coroczny Surfers Paradise Festival jest świętem lokalnej muzyki, jedzenia, mody, filmu i sztuki i jest głównym motorem długoterminowego rozwoju kulturalnego Gold Coast.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: mygc