Turysci.pl
Zakopane Krupowki

fot. wikipedia.org/ RobertParma/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

W Zakopanem posypały się mandaty za brak maseczek. Turyści lekceważą przepisy, policja przypomina

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Niestety, turyści bywają tam nierozważni. W styczniu posypały się tam mandaty dla osób, które przechadzały się ulicami miasta bez maseczek na twarzy.

Zakopane cieszy się dużą popularnością wśród turystów również w czasie pandemii. Chociaż oficjalnie hotele będą mogły być otwarte dopiero za tydzień, Krupówkami już teraz przechadzają się przyjezdni, co można zaobserwować na nagraniach z WebCamery. Niestety, nie każdy pamięta o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Zakopane. Policja wystawiła kilkaset mandatów za brak maseczek

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, każdy zobowiązany jest do zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Zakopiańska policja przypomina, że za brak maseczki lub przyłbicy grozi kara nawet 1000 złotych.

Mimo to wielu turystów i miejscowych zapomina lub nie chce stosować się do tego obowiązku. Z tego powodu policjanci nałożyli 672 mandaty karne za brak maseczki. W 79 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do Sądu.

Turyści w Tatrach pojawiają się praktycznie w każdy weekend, jednak często lekceważą obowiązek zakrywania nosa i ust. Zakopiańscy policjanci przypominają przyjezdnym oraz mieszkańcom o stosowaniu maseczek lub przyłbic.

Funkcjonariusze ostrzegają, że w stosunku do osób, które buntują się wobec obowiązujących przepisów, będą wyciągane konsekwencje. W Polsce nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych oraz zachowania dystansu społecznego.

Policjanci mają pełne ręce roboty szczególnie w weekendy. Właśnie wtedy funkcjonariusze obserwują jak turyści nagminnie lekceważą obowiązek zakrywania ust i nosa. Policja na każde takie zachowanie ma obowiązek zareagować, wyciągając konsekwencje.

Krupówki, Zakopane, godzina 20:00, fot. webcamera.pl

- Pamiętajmy, że noszenie maseczki na brodzie lub pod nosem to nie jest odwaga i szpan, ale daleko posunięty egoizm i brak odpowiedzialności. Maseczka nie chroni przed innymi, ale innych przed nami - przypomina w rozmowie z GW asp. sztab. Roman Wieczorek.

Mandat może wynieść nawet 1000 złotych, jednak jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, kwota może wzrosnąć nawet 10-krotnie. Wkrótce jednak policja może mieć jeszcze więcej roboty niż dotychczas, ponieważ zainteresowanie wyjazdami w góry wzrosło. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >