Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Od 15 lutego kwarantanna w hotelach w Wielkiej Brytanii
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 05.02.2021 14:49

Od 15 lutego kwarantanna w hotelach w Wielkiej Brytanii

Kwarantanna w Wielkiej Brytanii
fot. pixabay/smuldur

Wielka Brytania wprowadza nowe zasady odbywania kwarantanny dla przyjezdnych z krajów wysokiego ryzyka. Z zapowiedzi brytyjskiego rządu wiemy, że nowe restrykcje będą obowiązywały od 15 lutego. Turyści przyjeżdżający na Wyspy Brytyjskie będą musieli poddać się izolacji zaraz po przylocie w pokoju hotelowym obok lotniska.

Kwarantanna dla przyjezdnych w Wielkiej Brytanii

Brytyjska stacja BBC podała do opinii publicznej informację o zmianach dotyczących odbywania kwarantanny. Jak wynika z rządowego dokumentu, każdy przyjezdny z kraju wysokiego ryzyka będzie zobowiązany do 10-dniowej izolacji w hotelu.

Rząd Wielkiej Brytanii skierował prośbę do hotelarzy, aby ci byli gotowi do przyjęcia ponad 1000 osób każdego dnia. Z podanych informacji wiemy, że izolacja ma odbywać się w obiektach noclegowych, które znajdują się w pobliżu lotnisk przy Heathrow, Gatwick, Londynie, Birmingham, Bristolu, Manchesterze, Edynburgu, Glasgow oraz Aberdeen.

Wszyscy pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż do Wielkiej Brytanii z krajów wysokiego ryzyka, będą zobowiązani do przebycia 10-dniowej kwarantanny. Każdy turysta będzie musiał przebywać w swoim pokoju. Hotel ma za zadanie zapewnić gościom trzy posiłki dziennie. Wyjście poza pokój będzie możliwe tylko w towarzystwie pracownika ochrony.

BBC, powołując się na źródło z branży hotelarskiej, przekazało, że koszt pobytu w hotelu będzie równy 80 funtów (ok. 410 zł) za dobę. Nie wiadomo natomiast, czy turyści sami będą opłacać przymusowy pobyt w hotelu, czy pokryje tę usługę budżet państwa.

Zmianami objęci będą podróżni z 33 państw, które znajdują się na brytyjskiej liście krajów wysokiego ryzyka. Mowa tutaj o 13 państwach Ameryki Południowej, 17 z Afryki oraz Portugalii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Co ważne obowiązkowa kwarantanna w hotelach będzie dotyczyć głównie obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandii i rezydentów UK. Mieszkańcy z krajów wysokiego ryzyka i tak mają zakaz wjazdu na Wyspy Brytyjskie.

Podróż do Wielkiej Brytanii

Jak czytamy na rządowej stronie gov.pl, każdy podróży wybierający się do Wielkiej Brytanii musi przedstawić negatywny test na koronawirusa. Dodatkowo obowiązkowa jest 10-dniowa izolacja.

— Od 18 stycznia od godz.4:00 rano obowiązkowe jest przedłożenie negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem do Wielkiej Brytanii. Obowiązuje to wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia. Test nie zwalnia z obowiązku odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji po powrocie do Wielkiej Brytanii — czytamy na stronie gov.pl.

Mimo wszystko zalecane jest niepodróżowanie na Wyspy Brytyjskie. W całym kraju obowiązuje obecnie 5. stopień alarmowy. Transmisja wirusa jest tak silna, że zagraża wydolności brytyjskiej służbie zdrowia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP, BBC