Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > W Rzymie usunęli barierki wokół Fontanny di Trevi
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 07.02.2021 22:27

W Rzymie usunęli barierki wokół Fontanny di Trevi

Fontanna di Trevi w Rzymie
fot. pixabay/skylark

Turyści będą mogli wreszcie odetchnąć. Władze Rzymu podjęły decyzję o usunięciu barierki, która znajdowała się wokół Fontanny di Trevi, czyli jednego z najbardziej obleganych miejsc wiecznego miasta. Decyzja o blokadzie wokół fontanny była związana z obostrzeniami dotyczącymi walki z koronawirusem.

Fontanna di Trevi w Rzymie znów dla turystów

Doskonała wiadomość obiegła media. Popularna wśród turystów Fontanna di Trevi znów jest dostępna dla zwiedzających. Władze Rzymu podjęły decyzję o usunięciu barierki, która odgradzała obiekt.

W wyniku walki z koronawriusem nie tylko Fontanna di Trevi była niedostępna. Zamknięte były również takie popularne miejsca jak Koloseum, Forum Romanum i Palatyn.

Jak informuje Wanted in Roma, turyści znów będą mogli zejść po schodach, które prowadzą do Fontanny di Trevi. Według najnowszych raportów poziom infekcji koronawirusa spadł w stolicy Włoch. Dlatego władze zdecydowały się o zakwalifikowaniu Rzymu do żółtej strefy, co w konsekwencji poluzowało wiele obostrzeń.

Warto jednak pamiętać, że mimo braku barierek wokół Fontanny di Trevi, to stolicę Włoch i popularne obiekty w mieście będą wciąż patrolowane przez policję. Zadaniem służb będzie powstrzymywanie ludzi przed masowym gromadzeniu się w jednym miejscu.

Władze wiecznego miasta spodziewają się, że ze względu na poluzowanie wielu obostrzeń, turyści na nowo wrócą do zwiedzania Rzymu. Podczas pierwszego weekendu po znoszeniu obostrzeń ogłoszony tzw. czerwony alarm, który miał być ostrzeżeniem dla turystów i mieszkańców, że sytuacja wciąż nie jest stabilna.

Fontanna di Trevi w Rzymie

Fontanna di Trevi jest najpopularniejszą znaną barokową fontanną w Rzymie. Została zbudowana z inicjatywny Klemensa XII i zastąpiła wcześniej istniejącą fontannę, która stała w tym samym miejscu.

Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Rzymu, wrzucają do fontanny monety, przez ramię albo przez plecy i wierzą, że zapewni im to powrót do miasta. Pieniądze, które regularnie wyławiane są z wody, służą do utrzymania zabytków w Rzymie.

Aby dostać się do fontanny, najlepiej wybrać się pieszo. Atrakcja położona jest w centrum historycznym stolicy Włoch.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP