Turysci.pl
podróżowanie z testem

Fot. pixabay.com/ MichaelGaida

Podróże prawie wyłącznie z testami i kwarantanną. Kolejne kraje w Europie zamykają granice przed turystami

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podróże po Europie są obecnie bardziej skomplikowane ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Niemal we wszystkich krajach konieczne jest wykonanie testu na obecność koronawirusa. Ponadto, niektóre państwa decydują się na zamknięcie gra

Podróże po Europie już niemal wszędzie wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub przebycia kwarantanny. Niektóre z nich zamykają się jednak w pełni przed zagranicznymi turystami. 

Podróże po Europie są znacznie utrudnione

Polacy wybierający się do Francji mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku badania na obecność koronawirusa przeprowadzonego metodą PCR nie wcześniej niż 72 godz. przed rozpoczęciem podróży. Zasada ta dotyczy wszystkich państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Podróżni muszą wypełnić również oświadczenie o braku objawów zakażenia Covid-19. Nie obowiązuje za to kwarantanna dla przyjezdnych.

Francja zdecydowała się jednak na zamknięcie swoich granic przed turystami z państw spoza EOG i Szwajcarii. Wyjazdy w te miejsca również zostały zabronione, poza nielicznymi wyjątkami. Reguła nie dotyczy przyjezdnych ze stref niskiego ryzyka epidemicznego, np. Australii, Tajlandii i Korei Południowej.

Podróżujący do Wielkiej Brytanii zobowiązani są do wykonania testu na koronawirusa, najwcześniej na trzy doby przed rozpoczęciem podróży. Ponadto muszą wypełnić przez internet formularz lokalizacyjny zawierający dane osobowe i miejsce planowanego pobytu. Po przybyciu trzeba udać się na 10-dniową kwarantannę z możliwością jej skrócenia po 5 dniach. Warunkiem jest uzyskanie negatywnego wyniku badania. 

Wielka Brytania również zamknęła swoje granice dla przyjezdnych z 33 państw uznanych za najbardziej niebezpieczne epidemicznie. Wśród nich są niektóre kraje Ameryki Łacińskiej i Afryki oraz Portugalia i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Nie dotyczy to obywateli i rezydentów brytyjskich, którzy jednak i tak muszą udać się na kwarantannę po powrocie.

Polacy wybierający się do Niemiec muszą zgłosić swój przyjazd na specjalnej stronie internetowej. Polska, podobnie jak wiele państw UE, uznawana jest za obszar podwyższonego ryzyka epidemicznego. Z tego względu należy wykonać test na koronawirusa bezpośrednio przed przyjazdem oraz odbyć 10-dniową kwarantannę.

Niemcy zdecydowały się także w zeszłym tygodniu na zawieszenie ruchu pasażerskiego z Wielką Brytanią, Irlandią, Portugalią, Brazylią i Republiką Południowej Afryki. Są to kraje, w których szerzą się nowe, bardziej zakaźne warianty koronawirusa.

Z kolei wyjazd do Czech możliwy jest wyłącznie w uzasadnionych przypadkach związanych z pracą lub sytuacjami rodzinnymi. Zakazane jest tam przekraczanie granicy ze względów turystycznych. Przed wyjazdem należy wypełnić formularz lokalizacyjny oraz wykonać test na obecność koronawirusa - PCR najwcześniej na 72 godz. przed wjazdem, lub badanie antygenowe - najwyżej 24 godz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >