Międzyzdroje hoteleFoto: Siemaszko / materiały prasow

112-metrowe wieże staną przy plaży w Międzyzdrojach. Mamy komentarz burmistrza

Międzyzdroje są uwielbianym kurortem turystycznym, do którego co roku zjeżdżają tłumy Polaków. Już wkrótce przy plaży powstać mają dwa 33-piętrowe hotele. Wczoraj informowaliśmy, że szczeciński deweloper otrzymał pozwolenie na budowę. Dzisiaj burmistrz miasta przedstawił nam swoje stanowisko.

Międzyzdroje są obecnie na językach całej Polski z powodu inwestycji planowanej tuż przy plaży. Mają powstać tam dwa 112-metrowe apartamentowce, których budowa ma ruszyć już za rok. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przy plaży w Międzyzdrojach staną 112-metrowe wieże

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje wysłało do naszej redakcji komentarz burmistrza miasta w tej sprawie. W dokumencie czytamy, że prace planistyczne nad zagospodarowaniem tej części promenady rozpoczęły się w 2008 roku i trwały 3 lata. Były one konsekwencją rozmów, podjętych z potencjalnymi inwestorami oraz mieszkańcami miasta.

- Projekt uzyskał wówczas pozytywną akceptację różnych środowisk mających bezpośredni wpływ na rozwój Międzyzdrojów. Nowa zabudowa, która miałaby powstać na tych terenach, była alternatywą dla rozwoju turystycznego tej części miasta i uzyskała ogólną aprobatę zarówno po stronie Mieszkańców jak i ówczesnych włodarzy miasta - pisze Aleksandra O’Donnel z Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje w dokumencie przesłanym redakcji Turyści.pl.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów Promenady Wschodniej został uchwalony w 2011 roku. Zgodnie z zapisami planu, na danym terenie może powstać nowa zabudowa o konstrukcji posadowienia odpornej na działanie fal sztormowych.

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z młodości. Dzisiaj jej programy podróżnicze ogląda cała PolskaMartyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z młodości. Dzisiaj jej programy podróżnicze ogląda cała PolskaCzytaj dalej

- Przez okres procedowania planu tj. w okresie 2008-2011, nie były zgłaszane żadne uwagi co do wysokości planowanego obiektu, wręcz przeciwnie - budziły one ogólny entuzjazm wśród mieszkańców, co miało odzwierciedlenie w opiniach wygłaszanych przez mieszkańców na licznych spotkaniach organizowanych w okresie poprzedzającym przystąpienie do prac nad planem zagospodarowania - widnieje w oświadczeniu.

Jak czytamy w przesłanym nam dokumencie, burmistrz Mateusz Bobek „nie jest zwolennikiem realizacji tego projektu. Budowa obiektu jest jednak konsekwencją podjętych wcześniej decyzji, na które obecnie nie ma już żadnego wpływu".

Wizualizacja nowych hoteli w Międzyzdrojach

Wizualizacja nowych hoteli w Międzyzdrojach, Foto: Siemaszko / materiały prasowe

Burmistrz Międzyzdrojów zainicjował również konsultacje z Kancelarią Prawną, w celu uzyskania opinii na temat możliwości zmiany zagospodarowania przedmiotowego terenu i wyeliminowania dominanty wysokościowej. Jak jednak czytamy w oświadczeniu, opinie prawne, jednoznacznie wskazują, że zmiany na tym etapie, mogłyby skutkować znacznymi roszczeniami finansowymi wobec gminy.

- Pragniemy podkreślić, że mamy na uwadze dobro mieszkańców i turystów, stąd wszelkie realizacje związane z tym projektem będą pod szczególnym nadzorem stosownych referatów urzędu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd będzie prowadził rozmowy z inwestorem w kwestii sposobu realizacji inwestycji, w tematach dotyczących między innymi komunikacji, miejsc parkingowych, a także dostępności do mediów (woda, ścieki, itp.) oraz zminimalizowania uciążliwości, które może potencjalnie wywołać inwestycja - dodaje O'Donell.

W oświadczeniu czytamy również, że decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez Starostę Kamieńskiego, jest prawomocna i ostateczna. W sprawie rozpoczęcia budowy tego obiektu toczy się jednak postępowanie w Sądzie Administracyjnym z powództwa właścicieli obiektów znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Turyści.pl

Następny artykuł