samolotfot. Twitter/ @IsabelleEleano

Chcieli wyrzucić modelkę z samolotu. Stewardessa uznała, że jej stój jest nieodpowiedni

Samolot jest środkiem transportu, gdzie dochodzi czasem do przykrych nieporozumień. Doświadczyła tego australijska modelka, która została prawie wyrzucona z samolotu. Stewardessa linii Jetstar Airways uznała, że strój kobiety jest niestosowny.

Pasażerowie samolotu podczas podróży chcą poczuć się swobodnie. Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, w których pasażerowie mają problem z wejściem na pokład, ponieważ personel uznał ich strój za nieodpowiedni. Z taką sytuacją spotkała się australijska modelka Isabelle Eleanore.

Modelka została prawie wyrzucona z samolotu za „nieodpowiedni strój"

Stewardessa zatrzymała modelkę w momencie, gdy ta wchodziła na pokład i poinformowała ją, że zgodnie z regulaminem przewoźnika, nie można podróżować w bikini. W rzeczywistości dziewczyna miała na sobie krótki top, co tłumaczyła obsłudze samolotu.

Modelka nie miała również ze sobą żadnych innych ubrań na przebranie. Ostatecznie po wymianie zdań z personelem pokładowym, dziewczyna musiała włożyć na siebie kamizelkę odblaskową, w której spędziła cały lot. Jak twierdzi, wcześniej rozmawiała z 8 innymi członkami personelu i żaden z nich nie wspomniał, że jest nieodpowiednio ubrana.

- Zostałam prawie wyrzucona z samolotu za to, co miałam na sobie. To absurdalne… Zostałam upokorzona, wykluczona i poczułam się zdyskryminowana - pisze na swoim Twitterze modelka Isabelle Eleanore.

Stacje narciarskie otwierają się 12 lutego. Podali cennikStacje narciarskie otwierają się 12 lutego. Podali cennikCzytaj dalej

Modelka twierdzi, że jej strój wcale nie był nieodpowiedni i potraktowałoby ją inaczej, gdyby miała mniejszy biust lub była mężczyzną. Mąż modelki, który podróżował razem z nią też nie rozumiał, dlaczego strój żony spotkał się z taką reakcją. Dziewczyna zamieściła w swoich mediach społecznościowych zdjęcie stylizacji, którą miała na sobie tego dnia.

Przewoźnik po nagłośnieniu sprawy skontaktował się z modelką i przeprosił za nieodpowiednie potraktowanie przez personel pokładowy. Jetstar Airways twierdzi, że nastąpiło nieporozumienie i źle zinterpretowano przepisy.

Modelka następnego dnia odniosła się do całej sytuacji wskazując, że problem jest znacznie głębszy i dotyka nie tylko ją, ale dużą część społeczeństwa, a zwłaszcza kobiety. Jak podkreśla, nikt nie powinien być nigdy dyskryminowany ze względu na swój ubiór.

- Cieszę się, że taka sytuacja przytrafiła się mnie, ponieważ jestem wystarczająco silna, aby przejść obok tego obojętnie i skorzystać z okazji, aby spróbować coś zmienić, aby nie przydarzyło się to nikomu innemu - pisze modelka w swoim oświadczeniu. - Gdyby przydarzyło się to komuś mniej pewnemu siebie, mogłoby to dramatycznie wpłynąć na jej życie. Przyprawia mnie o mdłości na myśl o cierpieniu, przez które ktoś mógłby przejść z powodu zachowania innej osoby. Przeciwstawiam się dyskryminacji we wszystkich formach… to musi się skończyć - dodaje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Tanie Loty, Instagram

Następny artykuł