Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Ogłosili czerwony alarm w Rzymie. Obawiają się tłumów turystów
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 06.02.2021 13:47

Ogłosili czerwony alarm w Rzymie. Obawiają się tłumów turystów

W Rzymie ogłosili czerwony alarm
fot. pixabay/EBSG1879

Włoski rząd jakiś czas temu podjął decyzję o podzieleniu kraju strefy, które określają stopień zagrożenia epidemiologicznego. Pod tym kątem określane są restrykcje dla każdego regionu. Stolica państwa znajduje się obecnie w żółtej strefie, jednak władze ogłosiły w Rzymie czerwony alarm. Wszystko przez obawy związane z falą turystów, którzy mogą pojawić się w wiecznym mieście.

Rzym, fot. pixabay/ Peggychoucair, pixabay license 

Czerwony alarm w Rzymie

Jak podają włoskie media, w pierwszy weekend po złagodzeniu obostrzeń w Rzymie na popularnych placach pojawiły się patrole policyjne. Mają one pilnować, aby w mieście nie dochodziło do zgromadzeń.

Radiowozy można spotkać m.in. na popularnym placu Campo de Fiori, gdzie przed pandemią bywały prawdziwe tłumy podróżnych. Władze miasta spodziewają się oblężenia w sobotę oraz w niedzielę, kiedy to będzie można skorzystać z punktów gastronomicznych. A jak wiadomo, prawdziwe życie Włochów toczy się właśnie w restauracjach.

Gastronomia w Rzymie dozwolona jest do godziny 18:00. Później możliwa jest tylko sprzedaż na wynos lub dowóz do domu. Zadaniem funkcjonariuszy jest pilnowanie nie tylko ulic, ale również pubów, gdzie jest prawdopodobieństwo, masowego zbiera się ludzi.

Rzym, fot. pixabay/ Trimlack, pixabay license 

Warto podkreślić, że w wiecznym mieście władze opracowały specjalny plan. Stworzone zostały tzw. Korytarze, które mają zapobiegać tłoczenia się. Korytarze wyznaczają kierunek trasy i należy przestrzegać tych zasad, aby uchronić się przed interwencją policji.

Ze względu na obawy przed tłumami, które są nieuniknione i nad nowymi wariantami koronawirusa, eksperci zalecają, aby podczas wizyty w Rzymie stosować podwójną maseczkę. Można maseczkę chirurgiczną założyć pod materiałową. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się zbyt długo nosić dwóch maseczek naraz. Mimo wszystko jest to skuteczny rodzaj ochrony.

Taki rodzaj ochrony jest bardziej skuteczny — powiedział wirusolog Carlo Federico Perno z watykańskiego szpitala Bambino Gesu.

Przed wyjazdem do Włoch należy zawsze brać pod uwagę wszelkie obostrzenia, które są uzależnione od strefy, w której znajduje się region, który odwiedzamy. Italia podzielona jest na 3 kolory: żółty, pomarańczowy i czerwony.

Polacy chcący podróżować do Włoch, muszą wiedzieć, że do 5 marca 2021 roku są zobowiązani do posiadania przy sobie potwierdzenia badania na obecność koronawirusa. Test powinien być wykonany w ciągu 48 h przed podróżą. Bez badania podróżnych obowiązuje 14-dniowa kwarantanna po przekroczeniu granicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet, PAP