Rząd ogłosił kolejny etap znoszenia obostrzeń, który ma rozpocząć się już 12 lutego (piątek). Zgodnie z zapowiedziami, warunkowo otwarte mają zostać m.in. stoki narciarskie oraz obiekty noclegowe, a więc jedne z podstawowych źródeł zarobku branży turystycznej w sezonie zimowym.
Mielno wkrótce powiększy się o nowy obiekt. Grupa Arche, posiadająca już trzynaście hoteli w kraju, planuje wybudować następny, niedaleko Kanału Jamneńskiego. Budynek będzie mieścił się w dawnej, poniemieckiej bazie wodnopłatów, czyli samolotów startujących i lądujących na wodzie.
Zgodnie z decyzją rządu, hotele mogą przyjmować gości już od najbliższego piątku, czyli 12 lutego. Nie wszystkie obiekty jednak decydują się na wznowienie działalności dokładnie od tego terminu. Zarząd Crystal Mountain - ikony Wisły - zadecydował o przełożeniu daty otwarcia.
Polska policja organizuje poważną akcję związaną ze znoszeniem obostrzeń dla branży turystycznej. Zgodnie z decyzją rządu, już 12 lutego (piątek), otwarte zostaną obiekty hotelowe oraz stoki narciarskie.
Ratownicy z beskidzkiego oddziału GOPR wystosowali bardzo ważny komunikat do turystów, którzy przemierzają górskie szlaki. Każdy powinien zachować szczególną ostrożność, bowiem zauważono w Beskidach osoby podszywające się pod służby ratunkowe.
Polska leży w Europie Środkowej i stanowi wschodnią flankę Unii Europejskiej. Graniczymy z Rosją (Obwodem Kaliningradzkim), Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami oraz Niemcami. Bez wątpienia większość osób mieszkających w naszym kraju doskonale o tym wszystkim wie, jednak za granicą nie jest to już takie oczywiste.
Lokalna prefektura francuskiego departamentu Górnej Sabaudii przekazała szczegóły katastrofy lotniczej, do której doszło na terytorium Francji. Niestety, ofiarami prawdopodobnie są turyści.
W mediach pojawiła się informacja o wystawieniu na sprzedaż najwęższego domu, który znajduje się w Londynie. Cena jest piorunująca.
Każdy turysta przed podróżą do niemal każdego kraju jest zobowiązany do wykonania testu na koronawirusa. Od poniedziałku, każdy, kto planuje wyjazd do Wielkiej Brytanii, będzie musiał wykonać dodatkowe dwa badania. Taką decyzję podjął brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.
Niemal w całej Europie hotele wciąż są zamknięte lub działają w reżimie sanitarnym, przyjmując ograniczoną liczbę gości. Podobna sytuacja dotyczy lokali gastronomicznych, które są w bardzo trudnej sytuacji. W Polsce mimo otwarcia ośrodków noclegowych to restauracje w hotelach cały czas będą nieczynne. Nie tylko w naszym kraju chodzi do buntów i sprzeciwiania się restrykcjom. W Hiszpanii doszło do fali protestów, które zakończyły się nakazem otwarcia placówek turystyczno-gastronomicznych.
Ratownicy od dekad uprzedzają turystów przed niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą góry. Co jakiś czas media informują o nowych dramatach, których akacja rozgrywa się na wysokości. Tym razem do Polski spłynęły informacje prosto z Ameryki, a dokładnie z Alaski. W okręgu Haines niedźwiedź zaatakował narciarza.
Pogoda w Europie jest bardzo zmienna. Po fali mrozów, które napłynęły do wschodniej i środkowej części Starego Kontynentu, przyszedł czas na rekordy ciepła. Zimowa aura wciąż będzie widoczna, jednak na południu Europy mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się z prawdziwie letnich temperatur. Termometry w Grecji pokazały w ostatni weekend aż 24 stopnie. Fakt ten sprawił, że mieszkańcy tłumnie wyszli na plażę.
K2 nazywany jest przez wielu Dziką Górą. Niedawno miały tam miejsce dwa śmiertelne wypadki, w wyniku których zginęli Hiszpan i Bułgar. Na początku lutego media obiegły informacje o zaginięciu trzech kolejnych himalaistów. Niestety, szanse na odnalezienie ich żywych z każdą chwilą maleją. Nadzieje stracił już nawet syn jednego z nich.
Google Maps pozwala zobaczyć najbardziej niedostępne zakątki Ziemi. Jeden z użytkowników przeglądając mapę Turkmenistanu, natknął się na tajemniczy kompleks zlokalizowany w zachodniej części państwa. Przypuszcza, że może być to „pałac dyktatora".
Hotele będą mogły zostać otwarte 12 lutego, więc polscy turyści będą jeszcze mogli skorzystać z uroków tej zimy. Poziom zmęczenia trwającą pandemią przekłada się na znaczny wzrost zainteresowania wyjazdami. W pierwszym tygodniu lutego portal Travelist.pl zaobserwował ogromny przyrost zapytań o pobyty w hotelach. Jest on ponad dwukrotnie wyższy niż w ostatnim tygodniu stycznia (+123 proc.).
Paszport szczepionkowy jest coraz głośniejszym tematem dyskusji w państwach europejskich. Podobny dokument planuje wprowadzić m.in. Grecja, która naciska inne państwa do ustanowienia jednolitego dokumentu w całej Unii. Nad podobnym rozwiązaniem debatuje również Wielka Brytania.
12 lutego zniesiony zostanie zakaz funkcjonowania obiektów hotelowych, stoków narciarskich, kin, teatrów oraz basenów. Polacy cieszyć się będą mogli zdecydowanie większą swobodą, jednak może nie trwać to długo.
Zima przyszła niespodziewanie i w ciągu jednej dobry wyrządziła wiele szkód, zarówno w transporcie kołowym, jak i w funkcjonowaniu pociągów. Jak podaje Polsat, niektóre składy dalekobieżne PKP Intercity opóźnione były o nawet ponad 100 minut. To odbiło się oczywiście na podróżujących, którzy często stracili jedyną możliwość dotarcia do określonego celu w poniedziałek.
Jakiś czas temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że coraz więcej właścicieli hoteli i pensjonatów na Podhalu otrzymuje propozycje kupna obiektów od nieznanych inwestorów. Rzekomo proponowane przez nich ceny mają być wyjątkowo niekorzystne. Wiadomości te potwierdził jakiś czas temu przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Decyzja rządu o zamknięciu obiektów noclegowych postawiła wielu właścicieli obiektów noclegowych pod ścianą. Jak widać na stronie webcamera, na której można oglądać Krupówki na żywo, ludzi nie ma zbyt wielu nawet mimo czasowego zniesienia obostrzeń. W czasie ferii zimowych nie było o wiele lepiej, co przełożyło się na gigantyczne straty w całej branży turystycznej.
Od 12 lutego, zgodnie z decyzją rządu, hotele, schroniska górskie oraz inne obiekty noclegowe mogą w końcu otworzyć się dla turystów. Z pewnością tego momentu nie mogli doczekać się zarówno przedsiębiorcy, jak i podróżni. Nowe przepisy mają jednak pewne minusy, które znacznie ograniczają zarobki właścicieli pensjonatów. Niedawno opisywaliśmy oburzenie hotelarzy, którzy nie mogli zrozumieć, dlaczego po zniesieniu zakazu funkcjonowania obiektów noclegowych, działać ma jedynie room service. Teraz okazuje się, że liczne postulaty, prośby i zażalenia kierowane do rządu, nie przyniosą efektu.
Rząd wprowadził przepis, zgodnie z którym każda osoba, podróżująca transportem zbiorowym, po przekroczeniu granicy naszego kraju, musi poddać się obowiązkowej kwarantannie. Izolacja ma trwać 10 dni, a zwolnić z niej może jedynie test wykonany do 48 godzin przed dotarciem do Polski.
Schronisko PTTK Morskie Oko - jak co roku - gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od początku 2021 roku obiekt sprzedawał turystom szarlotki. Dochód z tej działalności przekazany został na rzecz WOŚP. Dodatkowo ogłoszono również licytację noclegu w kultowym miejscu, a chętnych w tym roku nie brakowało.
W niedzielę 7 lutego 2021 roku świat obiegła wiadomość o pęknięciu lodowca Nanda Devi, znajdującego się w Himalajach. Początkowo mówiono o zniszczeniu tamy, dwóch hydroelektrowni oraz zagrożeniu dla mieszkańców oraz podróżnych, którzy przebywali w okolicach. Teraz pojawiają się pierwsze oficjalne potwierdzenia tragicznych skutków kataklizmu naturalnego.
Włoska Apulia kusi domami za jedyne 1 euro. Dzięki tanim liniom lotniczym Polacy już jakiś czas temu pokochali ten kierunek. Dziś mogą spełnić marzenie i zamieszkać w egzotycznym kurorcie. Włoskie miasteczko Biccari oferują domki, za które zapłacimy równowartość około 4 zł.
Na południu Polski podjęli decyzję. Zamknęli cały teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oficjalny komunikat w tej sprawie został opublikowany na stronie internetowej BPN oraz w mediach społecznościowych. Działanie było natychmiastowe i wynika z warunków pogodowych, które aktualnie panują na południu kraju. Szlaki turystyczne w Parku Narodowym zamknięty będą do odwołania. Decyzja zapadła w porozumienie ze służbami GOPR.
Od 12 lutego, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, na okres próby zostaną otwarte m.in. hotele i skoki narciarskie. Informacja ta sprawiła, że Polacy zaczęli na masową skalę rezerwować noclegi. Jak czytamy na łamach Radia Zet, gości przybywa z każdą sekundą. Portal Nocowanie.pl podał również, które miejscowości cieszą się największą popularnością.
Nad Alpami w jednym momencie całe niebo zmieniło kolor. Turyści przebywający w górach oraz mieszkańcy nie mogli wyjść spod wrażenia. Oprócz pomarańczowego nieba spadł również żółty śnieg, o którym pisaliśmy wczoraj. Niecodzienne zjawiska były efektem pyłu znad Sahary, który dotarł do Europy.
Wstrząsające wiadomości obiegły media. Turysta stracił tragicznie życie po tym, jak wypadł z okna luksusowego hotelu w Surfers Paradise w Australii. Mężczyzna spędzał uroczy weekend w hotelu Hilton wraz z przyjaciółmi i rodziną. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności turysta wypadł z prawie 40. piętra. Zginął na miejscu, a wydarzenie obserwowało ponad stu innych podróżnych, którzy przebywali obecnie w mieście.