Turysci.pl
Google Maps

fot. google.pl/maps

Tajemniczy obiekt na mapie Turkmenistanu. Użytkownik Google Maps twierdzi, że znalazł "pałac dyktatora"

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Google Maps jest przydatny nie tylko w czasie podróży, ale również gdy chcemy poznawać nowe miejsca bez wychodzenia z domu. Jeden z użytkowników wirtualnie zwiedzając Turkmenistan dokonał w ten sposób odkrycia. Jak twierdzi, zn

Google Maps pozwala zobaczyć najbardziej niedostępne zakątki Ziemi. Jeden z użytkowników przeglądając mapę Turkmenistanu, natknął się na tajemniczy kompleks zlokalizowany w zachodniej części państwa. Przypuszcza, że może być to „pałac dyktatora".

Użytkownik Google Maps trafił na zagadkowy obiekt

Jeden z użytkowników Google Maps zauważył tajemniczy kompleks na mapie Turkmenistanu. Jak twierdzi, może być to „pałac dyktatora" zlokalizowany w byłej bazie sowieckiej w górach. Ma znajdować się tam punkt kontrolny, a cały teren otoczony jest ogrodzeniem.

Według dociekliwego internauty, miejsce to należy do prezydenta kraju Gurbangluya Berdimuhamedowa. Zwraca uwagę, że głowa państwa „absolutnie kocha" materiały, z których zbudowany jest budynek. Ponadto na miejscu nie ma  prawie żadnego miejsca parkingowego. Wiele wskazuje więc na to, że kompleks nie jest przeznaczony dla turystów.

-  Najwyraźniej cokolwiek się tam dzieje, ktoś chce, by było to tajne - spekuluje odkrywca tajemniczego obiektu na mapach Google.

Jak się później okazało, w miejscu kompleksu z basenem i boiskiem do koszykówki kiedyś znajdował się opuszczony budynek radziecki. Tajemnicza luksusowa rezydencja powstała tam zaledwie w ciągu 10 miesięcy między 2016 a 2017 r.

Użytkownik Google Maps twierdzi, że celowo ktoś chciał wybudować luksusowy kompleks budynków w bardzo krótkim czasie w tym autorytarnym kraju. Niedawno pisaliśmy o innym tajemniczym znalezisku na mapach Google w innej części świata.

Tajemniczy kompleks w Turkmenistanie, fot. google.pl/maps

-  Wybrano miejsce w górach, by ludzie nie mogli tego zobaczyć. Ktoś najwyraźniej priorytetowo traktował prywatność i bezpieczeństwo. Nie każdy mógłby coś takiego po prostu zrobić - twierdzi użytkownik Google Maps, który znalazł tajemniczy obiekt w Turkmenistanie.

Do dyskusji na temat tajemniczego kompleksu budynków włączyli się internauci, według których jedyną osobą, która mogła to zrobić, jest ktoś, kto ma władzę i pieniądze. Właśnie dlatego podejrzenia padają na prezydenta kraju, Gurbangluya Berdimuhamedowa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >