Turysci.pl > Świat > Tajemniczy obiekt na mapie Turkmenistanu. Użytkownik Google Maps twierdzi, że znalazł "pałac dyktatora"
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:56

Tajemniczy obiekt na mapie Turkmenistanu. Użytkownik Google Maps twierdzi, że znalazł "pałac dyktatora"

Google Maps
fot. google.pl/maps

Google Maps pozwala zobaczyć najbardziej niedostępne zakątki Ziemi. Jeden z użytkowników przeglądając mapę Turkmenistanu, natknął się na tajemniczy kompleks zlokalizowany w zachodniej części państwa. Przypuszcza, że może być to „pałac dyktatora".

Użytkownik Google Maps trafił na zagadkowy obiekt

Jeden z użytkowników Google Maps zauważył tajemniczy kompleks na mapie Turkmenistanu. Jak twierdzi, może być to „pałac dyktatora" zlokalizowany w byłej bazie sowieckiej w górach. Ma znajdować się tam punkt kontrolny, a cały teren otoczony jest ogrodzeniem.

Według dociekliwego internauty, miejsce to należy do prezydenta kraju Gurbangluya Berdimuhamedowa. Zwraca uwagę, że głowa państwa „absolutnie kocha" materiały, z których zbudowany jest budynek. Ponadto na miejscu nie ma  prawie żadnego miejsca parkingowego. Wiele wskazuje więc na to, że kompleks nie jest przeznaczony dla turystów.

-  Najwyraźniej cokolwiek się tam dzieje, ktoś chce, by było to tajne - spekuluje odkrywca tajemniczego obiektu na mapach Google.

Jak się później okazało, w miejscu kompleksu z basenem i boiskiem do koszykówki kiedyś znajdował się opuszczony budynek radziecki. Tajemnicza luksusowa rezydencja powstała tam zaledwie w ciągu 10 miesięcy między 2016 a 2017 r.

Użytkownik Google Maps twierdzi, że celowo ktoś chciał wybudować luksusowy kompleks budynków w bardzo krótkim czasie w tym autorytarnym kraju. Niedawno pisaliśmy o innym tajemniczym znalezisku na mapach Google w innej części świata.

Tajemniczy kompleks w Turkmenistanie, fot. google.pl/maps

-  Wybrano miejsce w górach, by ludzie nie mogli tego zobaczyć. Ktoś najwyraźniej priorytetowo traktował prywatność i bezpieczeństwo. Nie każdy mógłby coś takiego po prostu zrobić - twierdzi użytkownik Google Maps, który znalazł tajemniczy obiekt w Turkmenistanie.

Do dyskusji na temat tajemniczego kompleksu budynków włączyli się internauci, według których jedyną osobą, która mogła to zrobić, jest ktoś, kto ma władzę i pieniądze. Właśnie dlatego podejrzenia padają na prezydenta kraju, Gurbangluya Berdimuhamedowa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet