Odkrycie w Arizoniefot. google maps/screen

Odkrył „płaczącą twarz” w Google Maps na terenie Arizony

Użytkownik aplikacji Google Maps dokonał niewiarygodnego odkrycia. Na terenie Arizony ujrzał „płaczącą twarz” . Wrzucił zdjęcie do sieci i natychmiast rozpętała się burza komentarzy. Nie wszyscy widzieli to, co internauta. Mimo że zdania były podzielone, w mediach społecznościowych nie mogli wyjść z podziwu nad odkryciem.

Całą sieć obiegła informacja o niebywałym odkryciu jednego z internautów. Użytkownik Google Maps przeglądał aplikację i w pewnym momencie sam nie wierzył w to, co zobaczył. Wpatrując się na mapę Arizony, na drodze przecinającą pustynię ukazała się „płacząca twarz”. W istocie nie były to żadne zwidy. Rzeźba arizońskiego terenu tworzy taki widok, że z dalekiej perspektywy można zobaczyć twarz.

Odkrycie w Google Maps

W czasach epidemii koronawirusa możliwość podróżowania jest bardzo ograniczona. Wiele krajów pozostaje wciąż zamkniętych, a restrykcje obowiązujące w pozostałych, również nie zachęcają do wyjazdu.

Dla miłośników podróży, którzy z utęsknieniem oczekują powrotu do normalności, doskonałą atrakcją jest aplikacja Google Maps, dzięki które można zwiedzić cały świat bez wychodzenia z domu. Przy okazji można dokonać niebywałego odkrycia, które udało się jednemu z użytkowników aplikacji.

Internauta, przeglądając mapę Arizony, zobaczył nagle „płaczącą twarz”. Odkrycie zlokalizowane było dokładnie na drodze przecinającą pustynię w Arizonie. W ciągu kilku minut użytkownik podzielił się zdjęciem w sieci. W mediach społecznościowych nie mogli wyjść z podziwu. Jedni widzieli „płaczącą twarz”, inni zupełnie coś innego.

Zarezerwowali nocleg w Karpaczu. Nie było łatwoZarezerwowali nocleg w Karpaczu. Nie było łatwoCzytaj dalej

— Ja widzę bardziej surową, poważną twarz, prawie wojowniczą — skomentował jeden z internautów.

Pojawiły się również skojarzenia z Bratem Simpsonem czy z Aborygenem.

Spotted this face in north east Arizona from r/googlemapsshenanigans

Jak się okazuje, odkrycie użytkownika Google Maps nie jest złudne. Rzeźba terenu na pustyni w Arizonie tak się uformowała, że faktycznie z lotu ptaka może przypominać twarz. Znajduje się ona dokładnie na drodze w Red Valley w hrabstwie Apache. Na tych terenach zamieszkiwało w 2010 roku zaledwie 169 osób.

Zwiedzanie Arizony

Arizona jest jednym ze stanów w USA. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Zajmuje obszar wyżynny, a w północnej części rozciąga się wyżyna Kolorado, która chętnie odwiedzana jest przez turystów z całego świata.

Kanion Kolorado

Kanion Kolorado, fot. pixabay/ Hans, pixabay license

Przed zwiedzaniem Kanionu Kolorado warto zastanowić się na tym, ile dokładnie mamy czasu. Z pewnością ta wiedza pomoże nam zaplanować odpowiednio podróż. Według ekspertów wystarczą zaledwie 3 godziny, aby zobaczyć kilka pięknych widoków.

  • Najciekawszymi punktami przy zwiedzaniu Kanionu Kolorado są:
  • Mather Point
  • Yavapai Point
  • Hopi Point
  • Hermit’s Rest Viewpoint
  • Yaki Point
  • Grandview Point
  • Desert View Watchtower

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł