Turysci.pl

fot. google maps/screen

Odkrył "płaczącą twarz" w Google Maps na terenie Arizony

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Całą sieć obiegła informacja o niebywałym odkryciu jednego z internautów. Użytkownik Google Maps przeglądał aplikację i w pewnym momencie sam nie wierzył w to, co zobaczył. Wpatrując się na mapę Arizony, na drodze przecinającą pustynię ukazała się „płacząca twarz”. W istocie nie były to żadne zwidy. Rzeźba arizońskiego terenu tworzy taki widok, że z dalekiej perspektywy można zobaczyć twarz.

Odkrycie w Google Maps

W czasach epidemii koronawirusa możliwość podróżowania jest bardzo ograniczona. Wiele krajów pozostaje wciąż zamkniętych, a restrykcje obowiązujące w pozostałych, również nie zachęcają do wyjazdu.

Dla miłośników podróży, którzy z utęsknieniem oczekują powrotu do normalności, doskonałą atrakcją jest aplikacja Google Maps, dzięki które można zwiedzić cały świat bez wychodzenia z domu. Przy okazji można dokonać niebywałego odkrycia, które udało się jednemu z użytkowników aplikacji.

Internauta, przeglądając mapę Arizony, zobaczył nagle „płaczącą twarz”. Odkrycie zlokalizowane było dokładnie na drodze przecinającą pustynię w Arizonie. W ciągu kilku minut użytkownik podzielił się zdjęciem w sieci. W mediach społecznościowych nie mogli wyjść z podziwu. Jedni widzieli „płaczącą twarz”, inni zupełnie coś innego.

— Ja widzę bardziej surową, poważną twarz, prawie wojowniczą — skomentował jeden z internautów.

Pojawiły się również skojarzenia z Bratem Simpsonem czy z Aborygenem.

Jak się okazuje, odkrycie użytkownika Google Maps nie jest złudne. Rzeźba terenu na pustyni w Arizonie tak się uformowała, że faktycznie z lotu ptaka może przypominać twarz. Znajduje się ona dokładnie na drodze w Red Valley w hrabstwie Apache. Na tych terenach zamieszkiwało w 2010 roku zaledwie 169 osób.

Zwiedzanie Arizony

Arizona jest jednym ze stanów w USA. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Zajmuje obszar wyżynny, a w północnej części rozciąga się wyżyna Kolorado, która chętnie odwiedzana jest przez turystów z całego świata.

Przed zwiedzaniem Kanionu Kolorado warto zastanowić się na tym, ile dokładnie mamy czasu. Z pewnością ta wiedza pomoże nam zaplanować odpowiednio podróż. Według ekspertów wystarczą zaledwie 3 godziny, aby zobaczyć kilka pięknych widoków.

  • Najciekawszymi punktami przy zwiedzaniu Kanionu Kolorado są:

  • Mather Point

  • Yavapai Point

  • Hopi Point

  • Hermit’s Rest Viewpoint

  • Yaki Point

  • Grandview Point

  • Desert View Watchtower

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]