Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Odkrył "płaczącą twarz" w Google Maps na terenie Arizony
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 06.02.2021 10:03

Odkrył "płaczącą twarz" w Google Maps na terenie Arizony

Arizona
fot. google maps/screen

Całą sieć obiegła informacja o niebywałym odkryciu jednego z internautów. Użytkownik Google Maps przeglądał aplikację i w pewnym momencie sam nie wierzył w to, co zobaczył. Wpatrując się na mapę Arizony, na drodze przecinającą pustynię ukazała się „płacząca twarz”. W istocie nie były to żadne zwidy. Rzeźba arizońskiego terenu tworzy taki widok, że z dalekiej perspektywy można zobaczyć twarz.

Odkrycie w Google Maps

W czasach epidemii koronawirusa możliwość podróżowania jest bardzo ograniczona. Wiele krajów pozostaje wciąż zamkniętych, a restrykcje obowiązujące w pozostałych, również nie zachęcają do wyjazdu.

Dla miłośników podróży, którzy z utęsknieniem oczekują powrotu do normalności, doskonałą atrakcją jest aplikacja Google Maps, dzięki które można zwiedzić cały świat bez wychodzenia z domu. Przy okazji można dokonać niebywałego odkrycia, które udało się jednemu z użytkowników aplikacji.

Internauta, przeglądając mapę Arizony, zobaczył nagle „płaczącą twarz”. Odkrycie zlokalizowane było dokładnie na drodze przecinającą pustynię w Arizonie. W ciągu kilku minut użytkownik podzielił się zdjęciem w sieci. W mediach społecznościowych nie mogli wyjść z podziwu. Jedni widzieli „płaczącą twarz”, inni zupełnie coś innego.

— Ja widzę bardziej surową, poważną twarz, prawie wojowniczą — skomentował jeden z internautów.

Pojawiły się również skojarzenia z Bratem Simpsonem czy z Aborygenem.

Spotted this face in north east Arizona from r/googlemapsshenanigans

Jak się okazuje, odkrycie użytkownika Google Maps nie jest złudne. Rzeźba terenu na pustyni w Arizonie tak się uformowała, że faktycznie z lotu ptaka może przypominać twarz. Znajduje się ona dokładnie na drodze w Red Valley w hrabstwie Apache. Na tych terenach zamieszkiwało w 2010 roku zaledwie 169 osób.

Zwiedzanie Arizony

Arizona jest jednym ze stanów w USA. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Zajmuje obszar wyżynny, a w północnej części rozciąga się wyżyna Kolorado, która chętnie odwiedzana jest przez turystów z całego świata.

Przed zwiedzaniem Kanionu Kolorado warto zastanowić się na tym, ile dokładnie mamy czasu. Z pewnością ta wiedza pomoże nam zaplanować odpowiednio podróż. Według ekspertów wystarczą zaledwie 3 godziny, aby zobaczyć kilka pięknych widoków.

  • Najciekawszymi punktami przy zwiedzaniu Kanionu Kolorado są:

  • Mather Point

  • Yavapai Point

  • Hopi Point

  • Hermit’s Rest Viewpoint

  • Yaki Point

  • Grandview Point

  • Desert View Watchtower

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet