Od wczoraj, tj. 12 lutego, hotele i obiekty noclegowe ponownie zaczęły przyjmować gości. Wszystko dzięki poluzowaniu obostrzeń przez polski rząd. Przewidywano, że pierwszy tydzień po zniesieniu obostrzeń w górach może być naprawdę tłoczny. Prognozy się sprawdziły, a co więcej, turyści postanowili zorganizować na Krupówkach imprezę.
W piątek ukazało się zaskakujące badanie, które obrazuje nastroje społeczne w sprawie wakacji 2021. Okazuje się, że Polacy bardzo sceptycznie patrzą na kwestię wyjazdów podczas letniego sezonu. Wyniki są znacznie gorsze niż w poprzednich latach. Jak wygląda dokładna statystyka? Szczegóły w dalszej części artykułu.
Bon turystyczny został wprowadzony przez polski rząd latem 2020 roku i ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin oraz branży turystycznej w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Polacy mogli płacić bonami jedynie za nocleg, pojawiała się jednak nowelizacja ustawy, która zmienia zasady wykorzystania vouchera turystycznego.
Polak odkrył tajemnicę portugalskiego miasteczka, która skrywana była przez setki lat. Mowa tutaj o niewielkiej miejscowości Belmonte, która ma za sobą mroczną historię. Jej ducha czuć nawet dziś. Zwiedzanie Belmonte śladami historii Żydów jest niebywałą atrakcją dla przyjezdnych. Ale to dopiero odkrycie Polaka dało początek nowemu rozdziałowi.
Rzym kiedyś był centrum świata, do którego prowadziły wszystkie drogi. Dzisiaj przypominają nam o tym licznie zachowane w Rzymie antyczne budowle, do których przybywają tłumnie turyści.
Turyści z Izraela zaszczepieni przeciw COVID-19, będą mogli przyjechać do Grecji bez ograniczeń. Taką informację przekazali w czasie konferencji prasowej premierzy Benjamin Netanjahu i Kiriakos Mitsotakis w Jerozolimie – podaje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.
Zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego powodu będzie obowiązywał we Włoszech do 25 lutego. Taką decyzję podjął w piątek ustępujący rząd Giuseppe Contego. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się po Europie nowych wariantów koronawirusa.
Tanie linie lotnicze są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą niskim kosztem poznać świat. Niestety, aby zrobić to w najbardziej niskobudżetowej formie, należy zrezygnować nie tylko z wygody, ale i bagażu. Wzrastają bowiem opłaty dodatkowe u przewoźników.
Zakopane już od pierwszego dnia po zniesieniu restrykcji odnotowały bardzo wysoką frekwencję turystów. Zgodnie z prognozami, miasto przygotowało się dzisiaj na przyjęcie 20 tysięcy gości, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. Rzeczywiście, już pierwszego dnia po Krupówkach spacerują tłumy, co można zobaczyć m.in. na internetowych kamerach WebCamera.
Ryanair mimo trwającej pandemii stara się patrzeć z optymizmem na przyszły sezon. Mimo że obecnie wiele państw ogranicza możliwości przylotów osób z innych krajów, linie lotnicze nie tracą wiary, że wkrótce sytuacja zmieni się na lepsze. Irlandzki przewoźnik zaproponuje swoim klientom ponad 700 tras.
Wielka Brytania, podobnie jak reszta świata, walczy ze skutkami pandemii koronawirusa. W związku z tym zdecydowała się na ograniczenia w podróżowaniu. W niektórych krajach trzeba przejść nawet trzy testy na koronawirusa. Nie jest to jednak koniec restrykcji. W przypadku zatajenia powrotu z kraju z „czerwonej listy" może grozić nawet 10 lat więzienia.
Kazachstan wciąż jest tajemniczym regionem dla wielu osób. Azjatycki kraj robi jednak wiele, aby przyciągnąć do siebie podróżnych. Jest to z pewnością doskonały pomysł na kierunek wyprawy dla tych, którzy uwielbiają górskie i surowe klimaty.Ostatnio w mediach zrobiło się głośno o Kazachstanie. Wszystko za sprawą lodowego wulkanu, który powstał wskutek niecodziennego zjawiska. Nagranie pojawiło się w sieci.KazachstanKazachstan, fot. pixabay/nigay_, pixabay license
Cudowne wieści docierają do mediów. Właśnie został ustanowiony nowy rekord w przepłynięciu Atlantyku. Niemożliwego dokonał 70-letni Brytyjczyk, który jednocześnie został najstarszą osobą, która dokonała tego wyczynu. Gratulację płyną z każdego zakątka świata.
Władze miast w niemal całej Polsce spodziewają się w nadchodzący weekend prawdziwego oblężenia przez turystów. Wszystko za sprawą próbnych luzowań restrykcji dla części branży turystycznej. Od dziś hotele i inne obiekty noclegowe są znów otwarte. Właściciele mogą przyjąć 50% gości. Zainteresowanie jest duże, miejsc w pokojach nie ma już prawie wcale. Polacy znaleźli jednak własny sposób, aby wyjechać podczas walentynkowego weekendu.
Na zachodzie Polski dokonano niebywałego odkrycia. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o tajemnicy, którą skrywał Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pod budowlą odkryto ceglany średniowieczny tunel. W sieci pojawiły się zdjęcia z podziemi Zamku.
Mimo kryzysu związanego z pandemią koronawirusa i zawieszeniem wielu lotów WizzAir nie poddaje się i cały czas wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Węgierski przewoźnik ogłosił właśnie nowe trasy wakacyjne. Obejmą one również polskie miasta, z których będzie można już w czerwcu wylecieć na wczasy m.in. do Chorwacji.
Polskie parki narodowe dzielą się na darmowe oraz takie, w których od turystów pobierana jest opłata za wejście. Zwykle nie jest ona zbyt wysoka w przypadku jednodniowej wycieczki, jednak dłuższy, kilkudniowy pobyt dla całej rodziny, może już uderzyć po kieszeni.
Chińska firma hotelarska Huazhu przygotowuje gigantyczną inwestycję w sieć luksusowych hoteli Steigenberger, należących do niemieckiego giganta. 118 obiektów noclegowych ma kosztować Chińczyków około 700 milionów euro. Zlokalizowane są w 19 krajach świata.
Sopot może pochwalić się ogromnym zainteresowaniem turystów. Gdy tylko politycy ogłosili luzowanie obostrzeń, które ma nastąpić 12 lutego, telefony w nadmorkich kurortach się rozdzwoniły. Rezerwacje składane były błyskawicznie, a przedstawiciele branży turystycznej spodziewają się prawdziwego oblężenia miasta przez urlopowiczów.
Ubiegłoroczne wakacje, spędzone w reżimie sanitarnym, przygotowały nieco turystów na to, co czekać ich może również w tym roku. Teraz jednak pojawiła się jeszcze jedna, kontrowersyjna kwestia - obowiązkowe szczepienia dla podróżnych.
Rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące znoszenia obostrzeń, które nastąpi już jutro, dostępne jest w Dzienniku Ustaw RP od czwartku od godziny 15. Poznać tam można dokładnie jego treść oraz wszystkie interesujące aspekty luzowania obostrzeń, a wiele z nich dotyczy branży turystycznej.
Ogłoszenie znoszenia zakazów dla branży turystycznej przez rząd spotkało się z wielką radością przedsiębiorców z Podhala. To dla nich nadzieja na, choć częściowe, odrobienie strat, jakie ponieśli w wyniku zamrożenia tego sektora gospodarki na większość sezonu zimowego. Politycy ostrzegają jednak, że luzowanie obostrzeń jest tylko warunkowe i jeśli nastąpi wzrost liczby zakażeń, zakazy mogą wrócić. Postawienie takiego warunku sprawiło, że właściciele obiektów turystycznych mają powód do niepokoju.
Zakopane to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce. O każdej porze roku w mieście tłumów nie brakuje, a okolica oferuje moc atrakcji. Pandemia koronawirusa zastopowała na kilka miesięcy branżę turystyczną, lecz od jutra, tj. 12 lutego, w Zakopanem znów spodziewają się oblężenia.
Parę miesięcy temu w mediach po raz pierwszy pojawił się temat paszportów szczepionkowych. Od tamtej pory temat wraca i ujawnianych jest coraz więcej szczegółów. Jak czytamy na turystyka.wp.pl system z dokumentami potwierdzającymi szczepienie przeciw COVID-19 ma pojawić się już w marcu. Znanych jest więcej szczegółów.
W środę, 10 lutego, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Angeli Merkel i premierów niemieckich krajów związkowych, na której została przekazana decyzji o przedłużeniu kwarantanny narodowej. Z powodu pandemii koronawirusa lockdown w Niemczech będzie obowiązywał do 7 marca.
Już od jutra ponownie zostaną otwarte hotele. Tysiące Polaków już zdążyło zarezerwować nocleg w wielu popularnych miejscach. Miłośnicy wyjazdów biją prawdziwe rekordy, a obecne zainteresowanie noclegami porównywane jest do sezonu wakacyjnego. Wszyscy, którzy wybierają się w najbliższych dniach w góry, powinni zaopatrzyć się w termiczną odzież. Specjaliści alarmują, że na południu Polski tak mroźnych dni jeszcze nie było.
Już o jutra tj. 12 lutego, hotele znów wznawiają swoją działalność. Pod reżimem sanitarnym właściciele obiektów noclegowych będą mogli przyjąć 50 procent gości. Jak podaje Polsat, już niebawem nie tylko obiekty hotelowe będą otwarte. Nowy projekt rozporządzenia luzowania obostrzeń proponuje kolejne zmiany. Rząd debatuje nad nowym rozwiązaniem.
Niedawno pisaliśmy o zmianach w przekraczaniu granicy z Anglią. Mowa była o trzech testach, do których zobowiązani są wszyscy przekraczający granicę z UK. Do Anglii dołączyła Szkocja i Wali. A co więcej, Szkocja idzie o krok dalej i zaostrza jeszcze bardziej restrykcje.