tanie linie do chorwacjiFot. pixabay.com/ RainerPrang

Tanie linie uruchamiają loty do Chorwacji z Wrocławia. Start już tego lata

Tanie linie lotnicze prześcigają się z atrakcyjnymi ofertami na lato. Tym razem proponują loty do uwielbianej Chorwacji z Wrocławia. Wizz Air i Ryanair planują uruchomienie połączeń do dwóch miast już tego lata.

Tanie linie lotnicze starają się odpowiadać na oczekiwania klientów również w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Niedawno pisaliśmy, że Chorwacja w zeszłym roku biła rekordy popularności. Wówczas turyści najchętniej jeździli tam samochodami. Już tego lata będzie można podróżować tam samolotem tanim kosztem.

Tanie linie polecą z Wrocławia do Chorwacji

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air uruchomią od czerwca nowe połączenie z wrocławskiego lotniska do chorwackiego Splitu, położonego nad Adriatykiem. Nowy kierunek będzie dostępny dla podróżnych raz w tygodniu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów.

Pierwszy lot z Wrocławia do Splitu jest zaplanowany na 20 czerwca tego roku. Połączenie realizowane będzie raz w tygodniu - w niedzielę. Jak podkreśla prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, latem Chorwacja znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych polskich turystów.

Wiele osób pojechało tam na wakacje samochodem. W tym roku, z uwagi na nowe połączenie lotnicze, Chorwacja może być jeszcze bardziej zachęcająca. W tegorocznym letnim rozkładzie prawdopodobnie znajdzie się także inna nadmorska miejscowość w Chorwacji, czyli Zadar – wskazał.

Ratownik górski powiedział, jak zachowują się turyści w Beskidach. „Jakbyśmy wyłączali zdrowy rozsądekRatownik górski powiedział, jak zachowują się turyści w Beskidach. „Jakbyśmy wyłączali zdrowy rozsądek"Czytaj dalej

Loty do Zadaru zaoferuje z kolei Ryanair, który zapowiedział pierwsze loty w tym kierunku na lipiec. Planując podróż tanimi liniami trzeba jednak bardzo uważać na dodatkowe opłaty, które w ostatnim czasie uległy zwiększeniu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przygotowania do przyjęcia turystów na wrocławskim lotnisku trwają pełną parą. Mimo pandemii trwają prace nad stworzeniem letniego rozkładu lotów. Jak przekonują zarządzający portem, na pewno znajdą się w nim popularne kierunki wakacyjne na południe Europy. Pojawią się również połączenia obsługiwane przez przewoźników sieciowych do międzynarodowych portów przesiadkowych, z których będą mogły skorzystać też osoby podróżujące służbowo.

Optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy, że podróżowanie będzie w kolejnych miesiącach coraz bardziej dostępne – przyznaje Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj. Jak zaznacza, na oficjalne potwierdzenie rozkładu trzeba jeszcze jednak poczekać.

Letni rozkład lotów zacznie obowiązywać pod koniec marca. Tanie linie lotnicze poinformowały już, że uruchomią takie kierunki jak m.in. Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas, Londyn, Oslo, Kijów, Zadar i Split.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money

Następny artykuł