Turysci.pl
tanie linie do chorwacji

Fot. pixabay.com/ RainerPrang

Tanie linie uruchamiają loty do Chorwacji z Wrocławia. Start już tego lata

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tanie linie lotnicze prześcigają się z atrakcyjnymi ofertami na lato. Tym razem proponują loty do uwielbianej Chorwacji z Wrocławia. Wizz Air i Ryanair planują uruchomienie połączeń do dwóch miast już tego lata.

Tanie linie lotnicze starają się odpowiadać na oczekiwania klientów również w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Niedawno pisaliśmy, że Chorwacja w zeszłym roku biła rekordy popularności. Wówczas turyści najchętniej jeździli tam samochodami. Już tego lata będzie można podróżować tam samolotem tanim kosztem.

Tanie linie polecą z Wrocławia do Chorwacji

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air uruchomią od czerwca nowe połączenie z wrocławskiego lotniska do chorwackiego Splitu, położonego nad Adriatykiem. Nowy kierunek będzie dostępny dla podróżnych raz w tygodniu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów.

Pierwszy lot z Wrocławia do Splitu jest zaplanowany na 20 czerwca tego roku. Połączenie realizowane będzie raz w tygodniu - w niedzielę. Jak podkreśla prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, latem Chorwacja znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych polskich turystów.

Wiele osób pojechało tam na wakacje samochodem. W tym roku, z uwagi na nowe połączenie lotnicze, Chorwacja może być jeszcze bardziej zachęcająca. W tegorocznym letnim rozkładzie prawdopodobnie znajdzie się także inna nadmorska miejscowość w Chorwacji, czyli Zadar – wskazał.

Loty do Zadaru zaoferuje z kolei Ryanair, który zapowiedział pierwsze loty w tym kierunku na lipiec. Planując podróż tanimi liniami trzeba jednak bardzo uważać na dodatkowe opłaty, które w ostatnim czasie uległy zwiększeniu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przygotowania do przyjęcia turystów na wrocławskim lotnisku trwają pełną parą. Mimo pandemii trwają prace nad stworzeniem letniego rozkładu lotów. Jak przekonują zarządzający portem, na pewno znajdą się w nim popularne kierunki wakacyjne na południe Europy. Pojawią się również połączenia obsługiwane przez przewoźników sieciowych do międzynarodowych portów przesiadkowych, z których będą mogły skorzystać też osoby podróżujące służbowo.

Optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy, że podróżowanie będzie w kolejnych miesiącach coraz bardziej dostępne – przyznaje Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj. Jak zaznacza, na oficjalne potwierdzenie rozkładu trzeba jeszcze jednak poczekać.

Letni rozkład lotów zacznie obowiązywać pod koniec marca. Tanie linie lotnicze poinformowały już, że uruchomią takie kierunki jak m.in. Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas, Londyn, Oslo, Kijów, Zadar i Split.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >