Turysci.pl

fot. flickr.com/photos/polandmfa/12966567824

Dziesiątki interwencji policji w Zakopanem. Doszło do awantur w hotelach

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Do Zakopanego znów wrócili turyści. Wszystko dzięki zmianom, jakie wprowadził polski rząd. Od 12 lutego na dwa tygodnie ponowie została otwarta część branży turystycznej. W Tatach podróżnych nie brakuje. Pierwszej nocy od zniesienia restrykcji doszło do wielu przykrych incydentów. Służby miały ręce pełne roboty.

Dziesiątki interwencji w Zakopanem

Zakopane przeżywa prawdziwe oblężenie. Tłumów na ulicach Podhala nie brakuje. Dochodzi niestety do wielu przykrych incydentów, które łamią prawo obyczajowe, jak i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie epidemii. Pisaliśmy dziś o tańczącym tłumie na Krupówkach . Nie jest to jedyny incydent, o którym wspominają służby Zakopanego.

— Mamy potężny najazd turystów na Zakopane. A razem z tym awantury w hotelach i pensjonatach oraz bójki uliczne. Pierwszy weekend z mniej restrykcyjnymi obostrzeniami sanitarnymi przyciągnął w Tatry prawdziwe tłumy. Parkingi przed popularnym szlakiem do Morskiego Oka, które dysponują 800 miejscami dla aut, zapełniły się już w sobotę przed południem — powiedział w rozmowie z Interią rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

W pierwszą noc z mniej restrykcyjnymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego policja miała pełne ręce roboty. Dochodziło do wielu awantur w hotelach i ulicznych bójek z udziałem turystów. Służby interweniowały 60 razy w ciągu jednej nocy.

— Noc z piątku na sobotę dla zakopiańskich policjantów była bardzo ciężka. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedna osoba z narkotykami - relacjonuje rzecznik na łamach Interii.

Najazd turystów związany w Zakopanem dodatkowo związany jest z weekendem walentynkowym oraz konkursem skoków na Wielkiej Krokwi, co przyczyniło się do zwiększenia chętnych na przyjazd do stolicy Podhala. Niestety jak informuje zakopiańska policja w nocy doszło nawet do bójki z udziałem 10 osób. Służby trzymają cały czas rękę na pulsie.

Spodziewamy się, że dzisiejszej nocy może być podobnie więc będziemy reagowali na wszelkie zgłoszeni— powiedział Roman Wieczorek.

Warto przypomnieć, że od 12 do 28 lutego Rada Ministrów podjęła decyzję o próbnym luzowaniu restrykcji dla części branży turystycznej. Sytuacja epidemiologiczna cały czas jest monitorowana. Jeśli dojdzie do znacznego przyspieszenia współczynnika zakażeń, rząd ponownie nałoży na hotele i atrakcje turystyczne obostrzenia.

Podczas podróży należy przestrzegać wszelkich zasad reżimu sanitarnego. W przestrzeni otwartej i zamkniętej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Dodatkowo Polacy powinni przestrzegać dystansu społecznego, który cały czas wynosi 1,5 mera.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Interia

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >