jak będzie wyglądało lato 2021?fot. pixabay.com/Candid_Shots/zdjęcie poglądowe

Ekspert Rainbow Tours o wakacjach: Klienci mają już dość siedzenia w domu

Jak będzie wyglądało lato 2021? Członek zarządu Rainbow Tours jest przekonany, że polscy turyści mają już dość siedzenia w domach. Jego zdaniem, po tragicznym dla branży roku 2020, przyjdzie ogromna zmiana. Przyszłe wakacje mogą upłynąć pod znakiem zagranicznych wycieczek, o ile tylko będzie taka możliwość. W przeprowadzaniu szczepień widzi szansę na udany sezon.

Turystyczny sezon zimowy został niemalże całkowicie zrujnowany przez ograniczenia pandemiczne, podróżni więc z niepokojem czekają na lato. Wszyscy mają nadzieję, że do tego czasu obostrzenia zostaną zniesione choć w pewnym stopniu, jednak czy rzeczywiście będzie to możliwe?

Polacy czekają na lato 2021

Eksperci turystyczni raz po raz opowiadają o swoich wizjach tegorocznych wakacji. Wszyscy zgodnie twierdzą, że polscy urlopowicze mają już dość siedzenia w domach i chcą gdzieś wyjechać. Wiele wskazuje jednak na to, że w lecie zagraniczne podróże obarczone będą wieloma obowiązkami i utrudnieniami związanymi z pandemią. Plus może być jednak taki, że chętnym na pewno uda się wypocząć w pięknym miejscu, a pomóc w tym mogą szczepienia.

To, co nastraja nas (na 2021 r. - red.) umiarkowanie optymistycznie, to to, że zaszczepionych będzie coraz więcej osób, a nie mniej, a skoro bez szczepionki kraje takie jak Grecja, Turcja czy Hiszpania przyjmowały latem turystów, to wydaje się, że tego lata tym bardziej tak będzie – twierdzi w rozmowie z Business Insider członek zarządu Rainbow Tours, Maciej Szczechura.

Jak podkreśla portal, branża ma pokładać nadzieje w efekcie odłożonego popytu. Zablokowanie ferii zimowych i wstrzymanie działalności hoteli i stoków narciarskich sprawiło, że turyści stali się zniecierpliwieni. Pierwsze tego efekty było już widać w Zakopanem, zaraz po warunkowym poluzowaniu obostrzeń.

Michał Dworczyk krytykuje turystów w Zakopanem. „Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, obostrzenia mogą wrócićSzefowi Kancelarii Premiera puściły nerwy. Padły słowa o przywracaniu obostrzeńCzytaj dalej

Stolica Tatr przyciągnęła gigantyczne tłumy, a eksperci sugerują, że podobny efekt może nas czekać podczas wakacji. Lato może nawet jeszcze bardziej skłonić ludzi do wyjazdów i „odreagowania" po całych miesiącach ograniczeń.

Klienci mają już dość siedzenia w domu, jeżeli tylko będzie taka możliwość bardzo wielu klientów będzie chciało znów wyjechać na zagraniczne wakacje – podkreśla Szczechura.

Ekspert optymistycznie patrzy w przyszłość. Podkreślił, że w ostatnich tygodniach wyraźnie już było widać ożywienie w kwestii zainteresowania Polaków wyjazdami, a to napawa nadzieją na udany sezon.

Tamten sezon był absolutnie wyjątkowy, wszystko działo się po raz pierwszy, wszystkiego uczyliśmy się w trakcie, więc choćby z tego powodu patrzymy na 2021 r. z większym optymizmem. Ten większy optymizm jest związany również z tym, że mamy szczepionki i nawet jeśli w tej chwili tempo szczepień jest wolniejsze, niż byśmy sobie życzyli, to zaszczepionych będzie przybywać – tłumaczy przedsiębiorca w rozmowie z Business Insider.

Szczechura twierdzi również, że kraje utrzymujące się z turystyki, będą zmierzały w kierunku łagodzenia obostrzeń. Polacy w tym roku o wiele wcześniej zaczęli planować swoje urlopy, dlatego tak ważne jest zapewnienie ich, że zagraniczny odpoczynek będzie możliwy. Ekspert zaznacza, że np. wyjazdy w rejon basenu Morza Śródziemnego powinny być wykonywane bez większych problemów.

Przypomnijmy jednak, że wiele krajów i przewoźników mimo wszystko może utrzymywać rozmaite restrykcje i przepisy pandemiczne. Planując wakacje i letni wyjazd, sprawdzajmy najnowsze wiadomości dotyczące państwa, do którego się wybieramy. Pamiętajmy o wykonaniu wcześniejszych testów oraz przygotowaniu wymaganych dokumentów. Odpowiednie zorganizowanie podróży sprawi, że nie będą czekały nas żadne przykre niespodzianki, a dodatkowo zaoszczędzimy sobie wiele stresu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Business Insider

Następny artykuł