Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Włochy przedłużają zakaz funkcjonowania stoków narciarskich i wyciągów do 5 marca
Ania Radke
Ania Radke 14.02.2021 23:40

Włochy przedłużają zakaz funkcjonowania stoków narciarskich i wyciągów do 5 marca

stoki narciarskie we włoszech zamknięte
Fot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela

Stoki narciarskie jednak pozostaną zamknięte mimo wcześniejszych zapewnień rządu o ich otwarciu. Funkcjonować miały ośrodki narciarskie, które znajdują się w strefach żółtych. Więcej na ten temat pisaliśmy we wcześniejszym artykule

Stoki narciarskie pozostaną zamknięte mimo zapowiedzi rządu

Doradzający rządowi komitet techniczno-naukowy wydał wcześniej opinię, zgodnie z którą obecna sytuacja epidemiczna w kraju nie pozwala na otwarcie infrastruktury narciarskiej. Minister Speranza podpisując najnowsze rozporządzenie zapewnił, że rząd jak najszybciej wypłaci odszkodowania dla całej branży. Jej straty liczone są w miliardach euro.

Wcześniej włoski rząd zapewniał, że stoki i wyciągi zostaną otwarte od poniedziałku w regionach znajdujących się w żółtej strefie mniejszego ryzyka zakażeń. Podobna sytuacja miała miejsce w Czechach, gdzie ostatniej chwili zmieniono również decyzję w sprawie stanu wyjątkowego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przedstawiciel Konferencji Regionów do spraw turystyki i hotelarstwa Daniele D'Amario natychmiast po ogłoszeniu nowego rozporządzenia oświadczył, że jest to „cios zadany w ostatniej chwili". Jak twierdzi, sektor sportów zimowych zdążył się już przygotować do otwarcia zgodnie z regułami sanitarnymi.

Włochy są popularnym kierunkiem dla narciarzy

Włoskie góry od lat przyciągają narciarzy z całego świata, przede wszystkim dzięki wielokilometrowym, świetnie przygotowanym trasom zjazdowym i przystępnym cenom. Dodatkowym atutem jest oczywiście wspaniała włoska kuchnia oraz luźna atmosfera, której brakuje w pobliskich kurortach we Francji, Szwajcarii czy Austrii.

Jednym z najpopularniejszych kurortów narciarskich jest znajdujące się w regionie Trentino Val di Sole. Położone jest w malowniczej okolicy pomiędzy jeziorem Garda a Południowym Tyrolem. Oferuje możliwość jazdy na nartach na wysokości 3000 metrów. Świetne warunki znaleźć tam można od listopada do marca.

pejo-1196372-1280-1613338868.jpg
val di sole

Val Di Sole, fot. Pixabay/ Val di Sole

Innym popularnym kurortem we Włoszech jest Val di Fassa, jedna z dolin utworzonych przez szczyty Gruppo del Sella. Jest to jednak miejsce dla doświadczonych narciarzy. Największym i najbardziej znanym z tutejszych kurortów jest Canazei, posiadające najciekawszą w okolicy ofertę apres ski.

Trzecim słynnym kurortem jest Val di Fiemme, gdzie znaleźć można blisko 100 km tras narciarskich łączących miejscowości Pampeago, Predazzo i Obereggen. Znajduje się ono w przyrodniczym raju Ski Center Latemar, a stoki wyznaczają granice rezerwatu przyrody Paneveggio.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źrodło: RMF24, R.pl