Turysci.pl
stoki narciarskie we włoszech zamknięte

Fot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela

Włochy przedłużają zakaz funkcjonowania stoków narciarskich i wyciągów do 5 marca

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Stoki narciarskie pozostaną zamknięte mimo wcześniejszych zapowiedzi włoskiego rządu. Minister Zdrowia Roberto Speranza podpisał w niedzielę rozporządzenie, zgodnie z którym zabronione zostało uprawianie amatorskiego narciarstwa do 5 marca.

Stoki narciarskie jednak pozostaną zamknięte mimo wcześniejszych zapewnień rządu o ich otwarciu. Funkcjonować miały ośrodki narciarskie, które znajdują się w strefach żółtych. Więcej na ten temat pisaliśmy we wcześniejszym artykule

Stoki narciarskie pozostaną zamknięte mimo zapowiedzi rządu

Doradzający rządowi komitet techniczno-naukowy wydał wcześniej opinię, zgodnie z którą obecna sytuacja epidemiczna w kraju nie pozwala na otwarcie infrastruktury narciarskiej. Minister Speranza podpisując najnowsze rozporządzenie zapewnił, że rząd jak najszybciej wypłaci odszkodowania dla całej branży. Jej straty liczone są w miliardach euro.

Wcześniej włoski rząd zapewniał, że stoki i wyciągi zostaną otwarte od poniedziałku w regionach znajdujących się w żółtej strefie mniejszego ryzyka zakażeń. Podobna sytuacja miała miejsce w Czechach, gdzie ostatniej chwili zmieniono również decyzję w sprawie stanu wyjątkowego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przedstawiciel Konferencji Regionów do spraw turystyki i hotelarstwa Daniele D'Amario natychmiast po ogłoszeniu nowego rozporządzenia oświadczył, że jest to „cios zadany w ostatniej chwili". Jak twierdzi, sektor sportów zimowych zdążył się już przygotować do otwarcia zgodnie z regułami sanitarnymi.

Włochy są popularnym kierunkiem dla narciarzy

Włoskie góry od lat przyciągają narciarzy z całego świata, przede wszystkim dzięki wielokilometrowym, świetnie przygotowanym trasom zjazdowym i przystępnym cenom. Dodatkowym atutem jest oczywiście wspaniała włoska kuchnia oraz luźna atmosfera, której brakuje w pobliskich kurortach we Francji, Szwajcarii czy Austrii.

Jednym z najpopularniejszych kurortów narciarskich jest znajdujące się w regionie Trentino Val di Sole. Położone jest w malowniczej okolicy pomiędzy jeziorem Garda a Południowym Tyrolem. Oferuje możliwość jazdy na nartach na wysokości 3000 metrów. Świetne warunki znaleźć tam można od listopada do marca.

pejo-1196372-1280-1613338868.jpg

val di sole

Val Di Sole, fot. Pixabay/ Val di Sole

Innym popularnym kurortem we Włoszech jest Val di Fassa, jedna z dolin utworzonych przez szczyty Gruppo del Sella. Jest to jednak miejsce dla doświadczonych narciarzy. Największym i najbardziej znanym z tutejszych kurortów jest Canazei, posiadające najciekawszą w okolicy ofertę apres ski.

Trzecim słynnym kurortem jest Val di Fiemme, gdzie znaleźć można blisko 100 km tras narciarskich łączących miejscowości Pampeago, Predazzo i Obereggen. Znajduje się ono w przyrodniczym raju Ski Center Latemar, a stoki wyznaczają granice rezerwatu przyrody Paneveggio.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źrodło: RMF24, R.pl

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >