Turysci.pl

Fot. pixabay.com/ locuig

Stoki w Trydencie pozostaną zamknięte przez kolejne dwa tygodnie. Miały ruszyć w poniedziałek

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Stoki narciarskie we Włoszech miały zostać otwarte już w najbliższy poniedziałek. Niestety, ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem nie wszędzie będzie to możliwe. Trydent będzie musiał poczekać na narciarzy jeszcze co najmniej dwa tygodnie.

Niektóre stoki narciarskie we Włoszech nie otworzą się w poniedziałek

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia Włoch, od niedzieli, 14 lutego, regiony Abruzji, Ligurii, Toskanii i Trydentu (Trentino), które wcześniej miały status strefy żółtej, oznaczone zostaną jako strefa pomarańczowa. Prezydent Trydentu przesunął jednak moment wejścia regionu w strefę pomarańczową na poniedziałek, 15 lutego - podaje telewizja Rai.

Zgodnie z rozporządzeniem włoskiego rządu, w strefie pomarańczowej nie mogą działać m.in. wyciągi narciarskie. Ponownie zamknięte zostaną muzea, a bary i restauracje będą mogły jedynie wydawać dania na wynos (od godziny 5 do 22) i z dowozem.

W strefie żółtej, gdzie wyciągi narciarskie wciąż mogą funkcjonować, znajdują się nadal Dolina Aosty, Piemont, Lombardia, Veneto, Friuli-Wenecja Julijska i Emilia-Romania. Pomarańczowym kolorem oznaczone jest Bolzano, a wybrane regiony Umbrii, Abruzji i Molise mają wręcz kolor czerwony – poinformowała „La Repubblica” w elektronicznym wydaniu.

W piątek we Włoszech poinformowano o kolejnych 13 908 zakażeniach koronawirusem, a 316 osób zmarło. Dzień wcześniej wskaźniki te wyniosły odpowiednio 15 146 i 391. We Włoszech do piątku zaszczepiono 2,8 miliona osób, z których ponad 1,2 mln dostało już dwie dawki preparatu.

Rząd poinformował, że w niektórych regionach kraju liczba nowych infekcji rośnie, obawiają się trzeciej fali pandemii. Wczoraj poinformowaliśmy również o przedłużeniu w tym kraju zakazu podróżowania między regionami. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

snow-3072496-1280-1613229881.jpg
Trentino

Trentino, fot. Pixabay/ genettiroberto

Trydent jest rajem dla narciarzy

Trydent jest znakomitym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku, jeżeli sytuacja pandemiczna w końcu się uspokoi. Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie miasta od Piazza del Duomo z bazyliką wybudowaną w stylu romańsko-lombardzkim. Warto zwiedzić również ogrody zamku Buonconsiglio.

W pobliżu znajduje się również raj dla amatorów białego szaleństwa. Jednym z najsłynniejszych kurortów narciarskich w pobliżu jest Madonna di Campiglio. Perła Dolomitów jest uwielbiana ze względu na możliwość uprawiania sportu zarówno latem, jak i zimą w otoczeniu cudownych Dolomitów Brenta -czytamy na oficjalnej stronie Visit Trentino.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RP

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]