Turysci.pl
Nad Alpami pojawiło się pomarańczowe niebo

fot. youtube/ KN News/ screen

Nad Alpami niebo zmieniło kolor. Wszystko przez pył znad Sahary

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Nad Alpami można było zaobserwować niebywałe zjawisko. W jednej chwili niebo zmieniło swój kolor na pomarańczowy. Osoby przebywające w Szwajcarii i we Francji mieli poczucie, jakby byli na innej planecie. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania.

Nad Alpami w jednym momencie całe niebo zmieniło kolor. Turyści przebywający w górach oraz mieszkańcy nie mogli wyjść spod wrażenia. Oprócz pomarańczowego nieba spadł również żółty śnieg, o którym pisaliśmy wczoraj. Niecodzienne zjawiska były efektem pyłu znad Sahary, który dotarł do Europy.

Pomarańczowe niebo nad Alpami

Do Europy znad Sahary dotarł pył, który sprawił, że w górskich regionach można było zaobserwować niebywałe zjawisko. Mowa tutaj o pomarańczowym niebie, które widoczne było nad Alpami. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć oraz nagrań, które pokazują niecodzienny widok.

Mieszkańcy górskich terenów oraz turyści byli pod wrażeniem zjawiska. Byli oni świadkami żółtego śniegu, który pojawił się m.in. w Szwajcarii. To jednak nie koniec. W okolicach Szwajcarii i Francji widoczne było pomarańczowe niebo, które przypominało apokaliptyczną scenerię. Dla świadków zjawiska w pierwszym momencie było ono dość niepokojące. Dopiero później wyszło na jaw, że wszystkiemu winien jest pył znad Sahary.

Z relacji świadków wynika, że podczas trwania zjawiska można było poczuć się, jak na Marsie, albo innej planecie. Bez wątpienia afrykański pył funduje dla mieszkańców Europy niebywałe atrakcje.

Pył, który dotarł nad Stary Kontynent znad Sahary nie był zaskoczeniem dla specjalistów. Już jakiś czas temu przewidywali, że piasek dotrze do europejskich krajów. Wszystko przez pył piaskowy, który uniósł się w pustynnych krajach na wysokość 5 km. Następnie wiatr przeniósł piasek znad Mauretanii, Mali i Algierii do Szwajcarii i Francji.

Warto przypomnieć, że w Polsce również widoczny był żółty śnieg. Najwięcej osadu pojawiło się jednak w okolicach Alp i Pirenejów.

Zdjęcia i nagranie nieba w Alpach

Zaraz po wystąpieniu zjawiska w Szwajcarii i we Francji w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań, które pokazują skalę wydarzenia.

Pomarańczowe niebo i żółty śnieg były przyjemne dla oka, lecz sprawiły wiele kłopotów. Mieszkańcy górskich terenów mieli ręce pełne roboty, ponieważ czyszczenie m.in. samochodów z osadu nie należało do najprzyjemniejszych czynności. Ponadto eksperci ostrzegali wszystkich, że przebywanie na zewnątrz podczas występowania zjawiska może być szkodliwe dla zdrowia. Wdychanie pyłu nie było bezpieczne.

W internecie możemy zobaczyć wideo, gdzie dokładnie możemy zobaczyć skalę zjawiska.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >