Turysci.pl
Włochy sprzedają domy

fot. wikipedia/ Joseolgon/ CC 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Sprzedają domy we Włoszech za 1 Euro. Apulia jest ulubionym kierunkiem Polaków

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

We Włoszech władze miasteczka niedaleko Neapolu i Bari podjęły decyzję o sprzedaży domów za 1 euro. Włoskie miejscowości borykają się z problemem wyludniania. Rządzący robią, co mogą, aby podtrzymać liczbę ludności. Oferta zainteresowała tysiące os

Włoska Apulia kusi domami za jedyne 1 euro. Dzięki tanim liniom lotniczym Polacy już jakiś czas temu pokochali ten kierunek. Dziś mogą spełnić marzenie i zamieszkać w egzotycznym kurorcie. Włoskie miasteczko Biccari oferują domki, za które zapłacimy równowartość około 4 zł.

Dom we Włoszech za 1 euro

Włoskie miasteczko Biccari znajduje się w prowincji Foggia. Oddalone jest od lotniska Bari o około 2 godzin jazdy samochodem. Jedynie 20 minut dłużej zajmie nam podróż do Neapolu. W tak bajecznym regionie nawet dwugodzinna podróż będzie niebywałym doznaniem. 

Apulia, Włochy/fot. pixabay.com/tomek999

Miasteczko Biccari z roku na rok zamieszkuje coraz mniej osób. Władze chcą uratować miejscowość przed zupełnym wyludnieniem, dlatego zdecydowały się na tak niezwykły krok. Dla porównania, 70 lat temu Biccari liczyło 5 tysięcy mieszkańców, dziś zostało ich już jedynie 2 tysiące. 

Młodzi ludzie wyjeżdżają do dużych miast, więc trudno znaleźć sposób na utrzymanie poziomu dzietności. Wpływa też to na postępujący gwałtownie stopień starzenia się społeczeństwa, co z czasem przełożyć się może na problemy z zatrudnieniem. 

Aby walczyć z plagą wyludniania się, Biccari poszło śladami innych włoskich miast i wystawiło na sprzedaż domu za 1 euro. Wiązać się tu musi w wielu przypadkach z koniecznością przeprowadzenia remontu oraz inwestycji znacznej sumy, choć niesamowite widoki wielu podróżnym mogą to w pełni rekompensować. 

Osoby, które nie chcą robić remontu, także znajdą coś dla siebie. Dla tych klientów władze proponują domy gotowe do zamieszkania od ręki, których cena waha się od 7,5 do 15 tys. euro.

— undefined Chcemy spróbować wystawić na sprzedaż charakterystyczne domy w historycznym centrum; puste i porzucone przez właścicieli z różnych powodów  powiedział burmistrz miasteczka. 

Apulia, Włochy/fot. pixabay.com/newneo47

Okazuje się, że chętnych osób jest bardzo wiele. Akcja zainteresowała tysiące ludzi nie tylko z samych Włoch czy Europy, ale nawet z różnych rejonów świata. Nic dziwnego, ponieważ burmistrz Biccari mógł liczyć na specjalną promocję. Materiał filmowy o akcji został nadany w amerykańskiej stacji telewizyjnej. Najwięcej maili płynie z USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i RPA. 

Burmistrz miasteczka nie ukrywa, że miasteczko jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną spowolnić swojego tempo życia oraz otaczać się pięknymi krajobrazami. Biccari jest również idealnym miejscem do pracy zdalnej, co w czasie pandemii jest wyjątkowym atutem. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >