Włochy sprzedają domyfot. wikipedia/ Joseolgon/ CC 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Sprzedają domy we Włoszech za 1 Euro. Apulia jest ulubionym kierunkiem Polaków

We Włoszech władze miasteczka niedaleko Neapolu i Bari podjęły decyzję o sprzedaży domów za 1 euro. Włoskie miejscowości borykają się z problemem wyludniania. Rządzący robią, co mogą, aby podtrzymać liczbę ludności. Oferta zainteresowała tysiące osób z całego świata.

Włoska Apulia kusi domami za jedyne 1 euro. Dzięki tanim liniom lotniczym Polacy już jakiś czas temu pokochali ten kierunek. Dziś mogą spełnić marzenie i zamieszkać w egzotycznym kurorcie. Włoskie miasteczko Biccari oferują domki, za które zapłacimy równowartość około 4 zł.

Dom we Włoszech za 1 euro

Włoskie miasteczko Biccari znajduje się w prowincji Foggia. Oddalone jest od lotniska Bari o około 2 godzin jazdy samochodem. Jedynie 20 minut dłużej zajmie nam podróż do Neapolu. W tak bajecznym regionie nawet dwugodzinna podróż będzie niebywałym doznaniem.

Apulia, Włochy

Apulia, Włochy/fot. pixabay.com/tomek999

Miasteczko Biccari z roku na rok zamieszkuje coraz mniej osób. Władze chcą uratować miejscowość przed zupełnym wyludnieniem, dlatego zdecydowały się na tak niezwykły krok. Dla porównania, 70 lat temu Biccari liczyło 5 tysięcy mieszkańców, dziś zostało ich już jedynie 2 tysiące.

Młodzi ludzie wyjeżdżają do dużych miast, więc trudno znaleźć sposób na utrzymanie poziomu dzietności. Wpływa też to na postępujący gwałtownie stopień starzenia się społeczeństwa, co z czasem przełożyć się może na problemy z zatrudnieniem.

Otwarcie hoteli i stoków tylko warunkowe. „Być może będziemy musieli wykonać krok w tyłZa 2 tygodnie znów mogą być obostrzenia. „Musimy być wszyscy gotowi"Czytaj dalej

Aby walczyć z plagą wyludniania się, Biccari poszło śladami innych włoskich miast i wystawiło na sprzedaż domu za 1 euro. Wiązać się tu musi w wielu przypadkach z koniecznością przeprowadzenia remontu oraz inwestycji znacznej sumy, choć niesamowite widoki wielu podróżnym mogą to w pełni rekompensować.

Osoby, które nie chcą robić remontu, także znajdą coś dla siebie. Dla tych klientów władze proponują domy gotowe do zamieszkania od ręki, których cena waha się od 7,5 do 15 tys. euro.


Chcemy spróbować wystawić na sprzedaż charakterystyczne domy w historycznym centrum; puste i porzucone przez właścicieli z różnych powodów powiedział burmistrz miasteczka.

Apulia, Włochy

Apulia, Włochy/fot. pixabay.com/newneo47

Okazuje się, że chętnych osób jest bardzo wiele. Akcja zainteresowała tysiące ludzi nie tylko z samych Włoch czy Europy, ale nawet z różnych rejonów świata. Nic dziwnego, ponieważ burmistrz Biccari mógł liczyć na specjalną promocję. Materiał filmowy o akcji został nadany w amerykańskiej stacji telewizyjnej. Najwięcej maili płynie z USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i RPA.

Burmistrz miasteczka nie ukrywa, że miasteczko jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną spowolnić swojego tempo życia oraz otaczać się pięknymi krajobrazami. Biccari jest również idealnym miejscem do pracy zdalnej, co w czasie pandemii jest wyjątkowym atutem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Następny artykuł