Turysci.pl
Włochy euro

Fot. Wikipedia.org/Utente:Mariano.lavita

Masz 1 euro? Kolejne przepiękne miasteczko sprzedaje domy za bezcen

22 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy kolejny raz wychodzą do zagranicznych turystów z niezwykłą propozycją. Za 1 euro będzie można kupić dom w wyjątkowo malowniczym miasteczku.

Włochy powszechnie uważane są za jeden z najpiękniejszych krajów w całej Europie. Zachwycają zarówno fascynującą historią oraz neizwykłymi zabytkami, jak i atrakcjami przygotowywanymi specjalnie dla turystów. Wyśmienite jedzenie oraz złote plaże też mają swoich zwolenników, a już teraz zamieszkać w tym kraju można od ręki, jeśli tylko ma się zaledwie jeden euro. 

Ofert o zadziwiająco taniej sprzedaży domów w ostatnim czasie jest naprawdę wiele. Większość z nich pochodzi z Europy i nie zawsze zachwyca lokalizacją, ale w tym przypadku jest inaczej. Domek za euro w miescowości Bisaccia może stać się oazą spokoju dla wszystkich zwolenników przepieknych widoków oraz niezakłóconej ciszy. 

Włochy oferują domy za 1 euro

Władze miasteczka na sprzedaż mają 90 domów, które zostały opuszczone przez właścicieli. Oferta ta szczególnie przypaść może do gustu licznym rodziom oraz grupom przyjaciół, którzy chcieliby mieć siebie na wyciągnięcie ręki. Wszystko przez wyjątkowe ułożenie budynków. 

- Mamy tutaj do czynienia z bardzo szczególną sytuacją. Opuszczony obszar obejmuje najstarszą część miasteczka. Domy są skupione razem, jeden obok drugiego wzdłuż tych samych dróg. Co więcej, niektóre z nich mają wspólne wejście. Dlatego zapraszamy rodziny, grupy przyjaciół, krewnych, ludzi, którzy znają się nawzajem i inwestorów chcących połączyli siły. Zachęcamy wszystkich do kupienia więcej niż jednego domu - mówił Francesco Tartaglia, wiceprezydent miasta w rozmowie z CNN Travel.

Trzeba spełnić pewne warunki

Oczywiście kupno takiego budynku za 1 euro wiąże się z pewnymi warunkami, które przyszly nabywca musi spełnić. Przede wszystkim należy zobowiązać się do przeprowadzenia remontu budynku. Nie ma tutaj jendak minimalnego poziomu inwestycji ani czasu, w którym należy się tego podjąć. Plusem jest to, że przy większości takich ofert pojawiają się problemy z kontaktem z dawnymi właścicielami. Bisaccia tę przykrość eliminuje, bowiem właścicielem wszystkich nieruchomości jest miasto. 

- To gwarantuje, że proces likwidacji będzie szybki i sprawny, nie będziemy musieli ścigać potomków starych właścicieli - mówił Tartaglia. 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >