Martyna Wojciechowska pokazała zdjęciefot. facebook/martyna wojciechowska

Martyna Wojciechowska pokazała jeden z siedmiu cudów Portugalii

Martyna Wojciechowska po raz kolejny postanowiła pobudzić wyobraźnie swoich fanów na Instagramie. Tym razem opublikowała zdjęcie z Półwyspu Iberyjskiego, które przedstawia jedno z siedmiu cudów Portugalii. Internauci nie mogli się nadziwić.

Martyna Wojciechowska bez wątpienia jest najpopularniejszą polską podróżniczką. Poczynania gwiazdy śledzą tysiące w mediach społecznościowych. Dziennikarka dba o swoich fanów i każdego dnia publikuje niebywałe zdjęcia z całego świata. Podróżniczka na swoim profilu na Instagramie pokazuje Polakom niewiarygodne skarby, o których nie zawsze przeczytamy w przewodnikach. Tym razem Wojciechowska pokazała jeden z siedmiu cudów Portugalii. Coś niebywałego.

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie

Prowadząca program „Kobieta na krańcu świata” nie zwalnia tempa. Nieustannie jest w kontakcie ze swoimi fanami w mediach społecznościowych. Aktywność dziennikarki skupia się głównie wokół publikowania niebywałych zdjęć z różnych zakątków świata. O niektórych nawet nie przeczytamy w popularnych przewodnikach.

Martyna Wojciechowska opublikowała zdjęcie jednego z siedmiu cudów Portugalii. Miejsce, które tym razem zaproponowała podróżniczka, znajduje się niedaleko Lizbony. Zaraz po tym, jak kraj na Półwyspie Iberyjskim zniesie restrykcje związane z pandemią koroanwirusa, jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla wszystkich miłośników podróżowania.

Opublikowane przez Martynę zdjęcie przedstawia Pałac Maurów i Pałac Pena w Sintrze. Wojciechowska opatrzyła fotografię komentarzem, który przybliża historię budowli.

Ten drugi słynie ze swoich niecodziennych kolorów i mieszanki stylów, nazywany jest jednym z siedmiu cudów Portugalii. Głównym projektantem był Wilhelm Ludwig von Eschwege, powstał w XIX wieku w miejscu klasztoru Hieronimitów, który został zniszczony podczas trzęsienia ziemi — czytamy na profilu podróżniczki.

Po upływie czasu kolory Pałacu utraciły swoją intensywność. Odbyła się próba renowacji budowli w latach 90. XX wieku, lecz ponowna strata idealnych barw jest nieunikniona. Wokół zamku znajduje się piękny las i ogród.

Do Sintry można dojechać pociągiem z Lizbony, podróż zajmuje ok. 40 minut. Ktoś z Was miał okazję poznać to miejsce? — dopytywała Martyna Wojciechowska.

Pod zdjęcie posypała się lawina komentarzy, w których internaucie nie ukrywali swojego zachwytu.

— Byłam, zwiedziłam & potwierdzam - magiczne miejsce! ❤️
— Najpiękniejsze miejsce na świecie!
— Jeszcze nie, ale muszę się tam wybrać. ❤️— piszą fani Martyny.

Według gwiazdy TVN Pałac Maurów i Pałac Pena w Sintrze jest jednym z najciekawszych miejsc w Portugalii. Dlatego podczas wizyty w kraju nad Atlantykiem jest to obowiązkowy punkt wycieczki.

Portugalia - obostrzenia dla podróżnych

Do 14 lutego do godziny 23:59 Portugalia jest zamknięta dla podróżnych. Rząd w Lizbonie podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w kraju. Obywateli obowiązuje narodowa kwarantanna. Według zapowiedzi władz obecna sytuacja będzie przedłużona do końca miesiąca.

Do 14 lutego (do godz. 23:59) r. na terytorium Portugalii kontynentalnej obowiązuje kwarantanna narodowa (lockdown). Zgodnie z zapowiedziami rządu Portugalii, planowane jest następnie przedłużenie tych zasad na kolejne 15 dni — czytamy na stronie gov.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Następny artykuł