Turysci.pl
hotel w rękach państwowej spółki

fot. Wikimedia Commons/ Adrian Grycuk/ CC BY-SA 3.0 pl/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Państwowa spółka kupiła hotel w Warszawie za 130,5 mln złotych

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Regent Warsaw Hotel (dawniej Hyatt) został zakupiony przez PHN Property Management, spółkę zależną Polskiego Holdingu Nieruchomości - podaje portal Money.pl. Wartość transakcji wyniosła 130,5 mln zł.

Pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy został zakupiony przez państwową spółkę z kwotę 130,5 miliona zł. Nowy właściciel poinformował, że zamierza kontynuować działalność Regent Warsaw Hotel po jego przejęciu. 

Państwowa spółka kupiła hotel w centrum Warszawy

- PHN Property Management - spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) - zawarła z syndykiem masy upadłości umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa „Cosmar Polska", funkcjonującej pod nazwą handlową Regent Warsaw Hotel. Wartość transakcji to 130,5 mln zł - czytamy w komunikacie spółki.

Regent Warsaw Hotel znajduje się przy ulicy Belwederskiej, w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich, niedaleko głównych atrakcji turystycznych miasta oraz ważnych lokalizacji biznesowych. W 5-gwiazdkowym hotelu do dyspozycji gości jest 246 pokoi. Co ciekawe, właśnie tam mieszkali polscy piłkarze podczas Euro 2012.

Polski Holding Nieruchomości jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych. Spółka od 2013 roku jest notowany na GPW. W 2019 r. miał 171,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z najmu.   

Hotel Regent Warsaw to kolejny pięciogwiazdkowy hotel kontrolowany przez Polski Holding Hotelowy, który jest jedną ze stron tej transakcji. Własnością spółki jest również hotel Renaissance, który został zakupiony wcześniej.

Regent Warsaw Hotel, fot. Wikimedia Commons/ Adrian Grycuk/ CC BY-SA 3.0 pl/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Regent Warsaw Hotel to miejsce luksusowe

Pięciogwiazdkowy hotel został wzniesiony według projektu Jerzego Czyża, Leszka Klajnerta i Tomasza Tomaszewskiego z PBPA Projekt. Oprócz 251 pokoi i apartamentów posiada również garaż podziemny, salę balową na 450 osób, centrum sportowe z basenem oraz centrum biznesowe z 11 salami konferencyjnymi. Na dachu znajduje się pasieka z siedmioma ulami.

Hotel oferuje swoim gościom pokoje w standardzie Classic, Deluxe, Club, Superior, Suites i Executive Club. Jak podkreślają, każdy z nich został zaprojektowany tak, by zaoferować gościom noclegi w niezrównanym komforcie w centrum Warszawy.

Regent Warsaw Hotel jest położony blisko ambasady Rosji, przy Trakcie Królewskim. Swego czasu poza polskimi piłkarzami gościli tam m.in. ówczesny prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, a także kanclerz Niemiec Angela Merkel. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >